بارش ها در تهران

تهران امسال پاییز کم بارانی دارد

تاریخ انتشار : 23 شهریور 1400کد مطلب : 56812زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده، استان تهران پاییز امسال با کاهش بارش و تا حدی افزایش دما همراه خواهد بود.

ایسنا: مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار کرد:آخرین خروجی مراکز پیش بینی فصلی داخلی و خارجی بیانگر آن است که متوسط بارش استان طی سه ماه آینده (ماه های مهر تا آذر) کمتر از مقدار متوسط دوره آماری بلندمدت (نرمال) خواهد بود.

او افزود:علاوه بر آن انتظار می رود متوسط دما در این مدت در حد نرمال و با تمایل به بیش از مقدار بلندمدت یعنی 0.5 تا 1 درجه بیشتر از نرمال باشد. به نظر می رسد که با این شرایط خشکسالی طی ماه های ابتدایی فصل پاییز نیز ادامه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد:این پیش بینی ها مانند دیگر انواع پیش بینی با درصدی از احتمال اعلام می شوند و معمولا خطای خاص خود را دارند. پیش بینی های فصلی معمولا با احتمال وقوع 60 درصد اعتبار دارند و در ابتدای هر ماه به روزرسانی می شوند و لازم است توسط کاربران پیگیری شود.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان تهران طی سال زراعی 1400-1399 بارش استان تهران حدود 19 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه با توجه به پیش بینی فصلی، به نظر می رسد که پاییز امسال هم با کاهش بارش و تا حدی افزایش دما همراه باشد، گفت:این شرایط به نوعی به معنی پایداری بیشتر در شرایط جوی است و احتمالا سبب افزایش آلودگی در فصل پاییز به ویژه در نیمه دوم این فصل می شود.

جلالی در پایان تاکید کرد:بدیهی است از الان باید برای کاهش آلودگی هوای تهران طی پاییز تمهیدات لازم توسط مسئولان امر و در بخش های مختلف اجرایی اندیشیده شود و کنترل و مدیریت تولید انواع آلودگی های صنعتی و شیمیایی باید در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/م

تهران امسال پاییز کم بارانی دارد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی