برف و باران در کشور

برف و باران کشور را فرا می گیرد

تاریخ انتشار : 5 اسفند 1399کد مطلب : 9961زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان هواشناسی از بارش برف و باران گسترده در اکثر مناطق کشور به دلیل فعالیت دو سامانه بارشی و کاهش 12 تا 18 درجه ای دما در برخی استان ها خبر داد.

تسنیم: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از بعدازظهر امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر همراه با ریزش هوای سرد بارش پراکنده برف و باران در گیلان و مازندران آغاز می شود.

 

فردا بر شدت بارش در این استان ها افزوده شده و گستره آن مناطقی از اردبیل، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در سمنان و شرق تهران را نیز فرا می گیرد و به تدریج از بعدازظهر چهارشنبه خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، لرستان، ایلام، جنوب و نوار غربی اصفهان نیز بارش پراکنده باران گاهی با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه با توسعه فعالیت هر دو سامانه شمالی و جنوبی در بیشتر مناطق کشور به جز مناطق جنوب شرق و شرق هرمزگان بارندگی پیش بینی می شود. جمعه در سواحل غربی دریای خزر، بخش هایی از مرکز و جنوب شرق و شنبه هفته آینده در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و مناطقی از جنوب شرق بارندگی پیش بینی شده است.

فردا و پنجشنبه دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل 8 تا 12 درجه کاهش می یابد. با توجه به کاهش قابل ملاحظه دما انتظار می رود بارش های فردا در مناطق جلگه ای دریای خزر به شکل باران و برف یا برف باشد. دمای هوا طی روزهای چهارشنبه و به ویژه پنجشنبه در شمال شرق بین 12 تا 18 درجه و از پنجشنبه تا جمعه در دامنه های جنبی البرز، شرق و جنوب شرق کشور 8 تا 12 درجه کاهش خواهد یافت.

 

دریای خزر چهارشنبه متلاطم و طوفانی همراه با وزش باد شدید و پنجشنبه مواج است. از بعدازظهر امروز تا جمعه خلیج فارس و امروز و فردا شرق دریای عمان مواج پیش بینی شده است.

انتهای پیام/م

 

برف و باران کشور را فرا می گیرد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی