بدترین های جشنواره فجر

بدترین های جشنواره فیلم فجر 36 معرفی شدند

تاریخ انتشار : 2 اسفند 1396کد مطلب : 64803زمان مطالعه : 2 دقیقه
بدترین های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر و صاحبان تمشک طلایی فجر 36 معرفی شدند، نام نیکی کریمی به عنوان بدترین بازیگر زن جشنواره در این نظرسنجی به چشم میخورد.

معرفی بدترین های جشنواره فجر 36

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد و بهترین های آن معرفی شدند و توانستند لوح تقدیر یا سیمرغ بلورین جشنواره را از آن خود کنند . اما در یک نظرسنجی بدترین های جشنواره فجر 36 از نگاه مردم معرفی شدند که در ادامه نتیجه آن را مشاهده میکنید.

صاحبان تمشک طلایی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از نگاه منتقدان و نویسندگان نشریه همشهری جوان معرفی شدند. نویسندگان و منتقدان سینمایی همراه با نویسندگان همشهری جوان بدترین های جشنواره سی و ششم را انتخاب کردند.

بدترین های جشنواره فجر یا صاحبان تمشک طلایی فجر 36

طبق آرای به دست آمده از مجموع نظر سنجی انجام شده، نیکی کریمی برای بازی در فیلم «کامیون» عنوان بدترین بازیگر زن جشنواره سی و ششم را از آن خودش کرد. این بازیگر سال گذشته به خاطر فیلم «آذر» برنده تمشک طلایی شده بود. هانیه توسلی برای بازی در فیلم «سوتفاهم» نزدیک ترین رقیب نیکی کریمی برای تصاحب تمشک طلایی بود.

نیکی کریمی

نیکی کریمی بدترین بازیگر زن جشنواره فجر 36 شد

در بخش بازیگری مرد مهدی پاکدل برای مجموع آثارش در جشنواره فیلم فجر برنده تمشک طلایی شد. پاکدل با فاصله ای زیاد نسبت به نفر دوم عنوان بدترین بازیگر را از آن خودش کرد. در رشته بدترین فیلم تمشک طلایی به «امپراطور جهنم» رسید. این فیلم با اکثریت قاطع آرا توانست تمشک طلایی را به دست بیاورد. «سوتفاهم» و «هایلایت» بعد از فیلم پرویز شیخ طادی بیشترین رای را برای کسب عنوان بدترین فیلم داشتند.

در بخش بهترین ها هم امسال در رشته بهترین بازیگر مرد در رقابتی تنگاتنگ گوی طلایی به هادی حجازی فر برای بازی در فیلم «لاتاری» رسید، نوید محمد زاده با فاصله ای کم در رتبه دوم ایستاد و امین حیایی هم سوم شد.

حجازی فر سال گذشته هم موفق به کسب گوی طلایی بهترین بازیگر مرد شده بود. گوی طلایی بهترین بازیگر زن را هم سارا بهرامی از آن خود کرد. در بخش بهترین فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» با فاصله ای زیاد نسبت به فیلم «شعله ور» اول شد و گوی طلایی را به دست آورد. «تنگه ابو قریب» بعد از فیلم حمید نعمت اله در رتبه سوم ایستاد.

هادی حجازی فر

هادی حجازی فر برنده گوی طلایی بهترین بازیگر مرد جشنواره فجر 36

مشروح نظرسنجی و آرا به دست آمده همراه با یادداشت های نویسندگان درباره برندگان تمشک و گوی در شماره جدید همشهری جوان منتشر شده است.

جوایز تمشک طلایی در سینمای جهان

جوایز تمشک طلایی که معمولاً به تمشک طلایی کوتاه شده است جایزه ای برای شناخت بدترین فیلم ها است. این جایزه توسط جان ویلسن و مو مورفی ابداع شد. مراسم سالانه جوایز تمشک طلایی یک روز پیش از مراسم متناظرش، جوایز اسکار برگزار می شود.

اولین مراسم جوایز تمشک طلایی در 31 مارس 1981 و در کنار شومینه اتاق نشیمن خانه جان ویلسن در لس آنجلس و به افتخار بدترین فیلم های سال 1980 برگزار شد. سی و هفتمین مراسم جوایز تمشک طلایی در 25 فوریه 2017 برگزار خواهد شد.

بدترین های جشنواره فیلم فجر 36 معرفی شدند

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از خبرآنلاین _ویکی پدیا/ م.ف
وبگردی