نحوه باز کردن قفل اندروید

نحوه باز کردن قفل گوشی اندروید بدون وارد کردن رمز

کد مطلب : 25648تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از مشکلات ناخوشایندی که ممکن است برای هر یک از ما رخ دهد، قفل شدن گوشی است که در این گزارش با نحوه باز کردن قفل اندروید با روش های مختلف آشنا خواهید شد.

روش باز کردن قفل اندروید در تبلت و موبایل

یکی از گزینه هایی که گوشی های هوشمند نسبت به گوشی های نسل اول پیشرفت چشمگیری داشته اند، بحث امنیت گوشی است که در گوشی های هوشمند نسل جدید امینت با استفاده از روش های روز اعم از الگو، پین، تشخیص چهره، اثر انگشت و... می توانید امنیت را برای گوشی هوشمند خود فراهم کنید تا دست افراد سودجو به گوشی و تبلت شما نرسد.

اما گاها ممکن است ما رمز گوشی را بنابر دلایلی فراموش کنیم و با امتحان کردن رمزهای مختلف نتوانیم رمز درست را وارد کنیم.خب در این شرایط قطعا روش هایی وجود دارند که شما با استفاده از آنها می توانید این مشکل را به سادگی برطرف و یا حتی پیشگیری کنید تا در موارد حساس مجددا چنین مشکلی برای شما رخ ندهد. به همین دلیل در ادامه این گزارش از نمناک با روش های باز کردن قفل گوشی اندروید آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1- باز کردن قفل اندروید با روشن کردن Safe mode

حالت safe mode

ساده ترین راه برای باز کردن قفل اندروید، روشن کردن حالت Safe Mode می باشد که برای روشن کردن ای قابلیت در گوشی های نسل قدیم اندروید، در صفحه قفل امکان دارد و اما در گوشی های نسل جدید اندروید حتما باید صفحه قفل را باز کنید و وارد آن شوید. اگر گوشی شما دارای سیستم عامل قدیمی اندروید می باشد، انگشت خود را بر روی دکمه خاموش/روشن گوشی نگه دارید و سپس 3 گزینه برای شما ظاهر خواهد شد که اولین گزینه Power Off می باشد. اینک انگشت خود را بر روی این گزینه چند ثانیه نگه دارید که در مدتی کوتاه پیغام فعال کردن حالت Safe Mode به نمایش در خواهد آمد.

2- باز کردن قفل اندروید با حذف اطلاعات

ساده ترین و آسان ترین راه برای استفاده مجدد از گوشی، ریست کردن گوشی می باشد. توجه داشته باشید برای این کار حتما و حتما باید از اطلاعات گوشی بکاپ داشته باشید چرا که احتمال بازگردانی تمام اطلاعات کمی ضعیف است و این روش پیشنهادی برای زمانی است که اطلاعات موجود در گوشی برای شما هیچ اهمیتی ندارد!

بوت لودر

خب برای ریست کردن گوشی، ابتدا گوشی را خاموش کنید و سپس انگشت خود را همزمان بر روی کلید Power و کاهش صدا نگه دارید که با استفاده از این روش به صورت مستقیم وارد منو بوت لودر خواهید شد. برای جابجایی در این منو با استفاده از صفحه نمایش ممکن نخواهد بود و حتما باید با استفاده از دکمه های کم و زیاد کردن گوشی، استفاده کنید. در این منو گزینه ای با عنوانwipe data/Factory reset را مشاهده خواهید نمود که با انتخاب آن تمام اطلاعات گوشی در طی چند دقیقه حذف خواهد شد و سپس باید Reboot system Now را انتخاب کنید تا گوشی مجددا راه اندازی شود.

توجه : برای انتقال به منو بوت لودر، برخی از گوشی ها با روش های متفاوتی انجام می شوند که با جستجوی ساده می توانید با نحوه انتقال به بوت لودر گوشی خودتان آشنا شوید.

3- باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون رمز با ساعت هوشمند

یکی از آپشن هایی که اکثر گوشی های اندرویدی دارند، گزینه Smart Lock می باشد که شاید چندین بار با آن روبرو شده اید و اما حتی یکبار هم وارد آن نشده اید! اما این گزینه بسیار کارآمد می باشد چرا که شما می توانید با استفاده از این آپشن کارهای مختلفی انجام دهید که یکی از آنها هم باز کردن قفل گوشی اندرویدی، بدون وارد کردن رمز است که باید از قبل این گزینه را در گوشی خود فعال می کردید و اگر از قبل این کار را انجام نداده اید، پس این روش برای شما کارایی نخواهد داشت.

اسمارت لاک

خب برای استفاده از این روش باید ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس وارد گزینه Lock screen شوید. اینک در صفحه باز شده با گزینه ای به نام Smart Lock روبرو خواهید شد که برای وارد شدن به آن باید رمز گوشی را در قدم اول وارد کنید. پس از وارد کردن رمز 3 گزینه برای شما ظاهر خواهد شد که گزینه سوم، Trusted Devices یا دستگاه های قابل اعتماد می باشد که شما با استفاده از آن به ساعت هوشمند خود دسترسی خواهید داد که قفل گوشی را بدون وارد کردن رمز باز کند.

4- باز کردن قفل گوشی سامسونگ از راه دور

اگر گوشی شما متعلق به برند سامسونگ می باشد، حتما با آپشن Find My Mobile آشنا هستید که می توانید با این قابلیت از راه دور اقدام به مدیریت گوشی سامسونگ خود کنید. خب برای این روش از قبل نباید تنظیمات خاصی را در گوشی اعمال کنید! اما فقط و فقط باید گوشی قفل شده شما به اینترنت متصل باشد تا با این روش بتوانید اقدام به باز کردن قفل گوشی اندرویدی کنید.

قفل اندروید

بنابراین برای باز کردن قفل گوشی اندروید با کامپیوتر و یا هر دستگاهی مربوطه ابتدا باید وارد این لــــــــــینک از سامسونگ شوید و سپس مشخصات حساب سامسونگ را وارد نمایید. بعد از وارد شدن در سمت راست صفحه با منویی ساده روبرو خواهید شد که با کلیک بر روی گزینه Unlock، گوشی شما از حالت قفل باز خواهد شد! به همین سادگی!

روش باز کردن قفل گوشی های اندروید بدون رمز

2.6160
این مطلب مفید بود ؟8476
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی