بارسلونا

جادوی مسی و 25 امین قهرمانی بارسلونا در لالیگا + عکس

تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1397کد مطلب : 67603زمان مطالعه : 3 دقیقه
بارسلونا ابر قدرت حال حاضر فوتبال اسپانیا به هر روش ممکن توانست قهرمانی تاریخی را در رقابت های فصل جاری لالیگا بدست آورد و بار دیگر قدرت خود را به رخ حریفانش بکشد.

اضافه شدن کاپ لالیگا 2018به افتخارات بارسلونا

بارسلونا فصل فوق العاده ای داشته است. نیم فصل اول فوق العاده این تیم نشان می داد که این تیم می تواند بهترین فصل تاریخ لالیگا را داشته باشد.

هرچند شاگردان کلارنس سیدورف در دقایق زیادی از بازی برای آبی و اناری ها دردسر ایجاد کردند اما در نهایت این بارسا بود که با هت تریک لیونل مسی به پیروزی رسید و قهرمانی اش در رقابت های این فصل را قطعی کرد.

بارسلونا بازی را بهتر آغاز کرد و تنها 7 دقیقه از بازی سپری شده بود که به گل رسید. عثمان دمبله که در محوطه جریمه دپور صاحب توپ شده بود، با یک پاس رو به عقب، فیلیپ کوتینیو را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه تماشایی، دروازه حریف را باز کرد.

بعد از این گل تیم میزبان تا اندازه توپ و میدان را در دست گرفت و بعد از اینکه یکی دو موقعیت خوب روی دروازه بارسا ایجاد کردند، در دقیقه 17 توانستند به گل برسند اما داور به دلیل آفساید آن را نپذیرفت.

بارسلونا

جاودانگی بارسلونا در فتح قله لالیگا

در ادامه بازی متعادل شد و هر دو تیم موقعیت هایی روی دروازه هم داشتند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. ابتدا در دقیقه 28، لوکاس پرز که روی دفع ناقص تراشتگن صاحب موقعیت شده بود، ضربه اش را از بالای دروازه به بیرون زد.

دو دقیقه بعد، بارسا می توانست روی یک ضربه آزاد به گل برسد اما ضربه تماشایی مسی را دروازه بان دپور با واکنشی تماشایی به دفع کرد.

بازی به همین ترتیب ادامه داشت تا اینکه بارسا در دقیقه 38 به گل برتری رسید. این بار لوئیس سوارز بود که در نقش گلساز ظاهر شد و با یک پاس دقیق، مسی را صاحب موقعیت کرد و او هم از زاویه ای نه چندان مناسب، دروازه را باز کرد.

بارسلونا

بارسلونا بر بام فوتبال اسپانیا ایستاد

ولی بازیکنان میزبان خیلی سریع به این گل واکنش نشان دادند و در دقیقه 40 توانستند بار دیگر اختلاف را به حداقل کاهش بدهند. بورخا وایه که در محوطه جریمه بارسا صاحب موقعیت شده بود، با یک پاس دقیق، لوکاس پرز را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه تماشایی، دروازه بارسا را باز کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول هر دو تیم تلاش زیادی کردند تا به گل های بعدی برسند اما این اتفاق رخ نداد و این نیمه با نتیجه 2-1 به سود بارسا به پایان رسید.

نیمه دوم را بارسا بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که مسی در همان دقایق ابتدایی، گل سوم بارسا را به ثمر برساند اما ضربه او دروازه بان دپور مهار کرد. حملات بارسا ادامه داشت اما این دپور بود که در دقیقه 64 به گل تساوی رسید. روی یک حرکت تیمی عالی از بازیکنان دپور بود که در نهایت پاس بورخس در مقابل دروازه به چولاک رسید و او هم با یک بغل پای دقیق، کار را تمام کرد.

بارسلونا

فتح قله ای دیگر بارسلونا

بعد از این گل بازیکنان دپور پا پس نکشیدند و مانند شاگردان والورده به دنبال زدن گل برتری بودند. حملات دو تیم ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 82، بارسا به گل سوم رسید. روی حرکت هماهنگ مسی و سوارز، پاس ستاره اروگوئه ای در مقابل دروازه به مسی رسید و او هم به راحتی دروازه را باز کرد.

اما این هم پایان کار نبود و بارسا در دقیقه 85 به گل چهارم رسید. این بار هم روی پاس سوارز بود که توانست دروازه دپور را باز و پیروزی تیمش را تثبیت کند.در دقایق پایانی باز هم این بازیکنان بارسا بودند که می توانستند به گل برسند اما این اتفاق رخ نداد و بازی با برتری 4-2 بارسا به پایان رسید.

تعداد قهرمانی های بارسا در لالیگا

تیم فوتبال بارسلونا در بازی دیشب توانست با نتیجه 4 بر 2 دپورتیوو لاکرونیا را از پیش رو بردارد و برای بیست و پنجمین بار قهرمان رقابت های لالیگا شود.

بارسلونا

تعداد قهرمانی های بارسلونا در لالیگا

قهرمانی بارسلونا در فصل 2017-2018 لالیگا

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از ورزش سه / مشرق / ر
وبگردی