باردار شدن
زمان باردار شدن و بسته شدن نطفه بعد از نزدیکی زوجین به زمان تخمک گذاری زنان بستگی دارد و اغلب پس از نزدیکی سه ماه طول می کشد تا باردار شوید.

باردار شدن پس از نزدیکی چقدر طول می کشد؟

بسیاری از زوجین جوان از مدت زمان لازم برای باردار شدن اطلاعی ندارند و نمی دانند چه عواملی بر باردار شدن تاثیر گذار است و روند باردار شدن را به تاخیر می اندازد . هیچ کس نمی تواند به طور دقیق بگوید چقدر طول می کشد تا حامله شوید. حاملگی وقت می برد و هیچ وقت نباید برای این کار عجله کرد .

در این بخش از نمناک سوالاتی مانند چقدر طول می کشد باردار شوید؟ چه تعداد از زوج ها برای بارداری به کمک نیاز دارند؟ تاثیر سن بر بارداری چیست؟ آیا می توان سریع تر بچه دار شد؟ پاسخ داده شده است ، با ما همراه شوید.

باردار شدن

چقدر طول می کشد تا باردار شویم؟

چقدر طول می کشد باردار شوید؟ چقدر طول می کشد تا نطفه بسته شود؟

بسیاری از زوجین در طول سه ماه باردار خواهند شد اما عوامل زیادی مانند بالا رفتن سن مادر، داشتن عادت های غلط مانند سیگار کشیدن و... می تواند شانس بارداری در زوجین را کاهش دهد.

آمار زیر نشان دهنده فاصله زمانی و احتمال بسته شدن نطفه در بیشتر زوج ها است:

  • در دور اول 30 درصد از زوج ها ( حدود یک ماه) باردار می شوند.
  • در دور سوم 59 درصد از زوج ها (حدود سه ماه) باردار می شوند
  • در دور ششم 80 درصد از زوج ها (حدود شش ماه) باردار می شوند
  • در دور دوازدهم 85 درصد از زوج ها (حدود یک سال) باردار می شوند
  • در دور 36 ، 91 درصد از زوج ها (حدود 3 سال) باردار می شوند.
  • در دور 48 ، 95 درصد از زوج ها (حدود 4 سال)باردار می شوند.

اگر بعد از یکسال اقدام به بارداری موفق به بارداری نشدید بهتر است به متخصص ناباروری مراجعه کنید زیرا ممکن است بدون مشکل باشید و با گذشت زمان باردار شوید. اگر برای باروری مشکل دارید، فرصت های خود را هدر ندهید و از متخصصین کمک بگیرید. اگر افراد بالای 35 سال،پس از 6 ماه باردار نشدند ،حتما باید به متخصص زنان مراجعه کنند.

زمان باردار شدن

زمان بسته شدن نطفه و باردار شدن پس از نزدیکی

چه تعداد از زوج ها برای باردار شدن به کمک نیاز دارند؟

90 درصد از زوجین بدون مشکل و به طور طبیعی و گاهی با داشتن تلاش مستمر و طولانی باردار می شوند اما 10 درصد باقی مانده مشکل باروری دارند.

کلمه ناباروری زمانی بکار می رود که زوجین پس از یکسال اقدام به بارداری ، هیچ نتیجه ای از آن نگرفته باشند و نیاز به کمک دارند. این افراد پس از طی دوره درمان، بچه دار می شوند. اما تعدادی نیز برای بچه دار شدن باید از روش های مانند لقاح مصنوعی یا قبول سرپرستی کودکان بی سرپرست استفاده کنند.

تاثیر سن بر بارداری چیست؟

احتمال باردار شدن با بالا رفتن سن پایین می آید. حدود 86 درصد از زنان سالم و بارور 20 تا 30 ساله پس از یکسال تلاش برای بارداری ،باردار می شوند. اما زنانی که در ابتدای دهه 40 سالگی قرار دارند36 درصد شانس بارداریشان کاهش می یابد . اوج باروری زنان 24 سالگی است و از سن 35 تا 40 سالگی شانس باروری کاهش پیدا می کند اما این بدین معنی نیست که زنان بالای 35 سال بارداری ناموفقی دارند.

تاثیر سن در بارداری

زمان باردار شدن با بالا رفتن سن

سریع تر باردار شدن با دانستن زمان تخمک گذاری

برای اینکه سریعتر بچه دار شوید بهتر است زمان تخمک گذاری خود را با استفاده از روش هایی مانند تعیین تاریخ شروع پریود ماه بعد و دنبال کردن تغییرات دمایی بدن و تخلیه واژینال شما که کمی زمانبر است ، بدانید زیرا شما زمانی باردار می شوید که در حال تخمک گذاری باشید.

تطبیق زمان نزدیکی با دوره تخمک گذاری:

زوج هایی که مقاربت آنها همزمان با دوران تخمک گذاری است سریع تر از زوج های دیگر بچه دار می شوند. دو یا سه روز پیش از تخمک گذاری تا همان روز بهترین زمان برای تشکیل نطفه است.

سریع باردار شدن

زمان تخمک گذاری برای بارداری

افزایش شانس باردار شدن با آماده بودن بدن برای آبستن شدن

برای بارداری سلامت تناسلی و تمام ارگان های بدن اهمیت زیادی دارد بنابراین باید برای با خبر شدن از سلامتی قبل از اقدام به بارداری نزد پزشک بروید و چک آپ کنید. رژیم غذایی مناسب و سالم و مواد غذاییمورد نیاز برای باردار شدن را بشناسید تا کمتر با مشکل روبرو شوید. همچنین، باید بدانید اضافه یا کمبود وزن تاثیر زیادی بر بارداری دارند.

10 اشتباه رایج زوجین در نزدیکی برای باردار شدن

تعداد نزدیکی کم

مقاربت کمتر موجب به وجود آمدن تأخیر در لقاح می گردد. بهترین زمان برای باروری در زمان تخمک گذاری است پس تعداد دفعات نزدیکی را به خصوص قبل از تخمک گذاری باید بیشتر کرد.

زمان باردار شدن

تعداد دفعات نزدیکی برای باردار شدن

کارهایی که باردار شدن را به تاخیر می اندازد

تعداد نزدیکی بسیار زیاد

مقاربت زیاد باعث کاهش قدرت اسپرم نمی شود اما افراط می تواند باعث مشکل نیز گردد. نزدیکی زیاد زوجین سبب کاهش میل جنسی در زمان تخمک گذاری در نتیجه پایین آمدن شانس باروری می شود.

پوزیشن نادرست

وضعیت سنتی برای لقاح نیز این حالت بهترین حالت برای باردار شدن است زیرا وقتی زن به پشت می خوابد، واژن رو به پایین است و رفتن اسپرم به داخل آن و گذشتن از گردنه رحم و وارد شدن به رحم راحت تر صورت می گیرد.

پوزیشن مناسب بارداری

 بهترین حالت برای سریع تر باردار شدن

اشتباهات در نزدیکی برای باردار شدن

عدم تشخیص صحیح زمان تخمک گذاری

دانستن زمان دقیق تخمک گذاری کمی دشوار است ، استفاده از کیت های مخصوص برای تخمین زمان تخمک گذاری، گزینه مناسب تری بجای حدس و گمان است.

مقاربت در زمان تخمک گذاری

روز تخمک گذاری مناسب ترین زمان است اما باید بدانید تخمک پس از آزاد شدن تا 24 ساعت قابلیت بارور شدن دارد.

استفاده از مواد روان کننده

استفاده از برخی مواد روان کننده باعث تضعیف قدرت اسپرم ها می شود پس از روان کننده های طبیعی مانند روغن زیتون و روغن مخصوص بچه استفاده کنید.

اشتباهات نزدیکی برای بارداری

دانستن زمان تخمک گذاری برای باردار شدن

بی توجهی به سلامت عمومی

عواملی از قبیل وزن، مصرف دخانیات، مصرف دارو و استرس در لقاح بسیار مؤثر است پس زوجین پیش از آن برای معاینه عمومی به پزشک مراجعه کنند .

چند نکته مهم در رابطه با حاملگی:

1. برای اقدام به بارداری ، حین مقاربت از مواد لغزنده کننده و یا بزاق دهان که موجب کشته شدن اسپرم میشوند ، استفاده نکنید.

2. رسیدن به مرحله ارگاسم در مردان ضروری است.

3. کشیدن سیگار جنبندگی و تحرک اسپرمها را کاهش ، مصرف الکل از کیفیت و کمیت اسپرم را کاهش و مصرف مواد مخدر شمار و کیفیت اسپرمها را تا 50 درصد کاهش میدهد پس 6 ماه قبل از حاملگی از استعمال سیگار، الکل، هر گونه مواد مخدر و کافئین جدا خودداری کنید.

سیگار کشیدن در بارداری

اجتناب زن و مرد از سیگار کشیدن قبل از باردار شدن

4. حداقل از 6 ماه پیش از باردار شدن زنان نباید سیگار، مشروبات الکلی، کافئین و هر گونه مواد مخدر استفاده کنند و باید وزن ایده آل داشته باشند زیرا اضافه وزن و یا کاهش وزن در کیفیت زایمان تاثیر گذار است.

5. پیش از بارداری زن و مرد هر دو می بایست از سلامتی جسمی و روانی برخوردار باشند.

6. زنان باید پیش از بارداری واکسن سرخک وسرخجه، آبله مرغان، یادآور کزاز دیفتری و هپاتیت B را بزنند.

7. پس از دو هفته (10 تا 14 روز) از لقاح با آزمایش ادرار و تعیین سطح hCG خون میتوانید از باردار بودن خود مطمئن گردید.

8. زنان مبتلا به فشار خون بالا، دیابت و صرع باید زیر نظر پزشک باردار شوند.

 

باردار شدن بعد از نزدیکی چقدر زمان می برد؟

4.3556
این مطلب مفید بود ؟48175
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی