باند زورگیری تهران

انهدام باند 18 نفره سرقت و زورگیری در شمال تهران

تاریخ انتشار : 30 خرداد 1398کد مطلب : 3218زمان مطالعه : 2 دقیقه
ماموران پایگاه یکم پلیس امنیت پایتخت موفق به انهدام باند 18 نفره سرقت و زورگیری مسلحانه از شهروندان در شمال تهران شدند.

انهدام باند زورگیران خشن در تهران

ایسنا:باند 18 نفره سرقت و زورگیری های مسلحانه از شهروندان در شمال تهران توسط مأموران پایگاه یکم پلیس امنیت پایتخت منهدم شد. 

مدتی قبل در پی وقوع چندین شکایت از وقوع زورگیری و سرقت های خشن از برخی از شهروندان در مناطق شمالی و شمال غرب تهران، رسیدگی به پرونده در دستورکار مأموران پلیس پایتخت قرار گرفت و در ادامه با توجه به احتمال بالای حضور شماری از اراذل و اوباش در این باند و نیز اقدامات مسلحانه اعضای باند تیمی از مأموران پایگاه یکم پلیس امنیت پیگیری پرونده را به طور ویژه در دستورکار خود قراردادند. 

تحقیقات مأموران پلیس امنیت ادامه داشت تا اینکه سرنخ هایی از پاتوق و محل اختفای اعضای این باند به دست آمده و مأموران متوجه شدند که گروهی از ازاذل و اوباش و زورگیران که اغلب سابقه دار نیز هستند اقدام به تشکیل یک باند سرقت، خفت گیری و ایجاد رعب و وحشت کرده اند. 

با تکمیل تحقیقات نتایج در اختیار مقام قضائی گرفت و مأموران با اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه این افراد در درکه رفته و در عملیاتی 18 نفر از اعضای این باند را شناسایی و دستگیر کردند. در بازرسی از مخفیگاه این افراد نیز 120 میلیون تومان وجه زورگیری شده نقد، 150 دستگاه تلفن همراه سرقتی و بیش از 100 کارت شناسایی و هویتی که همگی مسروقه بودند شناسایی و کشف شد.

اموال مسروقه

 بخشی از پول ها و کارت های شناسایی مسروقه

همچنین دربازرسی های بیشتر دو لباس متعلق به یکی از ارگان های نظامی کشور نیز از مخفیگاه متهمان کشف شد که این موضوع احتمال ارتکاب سرقت یا اخاذی در پوشش مأموران از سوی اعضای این باند را افزایش داده است. 

مقادیر طلا و جواهر، چندین کیف پول زنانه و مردانه به همراه یک قبضه کلت کمری، سه اسپری گاز اشک آور، چندین عدد شلاق و ده ها قبضه سلاح سرد شامل تبر، قمه، دیلم، چاقوی سلاخی و… نیز از مخفیگاه این افراد کشف و ضبط شد. 

سردار علی ذولقدری، رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ با تأیید این خبر به ایسنا گفت:برای افراد دستگیر شده پرونده ای تشکیل شده و در حال رسیدگی است. تعدادی از مالباختگان نیز شناسایی شده و تحقیقات با دستور قضائی برای شناسایی دیگر مالباختگان نیز ادامه دارد. 

وی درباره جرایم ارتکابی از سوی این افراد نیز گفت:زورگیری، خفت گیری، سرقت داخل خودرو، تخریب شیشه های خودرو، عربده کشی، ایجاد رعب و حشت برای شهروندان از جمله جرایم این افراد است.

انتهای پیام/م

انهدام باند 18 نفره سرقت و زورگیری مسلحانه در شمال تهران

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب :
وبگردی