پای انسان
پاها فقط عضوی برای راه رفتن و و سراپا نگه داشتن ما نیستند، آنها همانند تابلوی اعلانات مشکلات داخلی بدن هستند. تعدادی از این علائم را باهم بررسی می کنیم.

تشخیص سلامت بدن با نگاه کردن به پاها

ناخن های بی رنگ پاها یا نشانه های عجیب می توانند بیانگر نوعی مشکل در بدن شما باشند. پاها فقط عضوی برای راه رفتن و و سراپا نگه داشتن ما نیستند، آنها همانند تابلوی اعلانات مشکلات داخلی بدن هستند و با آشنایی با انواع نشانه ها، می توانید بیماری های احتمالی بدن خود را تشخیص دهید.


برخی از این نشانه ها را بررسی می کنیم.

سلامت بدن

تشخیص سلامت بدن از روی پاها

از بین رفتن موهای روی انگشتان پا

احتمال چه مشکلی وجود دارد:جریان خون ضعیف

فولیکول های مو خون کافی دریافت نمی کنند و بی فعالیت باقی می مانند و از بین می روند. این مشکل اصولا در پاهایی که همیشه خدا سرد هستند بیشتر نمایان می شود. این مشکل اصولا در اثر بیماری های خونی و تصلب سرخرگ صورت می گیرد که باعث کند شدن و ممانعت از افزایش جریان خون می شود. جریان خون ضعیف همچنین می تواند موجب مشکلات قلبی نیز بشود. پمپاژ ضعیف خون در قلب موجب مشکلات گردش خون در بدن می شوند. در این حالت، بیمار باید نزد جراح و متخصص مراجعه کند.

انگشت های خمیده

احتمال چه مشکلی وجود دارد:مشکلات ریه، قلب یا روده و معده

افرادی که انگشتان پای آنها کج و فرم و شکل عجیبی دارد، احتمالا از مشکلات ریه، قلب یا روده و معده رنج می برند. فرقی هم نمی کند یک انگشت یا همه انگشتان آنها کج باشند. این وضعیت نشانه مهمی از بیماری های ریه و حتی سرطان ریه است. همچنین می تواند نمایشگر بیماری های معدی یا ناراحتی های قلبی هم باشد. این افراد باید نزد پزشک بروند و آزمایش های لازم را انجام دهند.

پاهای همیشه داغ

احتمال چه مشکلی وجود دارد:بیماری عصب (کرختی)

احساس گرمای زیاد در پاها نشانه بیماری های عصبی است. بیماری عصب اصولا در نتیجه نقص در عملکرد عصب ها به وجود می آید و دلایل آن می تواند انواع دیابت، کمبود ویتامین و عوارض جانبی داروهای مختلف است. در وهله اول باید ریشه این بیماری را بیابید. اگر دلیلی برای آن پیدا نکردید، احتمالا جزو بیماری های اعصاب است که دلیل نامعلومی دارند. درمان دردهای عصبی می تواند به کم شدن داغی کف پا کمک شایانی بکند.
 


کرختی پا

!احتمال داشتن دیابت با بی حسی پاها!
 

بی حسی

احتمال چه مشکلی وجود دارد:دیابت

کم یا زیاد شدن حس اعضای بدن انسان ها دلیل عصبی دارد. اما در بسیاری از موارد، کرختی و بی حسی پای انسان در نتیجه ابتلا به دیابت صورت می گیرد. تجمع قند روی عصب ها باعث از بین رفتن کارایی عصب های بدن می شود. افرادی که این مشکل را دارند، حتی اگر در کفش آنها سنگریزه ای هم باشد متوجه نخواهند شد. اگر این مشکل را دارید و آزمایش قند خون داده اید و مشکلی نداشته اید، ممکن است دچار لنگی پا باشید و جایی که وزن شما روی پایتان می افتد، از بین رفته باشد. عصب هایی که به اطراف پا می روند، کشیده و باعث از بین رفتن حس عصبی در آن قسمت می شوند.

برای آگاهی از سلامت بدن به پاهایتان نگاه کنید

4.778
این مطلب مفید بود ؟735
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از bartarinha.ir
برچسب : سلامت بدن
وبگردی