بازی ایران و کره جنوبی

هیونگ مین سون بازیکن خطرناک کره جنوبی مقابل ایران

تاریخ انتشار : 19 مهر 1395کد مطلب : 37881زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازی حساس ایران و کره جنوبی با وجود هیونگ مین سون بازیکنی که عملکرد قابل تقدیری دارد حساس تر میشود.

عملکرد فوق العاده ی هیونگ مین سون

خط آتش کره جنوبی را باید جدی گرفت. کره ای که طی 3 دیدار 6 گل به ثمر رسانده است تا با فاصله قدرتمندترین خط حمله گروه A رقابتهای انتخابی جام جهانی روسیه را به خود اختصاص داده باشد. 

کره ای ها که خاطره خوشی از تقابل با مردان کارلوس کی روش در استادیوم آزادی ایران ندارند این مرتبه قصد دارند تا با استفاده از تجربیات وافر مهاجمانشان طلسم ناکامی های شان در تهران را بشکنند. آن هم با استفاده از هنر مردانی که باید جدی گرفته شوند.
 
هیونگ مین سون

عکس هیونگ مین سون

 کره مدعی بعد از شکست دادن قطر در خانه به تهران آمده تا با جدی ترین رقیب خود در گروه A رقابتی نفس گیر داشته باشد. اولی اشتلیکه سرمربی آلمانی کره بی تردید افکارش برای رسیدن به دروازه ایران، بیشتر معطوف به یک مهاجم خواهد بود.
مهاجمی 24 ساله از باشگاه تاتنهام. بله! صحبت از هیونگ مین سون (heung min son) 24 ساله است که این روزها به مرد شماره یک خط حمله تاتنهام در لیگ برتر جزیره تبدیل شده است. البته از اردوگاه کره خبر می رسد مین سون مصدوم است و پزشکان کره ای سعی در رساندن وی به بازی با ایران دارند.
هیونگ مین سون مهاجم کره ای تیم فوتبال تاتنهام هاتسپر برای دومین عنوان بهترین بازیکن قاره ی کهن را به خود اختصاص داد.
 

اگر رضاییان باز نگردد

بهترین عنصر هجومی کره یک گوش چپ زرنگ با سرعت فوق العاده است. به عبارت ساده تر درست جایی که رامین رضاییان از تیم ایران با حرکات رو به جلو خود سعی در کمک به خط آتش ایران می کند؛ کره از بازیکنی بهره می برد که می تواند از خالی شدن جای مدافع راست تیم کی روش نهایت بهره را ببرد.
 
عملکر هیونگ مین سون
 
عملکرد مین در سالهای اخیر فوق العاده بوده است. این مهاجم در فصل اخیر لیگ جزیره با شماره 7 سه بازی را به عنوان گوش چپ برای تاتنهام رده دومی انجام داده تا 4 گل به ثمر برساند. سون در 270دقیقه یاد شده 2 گل به استوک سیتی زده و 2 گل به میدلزبرو.
 
اما این پایان هنر نمایی این گوش چپ کره ای در تاتنهام فصل اخیر نیست. مین در تقابل هفته چهارم تاتنهام برابر ساندرلند اگر چه که گل نزد اما 2 پاس گل داد تا نشان دهد تا چه اندازه آماده است. 
 
این مهاجم همین چند روز قبل پیش از آمدن به اردوی کره، در ایستگاه هفتم لیگ برتر هم با پاس طلایی خود در دقیقه 37 پایه گذار گل دوم تاتنهام برابر منچسترسیتی شد که توسط دله علی به ثمر رسید. هر چند که در بازی یاد شده این بار نه به عنوان گوش چپ که در پست یک مهاجم نوک تمام عیار انجام وظیفه کرد.
 
به هر تقدیر زدن 4 گل در 4 بازی و ارسال 3 پاس گل طی 360 دقیقه یعنی ثبت عملکردی فوق العاده از یک مهاجم. 
مسکو در آتش

قابل توجه اینکه سونگ دو هفته پیش در مسکو هم عصای دست پوچتینو سرمربی آرژانتینی تاتنهام شد.
این مهاجم کره ای در دیدار حساس تاتنهام و زسکا موفق شد با گل دقیقه 71 خود سه امتیاز شیرین از مسکو به تاتنهام به ارمفان بیاورد تا اوضاع تیمش در گروه E با سه امتیازی شدن بهبود پیدا کند. در واقع با گل مین تاتنهام حالا بعد از موناکو روی پله دوم گروه قرار گرفته در حالی که فقط پو بازی انجام داده است.

مین 25 میلیون دلاری

اینکه قیمت حال حاضر مهاجم تیم ملی کره 25 میلیون دلار برآورد می شود هم نکته ای است که باید دلیل آن را در عملکرد قابل تقدیرش دانست.
 
مین کره ای در فصل 13-2012 بوندس لیگا برای هامبورگ 33 بازی انجام داد تا 12 گل به ثمر برساند. این هافبک مهاجم سریع سپس به بایرلورکوزن پیوست تا طی دو فصل 61 بازی انجام دهد و 22 گل دیگر وارد دروازه تیم های بوندس لیگایی نماید. به این ترتیب مهاجمی که با 10 میلیون دلار از هامبورگ به لورکوزن آمده بود با 25 میلیون دلار راهی تاتنهام شد.
 

واضح است که یکی از دغدغه های جدی کارلوس کی روش در تقابل با کره کنترل مهاجمی است که به توانایی هایش اشاره شد و شرایطی که در حال حاضر دارد.

مسابقه تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، ساعت 18 روز سه شنبه 20 مهرماه(تاسوعای حسینی) در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود .

هیونگ مین سون بازیکن خطرناک کره جنوبی مقابل ایران

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از مشرق -/ح
وبگردی