خانم دیابتی

بارداری برای خانم های دیابتی

کد مطلب : 2508زمان مطالعه : 2 دقیقه
خانم های دیابتی هم می توانند حامله شوند لذا برای حفظ سلامت مادر و بچه تمامی خانمهای دیابتی حامله باید تحت مراقبت های جدی و شدید قرار بگیرند.

خانم های دیابتی این نکات را رعایت کنند.

هر حاملگی با اندکی خطر همراه است. حدس زده می شود که قریب 98 تا 99 درصد حاملگی ها در خانمهای غیر دیابتی با موفقیت به پایان می رسد. مطالعات جدید نشان می دهند که حاملگی در خانمهای دیابتی که قند خونشان از همان شروع حاملگی بخوبی کنترل شده باشد با همان میزان شانس موفقیت همراه است. نکته اساسی اینکه قند خون بایستی از همان ابتدای حاملگی بخوبی کنترل شود.
طول مدت یک حاملگی طبیعی حدود 40 هفته است که از اولین روز آخرین قاعدگی پیش از حاملگی شروع می شود، لذا قبل از اینکه حامله بودن یک خانم محرز شود ممکن است حدود 6 تا 7 هفته از شروع حاملگی وی گذشته باشد. در این مرحله معمولا جنین در داخل رحم مادر نزدیک به یک سانتی متر طول داشته و حدود 10000 بار بزرگتر از اندازه تخمک در زمان شروع عمل لقاح است.
مرحله ای که در طی آن جوانه های اولیه مغز، دستگاه عصبی مغز، نخاع و روده ها تشکیل و جوانه های اولیه باز و پدیدار گشته اند. مراحل اولیه تشکیل چشم ها و گوش ها پشت سر گذاشته شده و قلب جنین نیز تشکیل و در حال تپیدن است، بنابراین اهمیت کنترل خوب و جدی قند خون از قبل از شروع حاملگی به سادگی قابل فهم است.بارداری 

دیابت چه اثری بر روی بچه خواهد داشت؟
دیابت خوب کنترل شده اثرات سو چندانی به روی بچه ندارد، لیکن خطر هنگامی متوجه بچه است که قند خون مادر به خوبی کنترل نشود و کتونها نیز برای مدت زمان طولانی در خون وی وجوأ داشته باشند.
هر دو وضعیت فوق می توانند سلامت، رشد و نمو و حتی حیلت بچه را در داخل رحم مادر به مخاطره یندازند. به همین دلیل است که شما باید اهمیت کنترل بهینه قند خونتان را در یابید و دیابت خود را از همان ابتدای حاملگی کنترل نمایید.

بارداری برای خانم های دیابتی

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از salamatnews.com
وبگردی