برف و باران

سیل و برف در 19 استان کشور

تاریخ انتشار : 5 آذر 1397کد مطلب : 46834زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون امداد و نجات سازمان جمعیت هلال احمر از وقوع سیل ، آبگرفتگی ، برف و کولاک در 19 استان کشور خبر داد.

سیل ، آبگرفتگی ، برف و کولاک در 19 استان کشور

تسنیم: معاون امداد و نجات سازمان جمعیت هلال احمر با اشاره به سیل , آبگرفتگی، برف و کولاک در 19 استان کشور از امدادرسانی به 5هزار و 852 نفر خبر داد.

شاهین فتحی با اعلام این خبر گفت که طی روزهای قبل 26 محور در مناطق عشایرنشین 9 استان کشور شامل اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، مازندران، مرکزی و همدان متأثر از برف و کولاک بودند. 

وی افزود:در همین ارتباط 612 نفر امدادرسانی و 64 نفر نیز اسکان اضطراری یافتند. 

به گفته این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر، امدادرسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک در استان های یادشده با حضور 34 تیم امدادی متشکل از 116 امدادگر ادامه دارد. 

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در 131 شهر، روستا و مناطق عشایرنشین 15 استان کشور گفت:استان های اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران و همدان طی روزهای پیش به علت شدت بارش باران متأثر از سیل و آبگرفتگی بودند. 

به گفته فتحی تاکنون 5240 نفر امدادرسانی شدند و 77 نفر نیز به مناطق امن انتقال یافتند.

 وی با اشاره به اسکان اضطراری 458 نفر از سیل زدگان افزود:4 نفر به دلیل وقوع سیل در استان گیلان مفقود شده اند. امدادرسانی به سیل زدگان در مناطق یادشده با حضور 188 تیم امدادی متشکل از 782 امدادگر ادامه دارد.

انتهای پیام/م

سیل ، آبگرفتگی ، برف و کولاک در 19 استان ایران

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی