باند سرقت خودرو

انهدام باند تایسون در تهران

تاریخ انتشار : 16 مرداد 1398کد مطلب : 3976زمان مطالعه : 2 دقیقه
بنابر اعلام سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران باند سرقت خودرو دانشجویان معروف به تایسون متلاشی شد.

دستگیری اعضای باند سرقت خودرو در تهران

ایسنا:سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری پایتخت از انهدام باند تایسون که سرقت خودروهای شهروندان را حین آخرین حبس خود در زندان برنامه ریزی کرده بودند خبر داد. 

سرهنگ محمد کالوسی درباره انهدام این باند اظهار کرد:از مدت سه ماه گذشته گزارش هایی درباره شدت گرفتن سرقت های سریالی خودرو در محدوده کلانتری مصطفی خمینی و حوالی دانشگاه ارائه می شد؛ با توجه به اهمیت این سرقت ها رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان به سرعت در دستور کار قرار گرفت. 

وی با بیان اینکه ماموران بررسی های اطلاعاتی را آغاز کردند و طی انجام تحقیقات خودرو پرایدی را شناسایی کردند که در بیشتر سرقت ها حضور داشته است گفت:با بررسی های پلیسی مشخص شد که خودرو به نام فردی به اسم دانیال است که به تازگی از زندان آزاد شده و با داشتن دو همدست این سرقت ها را انجام داده است. 

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری پایتخت درباره نتایج دیگر تحقیقات پلیسی اظهار کرد:تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مشخص شد سردسته اصلی این باند فردی سابقه دار به اسم "تایسون" است؛ وی از ورزشکاران رشته بوکس است و پس از اعتیاد به مواد مخدر به سرقت روی آورده و به جرم سرقت و حمل مواد مخدر بیش از چهار سال را در زندان گذرانده است؛ با توجه به اطلاعاتی که از این سارق به دست آمده بود سه متهم این پرونده روز گذشته در محدود رباط کریم شناسایی و طی دو عملیات جداگانه دستگیر شدند. 

سرهنگ کالوسی به انتقال این افراد به کلانتری اشاره کرد و گفت:هر سه متهم پس از انتقال به کلانتری و مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته به 100 فقره سرقت اعتراف کرده اند؛ این سه نفر مجرم سابقه دار در دیگر اظهارات خود نیز مدعی شده اند که انجام این سرقت ها را از داخل زندان برنامه ریزی کرده اند. 

به گفته وی تا کنون 10 نفر از این افراد شکایت کرده اند و رسیدگی به شکایت آن ها در دستور کار پلیس قرار دارد. 

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری پایتخت در پایان از شهروندان خواست حتما در صورت پارک کردن خودروهای خود در خیابان، نکات ایمنی و پیشگیرانه در زمینه سرقت خودرو را رعایت کنند و از پارک خودرو در مکانهای خلوت و تاریک پرهیز کنند تا از دستبرد سارقان حرفه ای به خودروهایشان در امان بمانند.

انتهای پیام/م

انهدام باند سرقت خودرو دانشجویان در تهران

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب :
وبگردی