بازار هوشمند

راز موفقیت و پیشرفت سریع بازار هوشمند چیست؟

کد مطلب : 19524تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
افزایش رشد اولیه کسب و کاری با نام بازار هوشمند این روزها به بحثی سوال برانگیز در حوزه تجارت الکترونیک و خدمات غیر حضوری کشور تبدیل شده است.

بازار هوشمند و پیشرفت سریع آن

افزایش رشد اولیه کسب و کاری با نام بازار هوشمند این روزها به بحثی سوال برانگیز در حوزه تجارت الکترونیک و خدمات غیر حضوری کشور تبدیل شده است.

سالی که گذشت بی شک یک از مهم ترین سال های بازار هوشمند بوده به طوری که با ایجاد بیش از سی شعبه در مدت زمان بسیار کوتاه رشد قابل توجهی از سهم بازار را به خود اختصاص داده و جایگاه بخصوصی در عرصه بازار خدمات غیرحضوری کشور را از آن خود کرده که برای این مجموعه نوپا فوق العاده است.

اما راز موفقیت و پیشرفت این مجموعه چیست ؟

چه چیزی باعث تاثیری این چنین بر رشد سهم بازار هوشمند در عرصه تجارت الکترونیک شده است ؟

عده ای امکان ارائه نامحدود کالا و خدمات را راز موفقیت این مجموعه می داند اما عامل دیگری در موفقیت این مجموعه دخیل است :خلاقیت و نوآوری

در گفتگو با عوامل اصلی اجرای طرح بازار هوشمند به چند ویژگی متمایز در پیاده سازی و اجرای طرح اشاره شد که به آن ها امکان رقابت با سایر کسب و کار های مشابه در زمینه خدمات غیرحضوری را می دهد هر چند که نمی توان چندان به واژه رقابت اشاره کرد چرا که این طرح ایده ای ناب است که آن را از سایرین متفاوت ساخته است.

رهبران بازار هوشمند در شروع کار تمرکز زیادی بر سفارش گیری پیامکی و تلفنی داشته اند که این موضوع باعث افزایش چشمگیر ارتباط این مجموعه با عموم مردمی شده است که امکان دسترسی به اینترنت برایشان مقدورنیست اما مایل به دریافت این نوع خدمات هستند نفوذ در بطن جامعه ای که با فرهنگ خرید غیرحضوری شاید بیگانه باشد و با مسیر آهسته و پیوسته این مجموعه از روشی جدید در زندگی خود آگاه شوند در حال حاضر حدود 70% سفارش گیری در بازار هوشمند از طریق تلفن و پیامک انجام میگیرد که نشان از موفقیت این مجموعه در دستیابی به هدفش و سهم آن در فرهنگ سازی و پیشرفت ساز و کار فرهنگی جامعه دارد. همچنین طراحی مسیری که با امکان به کارگیری تامین کننده گان سراسر کشور کاهش بسزایی در هزینه ها داشته و نوآوری در به کارگیری شبکه های پخش و توزیع توسط کارگزاران این مجموعه نیاز به داشتن انبار کالا و خدمات و هزینه هنگفت آن را برای مدیران خود را کمرنگ کرده و البته چرخه اقتصادی کشور با طراحی این شبکه پخش و توزیع قدرت خود را حفظ می کند. سخنگوی مجموعه همچنین از سیاست های جدید کاری مجموعه بازار هوشمند به منظور نهایی کردن برخی زیرساخت های فنی و عملیاتی طرح سخن گفت که در آینده نزدیک شاهد آن خواهیم بود.

آنان عقیده دارند شایسته ترین راه برای پیش افتادن از دیگران بهره برداری از قدرت خلاقیت و نوآوری است و چگونگی و روش استفاده از این قدرت . بازار هوشمند با برپا کردن زیرساخت های فنی و ارتباطی پیشرفته، برقراری ارتباط بین همکاران و مشترکین خود را ساده و روان نموده تا در سایه آن به بهینه سازی پیوسته بپردازد.

این حجم از رشد تنها حاصل نوآوری و خلاقیت نیست. شاید بهترین دلیل برای این موضوع عرضه ی یک خدمت جدید باشد بازار هوشمند جایگاه کنونی خود را مدیون ارائه روش جدیدی است روشی که هیچ یک از کسب و کارهای غیرحضوری کشور از آن استفاده نمی کنند. مجریان این طرح روش پیش گرفته شده در بازار هوشمند را فروش محصولات نمی خوانند بلکه بازار هوشمند در حال اشاعه یک سبک زندگی و به بیان بهتر یک فرهنگ جدید است بازار هوشمند محصولات خود را نمی فروشد بلکه سعی می کند سهمی از زندگی مردم را داشته باشد.

راز موفقیت و پیشرفت سریع بازار هوشمند چیست؟

3.320
این مطلب مفید بود ؟137
منبع : نمناک - /م
3 نظر به ثبت رسیده است
بابک1394-06-02
بازار هوشمند واقعا در این مدت کوتاهی که از بوجود اومدنش میگذره رشد عجیب و فراتر از تصوری داشته . به نظر نمیرسه اینکار به تنهایی کار یک مجموعه ی خصوصی باشه که مدعیه بجایی وصل نیست و دستش تو دست دانه درشت ها نیست
125
مهمان1394-06-05
من سال اول میخواستم نمایندگیشونو بگیرم تازه اول کارشون بود کسیم نمیشناختشون . اطرافیان گفتن قابل اعتماد نیست و ممکنه کلاهبرداری باشه ؛ پشیمونم کردن. الان بشدت پشیمونم که چرا اینکارو نکردم ! هم شرایطش آسون تر بود هم هزینش کمتر بود... امسال که خواستم نمایندگیشو بگیرم دیدم واگذار شده , واقعا دلم سوخت :|
84
دوست1394-09-20
شکی نیست که در اینده نزدیک به غول اقتصادی ایران تبدیل میشه چون تمام نیاز های اساسی مردم و تامین میکنه
54
وبگردی