نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها روش های طبیعی برای باز شدن عروق قلبی و مغزی
باز شدن عروق ، سیر و لیمو
ترکیب سیر ولیمو یکی از بهترین داروهای طب سنتی برای باز شدن عروق قلبی و مغزی به شمار می رود.

ترکیبی فوق العاده برای باز شدن عروق کرونر قلبی

شربت ترکیب سیر و لیمو یکی از بهترین اشکال دارویی در طب سنتی ایرانی به شمار می رود؛ این ترکیب می تواند کمک کننده به باز شدن عروق کرونر قلبی و مغزی و جلوگیری کننده از سکته قلبی و مغزی و پایین آورنوده فشارخون و چربی کلسترول خون باشد.

سیر یکی از بهترین داروهای طب سنتی ایران است که طبع آن ، گرم و خشک در درجه دوم و سوم است، درجه دوم یا سوم بودن طبعش، به مزاج زمینی که در آن کاشت می شود و به نوع آب و هوا یا اقلیم منطقه بستگی دارد.
سیر کاشت و برداشت شده در اقلیمهای گرم و خشک ، نسبت به مناطق جلگه ای و مرطوب ، از گرما و خشکی بیشتری برخوردار بوده و در خواص قویتر است.
سیر و لیمو

فواید ترکیب سیر و لیمو

سیر و لیمو یکی از بهترین اشکال دارویی در طب سنتی ایران

سیر، محلل اورام، التهابات و آماس است؛ ریشه این گیاه معروف به تریاق الفقراء یا پادزهر فقیران است؛ مدر حیض (یعنی گشاینده عادت ماهیانه در زنان) و عرق بوده و از بین برنده یا مجفف رطوبات بدن است.
 
سیر ملطف یا رقیق کننده خون بوده و قوه تریاقیت بالایی دارد؛ سیر یک داروی ضدسرطان است، افزایش دهنده میل جنسی ، تنظیم کننده کلسترول خون و کاهش دهنده علائم آسم ، ضدسرماخوردگی و احتقان است، ضداسهال همچنین تنظیم کننده فشار خون و چربی خون است.
 
اگر سیر را با پیاز و زنجبیل مخلوط کنیم، به داروی قدرتمندی دست می یابیم که می توان آن را حتی در بیماران سرطانی استفاده کرد؛ این ترکیب به طور فوق العاده ای باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
یکی از بهترین داروها، معجون سیر و عسل است؛ معجون سیر و عسل را 7 روز ناشتا بخورید؛ بدین منظور 2 یا 3 حبه سیر را خرد کرده و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید، این ترکیب باعث برطرف کردن عفونت ها، سرماخوردگیها، سرفه، تب، خراش ها و زخم ها و نیز برای لاغر شدن و تناسب اندام و جلوگیری از ریزش مو بسیار مجرب است.
 
به بیماران مبتلا به سرطان معده و روده توصیه می شود از ترکیب 3 حبه سیر و یک لیوان شیر گرم هر روز صبح ناشتا میل کنند؛ ترکیب سیر و شیر یک ترکیب دارویی بسیار مؤثر در درمان سرطان لوزالمعده است.
شربت ثومیسل (Thomisel) یکی از بهترین اشکال دارویی در طب سنتی ایرانی به شمار می رود؛ این دارو، باز کننده عروق کرونر قلبی و مغزی بوده و جلوگیری کننده از سکته قلبی و مغزی و حتی پایین آورنده فشارخون و چربی کلسترول خون است.
 
طرز تهیه شربت ثومیسل به این صورت است که 30 حبه سیر را بکوبید و همراه با 9 عدد لیموی ترش آبدار که آن را نیز آسیاب کرده اید با 7 لیوان آب درون ظرفی مخلوط کرده روی شعله قرار دهید؛ قبل از آنکه به جوش بیاید شعله را خاموش کنید و محلول را صاف نکنید؛ به مدت 40 روز بعد از هر وعده غذایی نصف استکان میل شود.
اگر از کمردرد و درد شدید مسیر سیاتیک برخوردار هستید و پزشک جراح پیشنهاد جراحی داده است ، به مدت 40 روز هر روز صبح ناشتا 3 حبه سیر را بدون آنکه در دهان بجوید قورت داده و سپس یک لیوان دمنوش دارچین میل کنید؛ این نسخه در درمان کمردردهای شدید و نیز بیماری روماتیسم قلبی و مفصلی نیز بسیار مجرب است.
 
سیر و لیمو

ترکیب سیر و لیمو از اشکال دارویی طب سنتی ایران

اگر ریزش موی شدید دارید، سدر + حنا + جوزبوا + پرسیاوشان + گل ختمی + پوست سیر + گیاه دم اسبی را به نسبت مساوی آسیاب و مخلوط کرده و سپس با یک کاسه آب نخود و 3 عدد زرده تخم مرغ رسمی به صورت خمیری تهیه کنید و هر 3 روز در میان، این خمیر را روی سر ضماد کرده و بعد از 7 ساعت شست وشو دهید.
 
برای درمان عفونت گوش و گوش درد ، حبه ای سیر را (به اندازه مجرای گوش انتخاب کنید) روی بخاری گرم کرده و در داخل مجرای گوش قرار دهید که در درمان درد گوش بسیار مؤثر است.
مصلح سیر، سرکه سیب یا انگور است.

علت گرفتگی عروق قلب :

معمولا تصور میشود تنها عامل گرفتگی عروق کرونر چربی زیاد خون است که دردیواره داخلی رگها رسوب کرده وباعث انسداد آنها میشود. اما شمار زیادی از افراد که هیچوقت دارای چربی خون بالا نبوده ، ازتحرک کافی برخورداربوده واصلا اهل سیگارهم نبوده اند ، درسنین 35 و 40 سالگی دچارگرفتگی عروق کرونر قلب شده وکارشان به عمل جراحی قلب کشیده شده است . همچنین بالعکس افراد متعددی هستند که چربیهای زیادی مصرف کرده اند ، تحرک یا ورزش خاصی هم نداشته اند وحتی در سنین بالا هم هرگز دچار گرفتگی عروق نشده اند ! ! !

پس عامل یاعوامل ایجاد این بیماری چیست وچگونه میتوان ازابتلا به آن پیشگیری نمود ؟

در پاسخ گفته میشود مساله قابل تامل نوع چربی های مصرف شده است ، هر نوع چربی باعث گرفتگی عروق نمیشود بلکه فقط تکه های بافت چربی دار، که حاوی لیپوپروتئین کم چگال (همان کلسترول بد) هستند و به دیواره سرخرگ آسیب می رسانند، اغلب در محل اتصال و انشعاب سرخرگ ها رسوب می کنند و موجب انسداد عروق میشوند . تشکیل این رسوبات شاید حتی در اوایل جوانی آغاز شود. با تجمع چربی های زاید ، انعطاف پذیری سرخرگ کم و فضای داخلی آن تنگ تر می شود. در نتیجه ازمقدار عادی جریان خون کاسته می شود . از طرفی این رسوبات ممکن است شکاف بردارند یا پاره شوند و روی آنها لخته خونی تشکیل شود که در نتیجه ، رگ بیشترمسدود می شود .

این چربیهای زائد که باعث انسداد عروق میشوند چطور و چگونه وارد جریان خون میشوند ؟

پاسخ :چربیهای زائد آسیب رسان معمولا درساخت روغنهای نباتی (مایع و جامد ) صنعتی و غیر اورگانیک بکارگیری میشوند بنابراین اشخاصی که به مدت طولانی از این نوع روغنها استفاده میکنند ، چربی{ بد } خون آنها افزایش یافته و در نتیجه دچار گرفتگی عروق قلب میشوند .

عوامل افزایش دهنده خطرتصلب شرایین :

1- مصرف سیگار
 
2- مصرف مواد مخدر
 
 
 
5- سن بالا
 
 
7- کم تحرکی
 
8- پرخوری
قلب

درمان های گرفتگی عروق قلب

درمان گرفتگی عروق قلب :

1- درمان در طب سنتی :
در طب سنتی با استفاده از خواص بعضی گیاهان و فرآوری آنها می توان ترکیباتی تحصیل کرد که بوسیله آنها به راحتی و با موفقیت کامل گرفتگی عروق قلب رفع و تمام عوارض بیماری برطرف میشود ، در ذیل به یکی از محصولات مجرب و آزموده شده که بیماری تصلب شرایین را درمان نموده و بارها حیات بخش واقع شده اشاره میکنیم :
 
نام :باز کننده عروق کاردی آی پارسی طب
 
نوع عملکرد محصول :رفع گرفتگی و چربیهای رسوب شده در مجاری عروق قلب ، تصفیه خون ، تنظیم فشار خون
 
موارد کاربرد :انسداد عروق قلب ، چربی خون ، غلظت خون و عوارض ناشی از تصلب شرایین قلب

خواص محصول :

1- نفوذ سریع به اعماق عروق و مویرگ های قلب
 
2- بازکننده و محلل چربیها و مواد زاید رسوب شده در عروق قلب
 
3- تصفیه و پاکسازی خون از رسوبات و مواد زاید
 
4- تعدیل غلظت خون و در نتیجه تنظیم فشار خون
 
5- پیشگیری از گرفتگی عروق و عوارض ناشی از آن

2- درمان در طب نوین :

1- در موارد سطحی استفاده از داروهای رقیق کننده خون
 
2- درموارد با علائم گرفتگی بیشتر، آنژیو و بالن
 
3- در موارد ی،عمل استنت (فنر ) گذاری در رگ قلب
 
4- در موارد حاد ، عمل قلب باز

روش های طبیعی برای باز شدن عروق قلبی و مغزی

برگرفته از آخرین خبر/پارسی طب/ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 75 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف