بارش باران

تداوم بارش باران در برخی استان ها

تاریخ انتشار : 16 مهر 1399کد مطلب : 57413زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

میزان:کبری رفیعی در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت:امروز و فردا در سواحل شمالی دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از شمال غرب کشورو استان های کرمانشاه همدان، مرکزی و همچنین ارتفاعات غرب اصفهان بارش باران گاهی همر رعدوبرق و وزش باد رخ می دهد.

وی ضمن اشاره به اینکه طی امروز و فردا شمال شرق، شرق و مرکز کشور بارش ها به صورت پراکنده، همراه با گاهی وزش باد شدید و گردو غبار اتفاق می افتد، ادامه داد:روز جمعه به جز شمال غرب کشور در دیگر مناطق بارش ها تداوم می یابد. ‎

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در لرستان، چهارمحال وبختیاری و مناطقی از کرمان با بارش باران روبه رو هستیم، اظهار کرد:بارش هایی را که در ارتفاعات البرز و زاگرس شمالی طی این مدت پیش بینی کرده ایم به امروز و فردا به شکل برف خواهد بود.

رفیعی افزود:روزهای شنبه و یکشنبه هفته آتی در مناطق شرق و جنوب شرق کشور همچنان پدیده غالب وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک است و طی این روزها برای دیگر نقاط کشور جوی آرام پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه از نظر شرایط دمایی روزهای جمعه و شنبه سواحل شمالی دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و مناطق شرق و شمال شرق کشور با کاهش دما بین 4 تا 6 درجه سانتی گراد روبه رو است، بیان کرد:در این روزها شمال غرب کشور با افزایش نسبی دما همراه است چرا که بارش باران در آن مناطق به تدریج پایان می یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه روزهای شنبه و یکشنبه در جنوب شرق کشور کاهش دما داریم و در نوار کشور غربی کشور افزایش نسبی دما رخ می دهد، توضیح داد:آب های خلیج فارس از بعد از ظهر فردا و روز جمعه مواج و متلاطم است و این شرایط طی روزهای پنجشنبه و جمعه برای دریای خزر پیش بینی می شود.

رفیعی در خصوص آخرین وضعیت آب وهوایی پایتخت متذکر شد:تهران امروز در بعضی از ساعات رگبار و رعدو برق همراه با وزش باد را دارد و حداکثر دمای آن 21 و حداقل دمای این شهر امروز به 14 درجه بالای صفر رسیده است و پیش بینی می شود فردا حدودا به 11 تا 12 درجه سانتی گراد برسد.

انتهای پیام/م

تداوم بارش باران در برخی استان ها

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی