بارسلونا

سی امین قهرمانی بارسلونا در کوپا دل ری

تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1397کد مطلب : 67269زمان مطالعه : 4 دقیقه
سویا بامداد امروز (یکشنبه) با پنج گل در فینال کوپا دل ری مغلوب بارسلونا شد.

بارسلونا برای سی امین بار قهرمان جام حذفی اسپانیا شد

بارسلونا برای سی امین بار فاتح کوپا دل ری شد. این تیم با ارائه یک نمایش فوق العاده با پنج گل سویا را شکست داد و برای چهارمین سال متوالی جام حذفی اسپانیا را به خانه برد.

بازی پایانی جام حذفی باشگاه های اسپانیا، بامداد یکشنبه بین تیم های بارسلونا و سه ویا در ورزشگاه «واندا متروپولیتانو» شهر مادرید برگزاز شد و بارسلونا با ارائه نمایشی سراسر هجومی و تحسین برانگیز به پیروزی 5 بر صفر دست یافت و برای سی امین بار فاتح (کوپا دل ری) شد.

شاگردان «ارنستو والورده» در بارسلونا این دیدار را تهاجمی آغاز کردند و در دقیقه چهاردهم، پاس «کوتینیو» در دهانه دروازه سه ویا به «لوئیس سوارز» رسید و این مهاجم اورگوئه ای به راحتی گلزنی کرد.

در دقیقه 31، همکاری بازیکنان بارسلونا در جناح چپ، توپ را به «لیونل مسی» رساند تا ستاره آرژانتینی به زیبایی گل دوم کاتالان ها را به ثمر بساند.

در حالی که بازیکنان سه ویا برای جبران نتیجه تلاش می کردند در آخرین دقیقه نیمه نخست، پاس مسی به سوارز رسید تا این مهاجم گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر رسانده و کار حریف را تمام کند.

بارسلونا

 قهرمانی بارسلونا در جام حذفی اسپانیا

در نیمه دوم نیز، شرایط تغییری نکرد و در دقیقه 52 پاس طلایی« لیونل مسی» موجب شد تا «آندرس اینیستا» کاپیتان بارسلونا گل چهارم تیمش را به نام خود ثبت کند.

در دقیقه 69، بارسلونا صاحب ضربه پنالتی شد که «فیلیپ کوتینیو» برزیلی گل پنجم تیمش را درون دروازه تیم نگون بخت سه ویا جای داد.

شاگردان «وینچنزو مونتلا» در تیم سه ویا که فصل خوبی را سپری می کنند در این دیدار، حرفی برای گفتن نداشتند و توپ و میدان را به طور کامل در اختیار ستاره های بارسلونا قرار دادند.

در دقیقه 88 «آندرس اینیستا» کاپیتان پرافتخار بارسلونا که آخرین روزهای حضورش در این تیم را تجربه می کند و فصل آینده در لیگ چین توپ می زند در میان تشویق بی امان هواداران دو تیم بارسلونا و سه ویا تعویض شد تا صحنه ای ماندگار در فوتبال اسپانیا، ثبت شود.

در نهایت سوت داور به نشان برتری 5 بر صفر بارسلونا و قهرمانی قاطع این تیم در جام حذفی اسپانیا به صدا در آمد.

پس از بارسلونا که پرافتخارترین تیم جام حذفی باشگاه های اسپانیا است، تیم های اتلتیکوبیلبائو با 23 و رئال مادرید با 19 قهرمانی در رتبه های بعدی قرار دارند.

بارسلونا

قهرمانی قاطع بارسلونا در جام حذفی اسپانیا

وینچنزو مونتلا :بارسلونا فوق العاده بود

سرمربی سویا عملکرد بارسلونا را در فینال کوپا دل ری فوق العاده عنوان کرد و بازی این تیم را فراموش نشدنی دانست.

سویا بامداد امروز (یکشنبه) با پنج گل در فینال کوپا دل ری مغلوب بارسلونا شد. وینچنزو مونتلا، پس از این شکست سنگین گفت :بارسلونا بازی فراموش نشدنی را انجام داد و زمانی که این تیم چنین بازی را به نمایش می گذارد کار برای حریفش سخت می شود. پس از گل نخست دو، سه فرصت داشتیم تا بازی را به تساوی برسانیم اما آنها زمانی به محوطه جریمه می رسیدند فوق العاده بودند. بارسلونا بازیکنان خیلی خوبی مانند آندرس اینیستا ، لیونل مسی ، لوئیس سوارس و ... دارد.

سرمربی سویا در مورد جبران نتیجه اظهار کرد:هیچ چیزی غیر ممکن نیست ما تلاش کردیم اما رسیدن به آن خیلی سخت بود. بارسلونا تیم برتر بود و باید آن را می پذیرفتیم. از هواداران عذرخواهی می کنم و از طرفی از آنها تشکر می کنم که تا پایان از ما حمایت کردند. اکنون به فکر پایان لالیگا باشیم. دو باره باید با قدرت کار خود را از سر بگیریم.

سرمربی ایتالیایی در ادامه گفت :در حال حاضر در بهترین شرایط قرار نداریم. هر تیمی ممکن است در چنین دورانی قرار بگیرد. باید نسبت به این وضعیت واکنش نشان دهیم. معتقدم که بین بارسلونا و سویا اختلاف زیادی وجود دارد اما باید گفت که بارسلونا فوق العاده بازی کرد.

مونتلا افزود:می توانیم از این شرایط خارج شویم. دوباره یک شنبه باز با تمرکز و قدرت زیادتری شروع به کار خواهیم کرد. باید فصل را به خوبی به پایان برسانیم. در اسپانیا رسیدن به یک فینال خیلی سخت است و ما توانستیم این کار را انجام دهیم. همچنین تا مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردیم. اکنون باید به بهترین شکل ممکن سال را به پایان برسانیم و سهمیه اروپا را به دست بیاوریم.

سرمربی سویا در پایان به آندرس اینیستا اشاره کرد و گفت :تنها باید به او تبریک گفت . اینیستا بازی خوبی را به نمایش گذاشت. به نظر می رسید که یک بازیکن 25 ساله است . نمی دانم چگونه چنین کارهایی را در زمین انجام داد. به نظرم پیدا کردن یک جایگزین برای او خیلی سخت است.

سی امین قهرمانی بارسلونا در کوپا دل ری

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از عصر ایران - نوداد / ر
برچسب :
وبگردی