ستاره اسکندری

بازگشت دوباره ستاره اسکندری به تئاتر - 95

تاریخ انتشار : 1 شهریور 1395کد مطلب : 35387زمان مطالعه : 3 دقیقه
در هیاهوی پیوستن بازیگران به شبکه جم ستاره اسکندری به باران پیوست و با پیوستن به مدیریت سالن باران دوباره به تئاتر بازگشت.

ستاره اسکندری به باران پیوست

ستاره اسکندری بازیگر جوان کشورمان که با بازی در نقش نرگس به جای مرحوم پوپک گلدره شناخته شده تر شد، دانشجوی رشته مترجمی زبان بود اما به خاطر مشغله کاری در تئاتر از ادامه تحصیل انصراف داد. ستاره اسکندری از تئاتر آغاز کرد و سه بار هم کاندید دریافت جایزه از جشنواره تئاتر دانشجویی شد. آغاز کار وی در سینما با بازی در فیلم «حریف دل» عبدالرضا گنجی در سال 1375 بود.

ستاره اسکندری که از تئاتر موقتا خداحافظی کرده بود با پیوستن به مدیریت سالن باران به این حوزه بازگشت.

خیام وقارکاشانی؛ مدیر تماشاخانه باران از پیوستن ستاره اسکندری به مدیریت این مجموعه خبر داد.

 

 

وقارکاشانی با اشاره به پیشنهادهایی که از سوی افراد مختلف برای شرکت در تئاتر باران شده، گفت:بعد از بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که کسی بهتر از ستاره اسکندری برای مدیریت تئاتر باران نیست زیرا او کارشناس تئاتر بوده و دغدغه دارد. در هیاهوی پیوستن بازیگران به شبکه جم خوشحالیم که ستاره اسکندری به باران پیوسته است.

ستاره اسکندری هم با اشاره به مزایای راه اندازی سالن های خصوصی برای تئاتر گفت:تئاتر دولتی شرایط به خصوصی داشت و گاه با دلیل و بی دلیل دولت به خود اجازه می داد که در اجرای یک اثر تئاتر ورود کند.

ستاره اسکندری

بازگشت دوباره ستاره اسکندری به تئاتر بعد از خداحافظی موقت

او با اشاره به خداحافظی موقتی که چندی پیش از تئاتر داشت؛ گفت:وقتی چند کار من با وجود دریافت مجوز و تمرین متوقف شد از تئاتر خداحافظی کردم اما وقتی بزرگتر شدم فهمیدم تئاتر خانه ماست و عقب نشینی آسان ترین کار ممکن است. این بود که دوباره به تئاتر برگشتم اما فکر کردم بهتر است احساس مسئولیت کرده و از تولیدات تئاتری در این زمینه حمایت کنم.

ستاره اسکندری با بیان این که اتفاقی که در تئاتر در حال رخ دادن است قبلا در سینما اتفاق افتاده و آن را به عقب کشیده است توضیح داد:یک جنس آدم هایی در سینما وجود دارند که بار تجاری شان بیشتر است. این اتفاق با نام تئاتر بدنه هم در حال شکل گرفتن است و اتفاقی ناخوشایند محسوب می شود. آرمان ها و چرایی تئاتر فراموش شده و افراد دنبال تولید هستند بدون اینکه بگذارند اندیشه هایشان قوامی بیابد؛ به خاطر تکرار، همه چیز دارد در یک سطح برگزار می شود. تئاتر باران به جریانی فکر می کند و من مطمئنم با این روند در تاریخ به عنوان اولین سالنی که به مواردی مثل کار گروهی فکر شده؛ ثبت خواهند شد.

این بازیگر خاطرنشان کرد:باید در تئاتر دانشجویی آموزش هایی داده شود که به محض خروج تبدیل به جزئی از محیط قلابی تئاتر حرفه ای نشوند و نخواهند با یک پرش ناگهانی به آن برسند. امکان و جایی وجود داشته باشد که قدم به قدم به جلو حرکت کنند. اتفاق نامیمونی که در سینما و بعدها در تلویزیون افتاده و اکنون گریبان تئاتر را هم گرفته این است که خیلی ها فکر می کنند با آثار زودپز سه هفته ای و آوردن چند چهره و سوپراستار می توانند روی صحنه بروند. امیدوارم با حمایت جایی مانند تئاتر باران این جریان به درستی هدایت شود.

 

بازگشت دوباره ستاره اسکندری به تئاتر - 95

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از خبرآنلاین / م.ف
وبگردی