درمان آلزایمر

راز سه گانه پیرزن 82 ساله برای درمان آلزایمرش

کد مطلب : 67633تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
شاید برای بسیاری از انسان ها جای سوال باشد که چگونه می شود آلزایمر را درمان کرد، اما ببینید که پیرزنی 82 ساله چگونه با روش هایی ساده آلزایمر خود را درمان کرد.

راه و روش درمان زنی که آلزایمر را شکست داد

برای مارک هترز دردناک بود که مادر 82 ساله اش سیلویا سافر که مبتلا به زوال عقل است نتواند فرزند خود را به یا آورد.آخرین چیزی که او میخواست این بود که یک والدین دیگری را از دست ندهد.اما به دلیل شرایط بد سیلویا بخاطر امنیت خودش در بیمارستان عمومی منچستر بستری شد. در طول این زمان چالش های زیادی را برای برگرداندن حافظه سیلویا امتحان کردند و در نهایت در سال 2015 حافظه ی سیلویا تکان خورد و او دائما سعی میکرد برنامه هایی که در آن شرکت کرده و تولدش را به یاد آورد. 
اما در سال 2016 پزشکان اعلام کردند که او آلزایمر دارد و مارک متوجه شد که وضعیت مادرش وخیم است.عدم یاد آوری نهار و یا تولد در سنین بالا اتفاق می افتد سیلویا حتی پلیس را صدا زد و پرستاران را متهم به آدم ربایی کرد که قابل بخشش است.با این حال زمانی که مادر مایک نمیتوانست او را به یاد آورد او به بدترین نقطه ی زندگی اش رسید.
 
سیلیوا سافر

سیلیوا سافر پیرزن 82 ساله ای که بر بیماری آلزایمر خود غلبه کرد

راهی برای بازیابی حافظه رو به زوال :چگونه سیلویا هرتز از آلزایمر برگشت؟

سیلویا قبل از اینکه از بیمارستان مرخص شود دو ماه در بیمارستان بستری بود.با این حال هنوز هم درمانش کامل نیست و او نشانه های فراموشی زودرس و زوال عقلی را دارد.
  • مشکلات حافظه(به ویژه کوتاه مدت)
  • افزایش سردرگمی
  • مشکل تمرکز
  • تغییرات در شخصیت یا رفتار
  • به طور کلی نا امید افسده یا بی تفاوت
  • قادر به تکمیل کارهای ساده و روزمره نیست

3 راه و نسخه طبیعی که بیمار 82 ساله مبتلا به آلزایمر را درمان کرد

با تمام این اوصاف این گام های زیر در زندگی هرتز تغییرات را به وجود آورد:
همه راجع به ماهی میدانند اما زغال اخته و توت فرنگی و آجیل برزیلی و گردو همانطور که شبیه مغز هستند برای مغز مفیدند. محققان رژیم های غذایی از کشور های مدیترانه ای به عنوان مثال فرانسه ایتالیا اسپانیا کرواسی ترکیه برای مدت زیادی مطالعه کردند و همگی به این نتیجه رسیدند رژیم غذایی فرهنگی به بهیود حافظه و تفکر و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل کمک میکند.
به گفته انجمن جامعه آلزایمر رژیم های مدیترانه ای به طور سنتی شامل میوه ها و سبزیجات و حبوبات و غلات و با مصرف متوسط ماهی های چرب و لبنی و کم گوشت و قند و چربی اشباع شده بالا میشوند.
 
شواهد بیشتر نشان میدهد که رژیم مدیترانه ای میتواند از آلزایمر جلوگیری کند.در واقع تحقیقات ارائه شده در کنفرانس بین المللی انجمن بین المللی آلزایمر در ژوئن 2017 نشان داد که خوردن یک رژیم غذایی مدیترانه ای میتواند به طور چشم گیری خطر ابتلا به زوال عقل را در افراد بالغ کاهشد دهد.این مطالعه که تحت رهبری کلایر از دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است حدود 6000 عادت غذایی آمریکایی را تحلیل کرده است.
 
آلزایمر

3 روش عالی پیرزن 82 ساله برای درمان آلزایمرش

و اگرچه میانگین سن شرکت کنندگان 68 سال بود اما این مطالعه به اندازه کافی برای نشان دادن یافته هایش در مورد عموم مردم به اندازه ای که سی ان ان گزارش داده بود نماینده بود.
محققان پس از مقایسه سن و نژاد و تحصیلات و شیوه زندگی وجنسیت دریافتند که افرادی که از رژیم غذایی مایند و یا مدیترانه ای استفاده میکردند مشکلات سلامتی مانند چاقی و فشار خون بالا و دیابت و افسردگی،سیگار،و عدم فعالیت فیزیکی و خطر ابتلا به زوال عقلی و اختلالات شناختی حدود 30 تا 35 درصد کمتر است.
 

چه چیزی به سیلویا کمک کرد که از زوال عقلی برگردد؟

سه چیز وجود داشت که به پیشرفت سریع سیلویا کمک کرد:
  • تغییر رژیم غذایی
  • تمرینات شناختی
  • تمرینات جسمانی

رژیم غذایی

داشتن یک رژیم غذایی مناسب بسیار موثر در درمان آلزایمر

مارک میگوید که مادرش اغلب تمرین های شناختی که شامل جدول کلمات متقاطع پازل منبت کاری و شرکت در باشگاه های اجتماعی است را انجام می دهد.
او حتی یک دستگاه پدالی برای مادرش تهیه کرده است که مادر میتواند نشسته هم ورزش کند.
این یک معجزه ی یک شبه نبود اما پس از چند ماه او شروع به یادآوری چیزهایی مانند روزهای تولد کرد و به خودش برگشت دوبارههشدار ها و تقلا های بیشتر.مردم فکر میکنندزمانی که نتوانند مثل قبل مسائل را به یاد بیاورند زندگیشان به پایان رسیده است روزهای خوب و بد همیشه هستند و این به معنی پایان زندگی نیست. 
اگر کسی در سن 82 سالگی بتواند از طریق رژیم غذایی یک تفاوت واقعی را در زندگی اش ایجاد کند آیا میشود گت که شما نمیتوانید از آن بهره مند شوید؟نیاز به تغییرات بزرگ نیست همین که رژیم غذایی مناسب داشته باشید و سیگار کشیدن را ترک کنید و هرگونه عادت بد را از شیوه ی زندگی خود حذف کنید میتوانید از زوال عقل جلوگیری کنید و از مغز خود حفاظت کنید.

پیرزن 82 ساله با سه روش آلزایمر خود را درمان کرد

4.623
این مطلب مفید بود ؟212
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
2 نظر به ثبت رسیده است
حسن1397-08-26
ایابیماری الزایمردرراه رفتن بیمارهم تاثیردارد
102
نادیا1398-01-05
نه تاثیری ندارد و به مشکلات داخلی بیمار مربوط می باشد . این سوالی بود که برای مادرم از متخصص مغز و اعصاب کردم.
30
وبگردی