برنامه خندوانه
رامبد جوان قصد دعوت احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان را در برنامه خندوانه دارد. مشروح گفت و گوی رامبد جوان را در ادامه می خوانید.

رامبد جوان کارگردان برنامه خندوانه گفته که قرار است از آقای احمدی نژاد در برنامه خندوانه دعوت کند.
مشروح گفت و گوی رامبدجوان را در ادامه می خوانید:

طرح اولیه برنامه چطور شکل گرفت؟
این ایده که چطور می توانیم باعث خنده و شادی آدم ها بشویم 13 سال پیش به ذهنم رسید؛ ایده یک برنامه در مورد خندیدن و تاثیر آن روی جسم و روان انسان ها. این مساله را با آقای دکتر اردکانیان مطرح کردم و تحقیقات و مقالات مفصلی تهیه و روی آن ها بررسی کردیم. نظر ایشان روی ساخت برنامه ها و کارگاه های آموزشی برای اوقات فراغت بود. این موضوع را با دوستان دیگرم از جمله حبیب رضایی، هومن رضایی و چند نفر از دوستان انجمن اوقات فراغت، مطرح و مشورت کردم که یک برنامه این چنینی باید به چه موضوعاتی بپردازد و چه نکته هایی را باید در بر داشته باشد.
 

گفتگو با رامبد جوان برنامه خندوانه

رامبد جوان


شما هم معتقدید که خنده بر هر درد بی درمان دواست؟ حتی در شرایط فعلی؟
بله، ما در خدوانه مهارت خندیدن را یاد می دهیم. درست است که با وجود فشارهای اقتصادی، نگرانی های سیاسی، فشارهای زندگی و ... مردم نمی توانند شاد باشند ولی ما در خندوانه سعی کردیم مدتی مردم را شاد نگه داریم. خندیدن به نظر من یک مهارت است و باید آموزش داده شود. در همه جای جهان و در کشورهای پیشرفته به مردم خندیدن را آموزش می دهند و می گویند موظف هستید حال خودتان را خوب کنید. باید بدانید مغز انسان ها تفاوت خنده واقعی و مصنوعی را درک نمی کند و اگر شما مصنوعی هم بخندید هورمون هایی در مغز ترشح می شود که باعث نشاط، خنده و شادی می شود. به نظرم مردم ما نیاز به ساخت چنین برنامه ای داشتند تا حال خود را خوب کنند. حتی من هم نیاز داشتم که حال خودم را خوب کنم.
 
چرا این برنامه در شبکه سراسری پخش نمی شود و در شبکه نسیم که شاید مخاطبان کمتری داشته باشد، پخش می شود؟
البته این برنامه قرار بود سال 86 از شبکه 2 پخش شود ولی در نهایت تصمیم به اجرای آن در شبکه نسیم گرفته شد. شبکه نسیم، شبکه تخصصی کمدی است و با مدیریت بسیار خوب آقای دکتر کرمی که یار این پروژه هستند اداره می شود. در طول 25 سالی که در تلویزیون کار می کنم ایشان جزو معدود مدیرانی هستند که با مدیریت دقیق و خوبی که دارند این قدر گروه را همراهی می کنند. به نظرم این برنامه توانسته مخاطبان خود را پیدا کند و استقبال از آن هم خوب بوده است.
 
برنامه خندوانه چقدر توانسته جای فیلم ها و سریال های ماهواره ای را پر کند؟
به نظر من هر فیلم و سریالی که موفق باشد مخاطبان خود را پیدا می کند. مثل وقتی که روی پرده سینما یک فیلم خوب بیاید مردم به سمت سینما کشیده می شوند و به آن تعلق خاطر پیدا می کنند. اگر بتوانیم در مملکت خودمان برنامه ها و سریال های خوبی بسازیم قطعا مخاطب این نیاز را در خود احساس می کند که با بازیگران کشور خودش ارتباط برقرار کند. مردم اکبر عبدی، جواد رضویان، رضا عطاران و دیگران را می شناسند و با آن ها ارتباط بهتری برقرار می کنند و این چنین به سمت فیلم ها و سریال های ماهواره ای نخواهند رفت.

رامبد جوان


افراد برای شرکت در این برنامه چگونه گزینش می شوند؟
مردم از طریق پیامک، تلفن و سایت، ثبت نام می کنند و بعد از آن ها تست خنده گرفته و برای شان قوانین و ضوابط روشن می شود و سپس در برنامه ها شرکت می کنند. ولی افرادی هستند که از قبل ثبت نام کرده اند اما هنوز در برنامه حضور پیدا نکرده اند.
 
از این تعداد آماری دارید؟
بله، فکر کنم حدود یک میلیون نفر باشند.
 
سختی های کار در این برنامه چیست؟
هر کاری سختی و تلاش مخصوص به خودش را دارد ولی به نظرم تحمل این سختی ها ارزش بسیاری داشت.
برای من ساخت یک سریال یا حتی بازی در یک فیلم سینمایی بسیار راحت است شاید پول بیشتری هم به دست بیاورم ولی نیاز خود و تماشاچیان را در ساخت برنامه ای دیدم که باعث خندیدن مردم می شود. دغدغه من پس از سال ها این بود که همه مردم جهان شاد باشند. چون جهان با شادی و خنده لذت بخش تر خواهد شد. دوست دارم در جامعه ای شاد زندگی و این شادی را به اطرافیانم منتقل کنم. در واقع شادی مثل خمیازه سرایت می کند. اگر من شاد باشم باعث می شود شما هم شاد باشید و به اطرافیان تان منتقل کنید.
 
برنامه خندوانه تا کی ادامه دارد؟
تا اول ماه محرم برنامه داریم و بعد از استراحت سری سوم این برنامه ساخته می شود.
 
به نتیجه ای برای ساخت سری سوم رسیده اید که چه زمانی تولید شود؟
خیر. سری سوم ساخته می شود ولی چه زمانی و با چه شرایطی، هنوز تصمیم گیری نشده است. تیم ما از سال گذشته کار می کند و نیاز به یک استراحت داریم.
 

رامبد جوان


هر برنامه در همان روز تهیه می شود؟
خیر ما حدود شش، هفت برنامه جلوتر هستیم اما این بدان معنا نیست که روی اصول و کنداکنتور خاصی پیش برویم. ممکن است برنامه امروز، 7 جلسه دیگر پخش شود یا برعکس.

ممکن است از رئیس جمهور هم روزی دعوت کنید؟
بله، من گفته ام از همه دعوت می کنم ولی الان زود است. حتی برنامه ای هم دارم که از آقای احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان دعوت کنم.
 
حاشیه های زیادی در مورد اسپانسر و قراردادتان با مترو وجود دارد و الان هم تبلیغاتی در مترو انجام شده است. در این باره صحبت می کنید؟
خندوانه یک پروژه میلیاردی و یکی از گران ترین برنامه های تلویزیونی در نوع خودش است که نیاز به حمایت و بودجه دارد و هر پروژه ای در هر جای جهان برای ادامه کارش باید تامین شود. برای این کار نیاز به بررسی و ارتباطات و اسپانسرهایی داریم. نمی دانم چطور «#724*» نگران کننده نبود، حالا مترو نگران کننده شده است؟ این که آن ها پول بدهند تا ما برنامه مان را بسازیم و برای آن تبلیغ کنیم طبیعی است. مترو تبلیغ می کند و ما برای شان برنامه می سازیم. مترو در هر سال 11 میلیارد تومان هزینه می کند تا مردم زباله هایی را که در حریم می ریزند جمع کنند و 500 میلیون تومان به برنامه خندوانه می دهد. این برنامه ها برای من سخت ترین پروژه زندگی ام بود و اگر دو فیلم سینمایی همزمان با یکدیگر می ساختم و 10 جای دیگر بازی می کردم راحت تر بودم. این پروژه هر روزش با روز دیگر متفاوت است
کدام برنامه تان را بیشتر دوست دارید یا به نظرتان مردمی تر بوده است؟
همه برنامه هایم را دوست داشتم ولی برنامه اکبر عبدی، امین حیایی و شکرخواه را بیشتر دوست داشتم.
 
در زندگی شخصی تان آدم خوش برخورد و خنده رویی هستید؟
بله، تا حدودی سعی می کنم این گونه باشم.
 
بعضی مواقع این بحث وجود دارد که گاهی کمدین های معروف در زندگی خصوصی شان افراد جدی ای هستند.
بله، من در همه جا شاداب هستم و افراد گروهم همه حال شان خوب است ولی به شدت در کارم آدم جدی ای هستم و این به معنای بداخلاقی نیست. یعنی چارچوب ها و روابط و ضوابط خاص خودم را دارم که باید قوانین و مقررات آن رعایت شود و این به منزله بداخلاقی نیست. 

دعوت رامبد جوان از احمدی نژاد برای حضور در خندوانه!

4.667
این مطلب مفید بود ؟616
برگرفته از باشگاه خبرنگارارن - / ک
وبگردی