تخم مرغ
اگر میخواهید که تخم مرغ شما در حین پختن نشکند و طعم بهتری داشته باشد پس بهتر است به جای جوشاندن در آب بخارپز کردن را امتحان کنید.

تخم مرغ را به جای جوشاندن بخارپز کنید

آبپز کردن تخم مرغ یکی از انواع پخت تخم مرغ است که در حین پخت آن گاهی مشکلاتی وجود دارد ، مثلا در بیشتر مواقع تخم مرغ در حین پخت ترک میخورد و میشکند و آب به درون آن نفوذ میکند یا وقتی تخم مرغ را از درون آب بیرون میاوریم متوجه میشویم که با وجود زمان زیادی که صرف کرده ایم تخم مرغ کاملا نپخته است واین اصلا برای ما خوشایند نیست . برای حل تمامی این مشکلات ما به شما توصیه میکنیم که به جای جوشاندن تخم مرغ در آب آن را بخارپز کنید.

به جای جوشاندن تخم مرغ، باید بخارپز کردن را امتحان کنید. این راه هم سریع تر و هم بهتر است. تخم مرغ یک غذای ساده است و تخم مرغی که جوشانده و سفت شده است در واقع فوت و فن ریزی دارد. اگر خیلی پختن تخم مرغ طول بکشد، یک حلقه سبز دور زرده تخم مرغ به وجود می آید که شاید اشتهای شما را کور کند. اگر هم زود بر دارید تازه هستند و نمی توانید آنها را پوست بکنید. اگر می خواهید برای ناهار یک سالاد تخم مرغ سریع درست کنید، این امر می تواند مانعی بر سر راه شما باشد.
وقت آن رسیده که یاد بگیرید چطور تخم مرغ سفت شده را بپزید. در واقع، این بهترین زمان است که یاد بگیرید جوشاندن کامل و وقت گیر را کنار بگذارید و بخارپز کردن را وارد زندگی خود کنید.

تخم مرغ را نجوشانید بخارپز کنید

اگر تخم مرغ را به جای جوشاندن، بخارپز کنید، تخم مرغ تر و تازه تری خواهید داشت زیرا به آرامی پخته می شود. وقتی تخم مرغ در حال جوشیدن است بیشتر احتمال شکسته شدن وجود دارد زیرا حباب های داغ آب با تخم مرغ برخورد می کنند و آن را می شکنند و در نتیجه آب به داخل تخم مرغ نفوذ می کند. اما وقتی بخارپز می کنید این احتمال به صفر می رسد.
علاوه بر این، وقتی تخم مرغی به ظرف بخارپز اضافه می شود مثل زمانی که تخم مرغ ها در ظرف آب در حال جوشیدن هستند دما پایین نمی آید. بنابراین، پوست کندن آنها راحت تر است. تخم مرغ هایی که در دمای بالا پخته می شوند راحت تر پوست کنده می شوند.

بخارپز کردن تخم مرغ

بخارپز کردن تخم مرغ

وقتی بخارپز می کنید، تخم مرغ سریع تر پخته می شود زیرا لازم نیست مقدار زیادی آب بجوشد؛ بلکه مقدار کمی آب در ته یک ظرف می تواند تخم مرغ را بخارپز کند.

روش بخارپز کردن تخم مرغ
برای بخارپز کردن تخم مرغ، حدود 3 سانتی متر از قابلمه را آب کنید. ظرف بخار را داخل آن قرار دهید و درب قابلمه ببندید و آن را روی شعله بگذارید.
وقتی آب به اندازه کافی گرم شد و بخار کرد، به آرامی تخم مرغ ها را با استفاده از انبرک اضافه کنید و دوباره درب قابلمه را ببندید. مراقب بخار آب داغ هم باشد.
اگر تخم مرغ نرم می خواهید 6 دقیقه و اگر سفت می خواهید 11 تا 12 دقیقه زمان دهید تا بپزد. مدت زمان ماندن تخم مرغ ها در قابلمه به تعداد تخم مرغ ها بستگی دارد.
سپس، تخم مرغ ها را در آب سرد بگذارید تا بیشتر از این پخته نشوند.

بخارپز کردن تخم مرغ بهتر از جوشاندن آن است!

57
این مطلب مفید بود ؟70
برگرفته از وب سایت فوت و فن / م.ف
برچسب : تخم مرغ
وبگردی