چوب ترمو در رابطه با جنبه هایی مانند چرخه حفظ و نگهداری و افزایش طول عمر و همچنین بهبود ویژگی های کلیدی ثبات و دوام دارای مزایای منحصر بفردی هستند. سایر مزایای آن با توجه به دغدغه های مشتری و تولید کننده مانند ترمو سمی، حرکت مصالح (عدم ثبات) و نارضایتی مشتری است.

جنبه های محیط زیستی چوب ترمو

 
چوب ترمو در رابطه با جنبه هایی مانند چرخه حفظ و نگهداری و افزایش طول عمر و همچنین بهبود ویژگی های کلیدی ثبات و دوام دارای مزایای منحصر بفردی هستند. سایر مزایای آن با توجه به دغدغه های مشتری و تولید کننده مانند ترمو سمی، حرکت مصالح (عدم ثبات) و نارضایتی مشتری است. یکی از مزایای تجاری، هدف قرار دادن بخشهایی از محصول هستند که عملکردگرا هستند تا قیمت گرا.
پتانسیل بیشتری برای قیمت های بالاتر و تفاوت های بیشتر در محصولات وجود دارند. فرصتی برای عاملین ترموود وجود دارد تا با طراحان، معماران و تعیین کنندگان محصول ارتباط پیدا کنند تا محصولات چوبی سفارشی را مطابق میل مشتریان مورد نظر تحویل دهند.
 

بهترین چوب ترمو را چگونه انتخاب کنیم؟

اصلاح چوب با حرارت و تبدیل آن به چوب ترمو رنگ بسیار زیبا و ظاهر بی نظیر به آن می بخشد.
چوب ترمو علاوه بر القای حس گرمی و طبیعی بودن ، محصولی با دوام، مستحکم و مقاوم می باشد به طوری که در مقابل قارچ زدگی، گرما و کپک مقاوم می باشد. این محصول در محیط هایی که بسیاری از متریال های طبیعی دوام نمی آورند و از بین می روند مانند مکان هایی با رطوبت بالا، سونا و محیط های باز به خوبی دوام می آورد.
به گزارش ویرلن؛ برای انتخاب محصولی مناسب باید به گونه چوبی که ترمو شده توجه کنیم تا انتخابی مناسب داشته باشیم همچنین برای خرید محصولی با کیفیت باید به نمونه های کار شده و اجرا شده محصول توجه کرد .
 
 

مزایا و معایب چوب ترمو و مزایای محیط زیستی

تعدادی مزایای زیست محیطی برای بسیاری از تکنولوژی های چوب ترمو وجود دارند که شامل کاهش سمی بودن، افزایش عمر محصول، کاهش چرخه حفظ و نگهداری، کاهش مضرات زیست محیطی و کربن هستند. علاوه بر این مزایا، چوب ترمو در مقایسه با بسیاری از چوبهای سخت بومی با کارایی بالا، از منابع جنگلی پایدار تامین می شوند.
چنانچه ترموود از منابع چوب محلی تامین شود، مسافت حمل و نقل می تواند به شدت در مقایسه با چوبهای سخت وارداتی کاهش یابد. یکی از مزایای مواد چوب ترمو شده پایان چرخه زندگی شان است. در مقایسه با مواد نگهدارنده چوب سنتی، هیچگونه فرآیند خاص دور ریزی وجود ندارد تا ترموود نیاز داشته باشد چرا که آنها می توانند مانند چوب ترمو نشده در طبیعت رها شوند. محصولات چوب ترمو شده دارای ملزومات حفظ و نگهداری کمتری نسبت به محصولات چوب ترمو شده سنتی (مانند رنگ زدن مجدد و لکه گیری کردن) هستند و بنابراین تاثیر زیست محیطی مثبتی برجا می گذارند (و کاهش هزینه برای مشتری). اگرچه تعیین کمیت واقعی یک ویژگی مانند افزایش چرخه حفظ و نگهداری فرآیندی بلند مدت است. مواد شیمیایی حاصل از منابع غیر قابل تجدید دارای تاثیر منفی مربوطه خواهند بود چراکه در زمان مشتق شدن از منابع غیر قابل تجدید انرژی مصرف می کنند. ارزیابی چرخه زندگی (LCA) ابزاری است که برای تعیین کمیت اثرات کلی زیست محیطی محصول مورد استفاده قرار می گیرد و کلیه ورودی ها مانند مواد خام، انرژی و مواد شیمیایی همراه با خود فرآیند تولید شامل ساخت کارخانه و خروجی هایی مانند ضایعات، گازهای خروجی و فاضلاب را شامل می گردد .
 
 

پارکت چوبی

یکی از مناسب ترین متریال ها برای پوشش فضای داخلی ساختمان ها پارکت می باشد که امروزه استفاده از آن بسیار رایج می باشد پارکت چوبی شامل قطعه های مختلفی از چوب با طرح و نقش های متفاوت می باشد که می تواند به حالت های مختلف نظیر جناغی یا موازی استفاده می شود پارکت چوبی یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب کفپوش ساختمان شما می باشد زیرا با توجه به ظاهر زیبا و جذاب آن برای هر نوع دکوراسیون و سلیقه ای متناسب می باشد همچنین از دوام و پایداری بالایی برخوردار است به همین منظور می توان از آن در محیط های پرتردد استفاده نمود . پارکت چوبی را می توان به سادگی پاک نمود با استفاده از جارو و زمین شوی می توان به راحتی سطح کفپوش چوبی را از هر آلودگی پاک کرد طوری که لکه ای بر روی آن به جای نماند و جذب آن نشود.
پارکت چوبی محصولی است تجدید پذیر و دوستدار محیط زیست که به طبیعت و محیط زیست آسیب نمی رساند چوب به دلیل طبیعی بودن گرمی بخش محیط اطراف می باشد و با وجود گونه های مختلف چوب پارکت های چوبی با طرح ها و رنگ های متنوع تولید می شود. با توجه به تنوع در طرح و نقش و انواع پارکت های چوبی برای خرید و انتخاب بهترین گزینه می توانید نمونه پروژه های کار شده پارکت های شرکت پارس آرای کوهستان را در وب سایت این مجموعه مشاهده نمایید .
شرکت پارس آرای کوهستان با سابقه و پیشینه ی طولانی در عرصه چوب طبیعی از شرکت ها ی پیشرو و مبتکر می باشد. بنیانگذاران و مدیران این مجموعه با بهره گیری از دانش فنی، تجربه و نیروی انسانی متبحر و کاردان در پیشرفت و آبادانی ایران در زمینه ی ساختمانی گامی موثر برداشته اند. زیباسازی و به کارگیری محصولات طبیعی و دوستدار محیط زیست از مهمترین اهداف این مجموعه بوده است.
 

بررسی جنبه های محیط زیستی چوب ترمو

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی