هواشناسی

بارش ها در جنوب کشور ادامه دارد

تاریخ انتشار : 14 مهر 1398کد مطلب : 60777زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران در جنوب کشور خبر داد.

پیش بینی هواشناسی از ادامه بارش ها در جنوب کشور

ایرنا: کارشناس سازمان هواشناسی گفت:امروز و فردا یکشنبه و دوشنبه (14 و 15 مهرماه) بارش ها به صورت رگبار و در بخش های مستعد به صورت تگرگ، در مناطق جنوبی کشور ادامه خواهد داشت. 

امین حسین نقشینه افزود:امروز و فردا فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور ادامه دارد و برای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب استان کرمان، جنوب و جنوب شرق فارس، دریای عمان و سواحل آن، تنگه هرمز و جزایر آن رگبار شدید باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. 

وی اظهار داشت:این وضعیت می تواند امروز و فردا برای غرب دریای عمان، بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز تلاطم و مواج بودن را به همراه داشته باشد که بر این اساس توصیه می شود تا از تردد قایق های سبک و تفریحی در این مناطق اجتناب شود. 

نقشینه ادامه داد:در مناطق مستعد در جنوب شرق کشور بارش ها به صورت تگرگ دور از انتظار نیست. 

وی درباره هوای شمال کشور گفت:چهارشنبه و پنج شنبه با شمالی شدن جریانات جوی بر روی دریای خزر، بارش های پراکنده را در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر یعنی استان های گیلان و مازندران و اردبیل به همراه دارد. 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری در بعدازظهر رشد ابر خواهد داشت، فردا بعدازظهر شرایط برای وزش باد شدید فراهم خواهد شد؛ کمینه دمای امروز مهرآباد 15 و شمیرانات 11 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز مهرآباد 27 و شمیرانات 25 درجه بالای صفر خواهد رسید. همچنین کمینه دمای امروز صبح فیروزکوه 2، آبعلی 7 و دماوند 8 درجه بالای صفر بود. 

نقشینه گفت:شهرکرد و بجنورد با دمای 2 درجه بالای صفر و اهواز 37 درجه و بوشهر 35 درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

انتهای پیام/م

پیش بینی ادامه بارش ها در جنوب کشور

12
این مطلب مفید بود ؟02
برچسب : هواشناسی
وبگردی