خواص برگ مو
ارزش غذایی و ویتامین های موجود در برگ مو بسیار عالی است، البته برگ مو کاربردهای فراوانی دیگری هم دارد و برای کاهش وزن نیز مفید است.

با خواص بی نظیر برگ مو (برگ انگور ) آشنا شوید

نتایج برخی تحقیقات نشان داده دم کرده برگ مو در رفع اختلالات یائسگی، رفع بی نظمی دستگاه وریدی و بواسیر تاثیرگذار است. برگ های انگور بخشی از غذاهای یونانی، ویتنامی، ترکی و رومانیایی را تشکیل می دهد و مصرف این برگ ها به صورت هفتگی از سبزیجات سبز تیره - - 2 فنجان برای مردان و یا 1.5 فنجان برای زنان توصیه شده است. علی رغم خیلی کم بودن کالری - - یک فنجان حاوی تنها 13 کالری است - - برگ های انگور منبع غنی از مواد مغذی ضروری را فراهم می کنند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

ارزش غذایی و ویتامین های موجود در برگ مو

فیبر:

از برگ های انگور برای افزایش مصرف سبزیجات استفاده کنید. این برگ ها یک منبع غنی از فیبر هستند، 1.5 گرم در هر فنجان. به این معنی است که با وجود داشتن چند کالری، برگ های انگور به سیر کردن شما کمک خواهند کرد.

فیبرهای برگ های انگور به غذای شما نیاز دارد تا به طور فیزیکی معده شما را پر کند و هم چنین به هضم کمک کند، به طوری که شما به جای یک جهش و کاهش قند خون، قند خونتان را رها کنید.

یک فنجان 1 نفره از برگ ها حدود 7 درصد از فیبر شما را تامین می کند اگر شما یک رژیم غذایی 1500 کالری را دنبال کنید، طبق گفته دانشکده بهداشت عمومی هاروارد، اگر 5 درصد از آن، در رژیم غذایی 2000 کالری داشته باشید.

ویتامین ها A و K برگ مو:

برگ های انگور جذب ویتامین ها را افزایش می دهد و یک منبع غنی از ویتامین های محلول در چربی را فراهم می کند. ویتامین A به سلول های شما کمک می کند تا رشد خود را از سلول های نابالغ غیر کارکردی به سلول های ویژه ای که بخشی از بافت کارکردی می شوند، هدایت کنند.

استخوان های شما، پوست، دستگاه گوارش و سیستم بینایی همگی بر روی ویتامین A برای عملکرد تکیه می کنند. ویتامین K به لخته شدن خون کمک می کند. سطوح سالم ویتامین به شما این امکان را می دهد که پس از جراحت از لخته شدن خون و از دست دادن خون شما جلوگیری کند.

یک فنجان برگ مو شامل 3، 853 واحد ویتامین A است که کل مصرف مواد مغذی روزانه مورد نیاز را فراهم می کند. براساس گزارش LPI، یک فنجان از برگ های انگور هم شامل 15.2 میکروگرم ویتامین K و 17 درصد از مصرف توصیه شده برای زنان یا 13 درصد برای مردان است.

 خاصیت برگ مو

خواص استفاده از برگ مو

کلسیم و آهن برگ مو :

هم چنین برگ های انگور به شما مقداری کلسیم و آهن که مواد معدنی ضروری هستند را نیز می دهد. بدن شما به کلسیم نیاز دارد، تا استخوان ها و دندان هایتان را محکم نگه دارد و همچنین به مواد معدنی برای عملکرد عصب و ماهیچه تکیه کند.

هر فنجان برگ انگور حاوی 51 میلی گرم کلسیم است، که حدود 5 درصد کلسیم مورد نیاز برای هر روز است. آهن در برگ های انگور گردش خون سالم را ترویج می دهد - - مواد معدنی به خون شما کمک می کند تا اکسیژن را در بدنتان حمل کند.

یک فنجان 1 نفره از برگ ها 0.37 میلی گرم آهن برای مردان، یا 2 درصد برای زنان را فراهم می کند.

برگ های انگور غنی از کلسیم و منیزیم هستند:

با این حال، هنوز هم از مزایای سلامتی خوردن برگ های تازه یا کنسروی مطمئن نیستید؟

خوب حدس بزنید که چه چیزی وجود دارد، این برگ های خوش مزه به همراه تعدادی دیگر از مواد معدنی دیگر، سرشار از کلسیم و منیزیم هستند. تنها یک اونس، 10 درصد از مقدار روزانه کلسیم و 7 درصد از مقدار روزانه منیزیم را تامین می کند.

هم کلسیم و هم منیزیم برای سلامتی استخوان ضروری هستند، اما این ترکیب معدنی، نقش کلیدی در عملکرد سالم و عملکرد عصبی دارد.

آشپزی با برگ های انگور:

برگ های انگور خود را با مواد سالمی پر کنید تا غذاهای غنی از مواد مغذی تهیه کنید. سعی کنید برگ های انگور را با مرغ و سبزیجات خرد شده ترکیب کنید و سپس بپزید تا یک وعده غذایی غنی از پروتئین، فیبر، ویتامین و مواد معدنی داشته باشید.

برای یک گزینه گیاهی، پنیر سویا یا تمپه را به عنوان یک منبع پروتئین جایگزین کنید و قارچ را به بافت گوشتی اضافه کنید. باقیمانده برگ های انگور بخارپز شده برای استفاده در سوپ کلم - - ترکیبی از بروکلی، پیاز، کلم پیچ، برگ های انگور و دیگر سبزیجات سبز برای یک غذای خوش طعم و پر از مواد غذایی خوب است.

فواید چای برگ مو:

در خاور میانه، کشورهای اطراف دریای مدیترانه، آسیا و آفریقا، برگ های انگور به عنوان یک عامل ضد التهاب برای بهبود گردش خون، کاهش برگشت اسید، محتوای آنتی اکسیدانی، کاهش سردرد، دفع تجمع آب، کمک به کاهش وزن، کاهش فشار خون، سم زدایی کند و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار گرفته اند.

برگ هایی که عموماً برای تولید چای به کار می روند، غنی از ویتامین A، C، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید فولیک، پنتونیک اسید و تیامین هستند. چای برگ انگور به دلیل مزه شیرین و خوش مزه اش، مشهور است و عموماً برای درمان دردهای شکمی، اسهال و برفک استفاده می شود.

برگ های انگور حاوی سیلبن سنتاز هستند، آنزیمی است که به ایجاد رزوراترول در بدن کمک می کند. برگ های انگور برای پوست عالی هستند،زیرا حاوی مقدار زیادی ویتامین E، پلی فنول ها مانند چای سبز و دیگر مواد طبیعی هستند.

 مصرف برگ مو

چای برگ مو چه خواصی دارد ؟

بهترین وعده های غذایی برای کاهش وزن و برنامه رژیمی:

برگ های له شده انگور را می توان به خمیر تبدیل کرد و کمی آب و عسل را اضافه کرد، که پس از آن بر روی پوست اعمال کنید و حدود 20 تا 30 دقیقه باقی بماند؛ این کار قطعاً کیفیت پوست شما را بهبود خواهد بخشید. چای برگ انگور حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است که رادیکال های آزاد را به هم پیوند می دهد و به کند کردن فرآیند پیری کمک می کند و همچنین از بیماری هایی مانند سرطان و بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند.

برگ های انگور کالری بسیار کمی دارند، زیرا آن ها فاقد چربی، کربوهیدرات و یا شکر هستند. یک مشت برگ انگور کم تر از 30 کالری دارند، که احتمالاً انرژی کمتری نسبت به مصرف شما برای جویدن، قورت دادن و هضم آن ها دارد که باعث می شود چای آن یک انتخاب خوب برای کاهش وزن باشد.

کلسیم موجود در چای آن، برای استخوان های قوی و حجم ماهیچه های معمولی مهم است و ویتامین A یک آنتی اکسیدان قوی است که دید خوب را به ویژه در شب تقویت می کند. چای برگ مو به دلیل فواید بسیاری که ارائه می دهد، سال ها مصرف شده است.

نسخه های طب سنتی و قدیمی برگ مو

کاربردهای سنتی:

برگ های انگور به مدت چندین قرن در منطقه مدیترانه به عنوان داروهای گیاهی استفاده می شده است. مردم باستان برگ های انگور را برای مبارزه با انواعی از بیماری ها از جمله اسهال، درد معده، خون قاعدگی شدید، تب برفکی، التهاب کبد و ورم مفاصل مصرف می کردند.

برگ های انگور شامل ترکیباتی است که به آرامی ضد التهاب هستند و قادر به کاهش ورم کمک می کنند. کاهش ورم به خصوص برای افراد دارای مشکلات حاد ریوی از پاهای پایین تر مهم است.

برگ انگور ممکن است التهاب را کاهش داده و اثرات سفت کنندگی داشته باشد. به عبارت دیگر، به نظر می رسد که برگ انگور قادر به تقویت بافت هم باشد، که می تواند به جلوگیری از خونریزی و اسهال کمک کند. این ویژگی ها در برگ های انگور قرمز بزرگ وجود دارد.

بهبود جریان خون ضعیف در پاها (نارسایی سیاهرگی مزمن):

مصرف عصاره دانه انگور یا پروانتوسیانیدین، یک ماده شیمیایی موجود در دانه های انگور، به نظر می رسد که نشانه هایی از نارسایی مزمن وریدی مثل پاهای خسته یا سنگین، تنش و درد را کاهش می دهد. تحقیقات نشان می دهند که بعد از 6 هفته مصرف عصاره برگ مو، این مشکل کاهش می یابد.

ویژگی های ضد التهابی برگ های انگور:

برگ های انگور به آرامی پتانسیل التهاب غذاها و ترکیبات غذایی را دارند. التهاب مزمن ممکن است باعث بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، بسیاری از انواع سرطان شود. بیماری های دیگر که ناشی از التهاب هستند، آرتروز و بسیاری از بیماری های معده و روده، مانند بیماری کرون هستند.

در حالی که سبک زندگی و ژنتیک به ورم مزمن کمک می کنند، اما رژیم غذایی که سالم است، بهترین استراتژی برای مهار آن و کاهش خطرات بیماری های دراز مدت است.

 ویتامین برگ مو

ویژگی های ضد التهابی برگ مو

میزان گلیسمی کم برگ های انگور:

یک وعده از برگهای انگور پر از مواد مغذی است و مقدار گلیسمی پایینی دارد. نظارت بر گلیسمی مهم است، به خصوص برای دیابتی ها، زیرا تاثیر غذا بر سطوح قند خون را اندازه گیری می کند. کل بار میانگین روزانه گلیسمی برای یک بزرگ سال سالم 100 یا کم تر است و یک انتخاب سالم محسوب می شود. افراد مبتلا به دیابت یا سندروم متابولیک باید به دنبال میزان کمتری باشند.

نارسایی مزمن رگی:

طبق مطالعات انجام شده در سال 2010، عصاره گیاهی از برگ های انگور، ورم را در بیماران مبتلا به نارسایی مزمن وریدی کاهش می دهد. این وضعیتی است که توسط رگ هایی ایجاد می شود، که مشکلاتی دارند که خون را در پاها به قلب باز می گردانند.

زمانی که خون قادر به بازگشت به قلب نیست، پاها ممکن است متورم شوند. کاهش ورم نه تنها باعث می شود که فرد راحت تر شود، بلکه باعث کاهش فشار بر سیستم عروقی نیز می شود.

مصارف دیگر برگ مو:

برگ های انگور برای قرن ها استفاده می شده است و هنوز در کاربردهای گیاهی، به ویژه برگ های انگور قرمز استفاده می شود. استفاده دیگری از برگ های انگور شامل درمان اسهال، خونریزی شدید قاعدگی، خونریزی رحمی، تاول، تب خال و ترشحات واژینال ادراری می شود.

آمریکایی های بومی برگ های انگور را به چای برای اسهال، هپاتیت، درد معده و درد اضافه می کنند. آن ها برگ های خرد شده را برای سینه، روماتیسم، سردرد و تب به کار می بردند. در حالی که برگ های انگور، تاریخچه مورد استفاده برای طیف وسیعی از شرایط را دارند، اما تحقیقات بیشتری برای تعیین اثربخشی حقیقی اش مورد نیاز است.

نکات برگ مو:

به طور کامل برگ های خام انگور را قبل از مصرف بشورید. اگر از برگ های شیشه ای تجاری استفاده می کنید، قبل از استفاده از آن ها، سدیم اضافی را با آب حذف کنید.

پیش از تغییر رژیم غذایی و یا پیش از شروع رژیم غذایی جدید با پزشک خود صحبت کنید. ارتباط با پزشک شما بهترین راه برای سالم ماندن است و به کاهش وزن و یا بهبود سلامتی کمک می کند.

 استفاده از برگ مو

هر آنچه باید درباره برگ مو بدانید

برگ های انگور خشک و کاهش وزن سریع:

برگ های انگور شامل انواع مختلفی از قندها یا مونوها، مانند گلوکوز و فروکتوز هستند، که هضم آنها آسان است و به چربی تبدیل نمی شود، زیرا کبد به آن نیاز دارد. برگ های انگور با نقش مهمش در تامین انرژی مورد نیاز مشخص شده چون از 60 تا 260 کالری در هر 100 گرم وجود دارد. طبق نوعش، برگ انگور حاوی فیبر است که از یبوست جلوگیری می کند و سطح قند خون و کلسترول را در بدن تنظیم می کند. همچنین چنانچه در بخش سلامت نمناک و در بحث بررسی خواص برگ مو می گوییم برگ انگور حاوی اسیدهای آلی مثل اسید تارتاریک، مالیک، سیتریک و نیکوتینیک است، اسیدهای آلی یافت شده در انگور می تواند حاوی اسیدهای مضر ناشی از هضم برخی غذاها از قبیل گوشت، ماهی، تخم مرغ، چربی ها باشد.

انگور به کاهش وزن کمک می کند:

50 گرم پودر خشک شده برگ انگور را به یک لیتر آب سرد اضافه کنید و سپس آن را روی حرارت کم قرار دهید و پس از جوشیدن، آن را از گرما بردارید و بعد از هر وعده غذایی 1 فنجان بنوشید و بعد وزن کم کنید.

شناسایی و برداشت برگ انگور وحشی:

اندازه و شکل برگ های انگور وحشی تا حدی در گونه های مختلف و همچنین مرحله بلوغ برگ تغییر می کند، اما به طور کلی، زمانی که به اندازه دست فرد بزرگسال است، برگ ها لبه های تیز، شبیه قلب و دو قسمت تحتانی بخش با نوک نوک تیز در وسط دارند. برگ های کوچک تر لزوماً لب های پایینی را ندارند و یا ممکن است ظاهر گرد تری داشته باشند.

برگ ها ساقه های کوتاه را رشد می دهند, حدود 3 در (71/2 سنتی متر) که به طور مستقیم از تاک اصلی هستند و اغلب شاخه های مستقیم و غیر مستقیم زیادی دارند که در نهایت پیچ می خورند و به آن ها می چسبند.

این پیچک ها اغلب به سمت مخالف رشد برگ منشعب رشد می کنند. یکی دیگر از راه های تشخیص مثبت این گیاه, جستجوی خوشه های انگور سبز است.

هنگام شناسایی برگ ها برای اولین بار, بهتر است از یک راهنمای تشخیص گیاه وحشی استفاده کنید تا مطمئن شوید که گونه های درست را دارید. تعدادی ظاهر سمی یا غیرخوراکی وجود دارند - مانند مون سید کانادایی, ویرجینیا و یا توت چینی.  گیاهان سمی زیادی در زیستگاه های وحشی وجود دارند که در برخی کشورها تاک انگور نیز می تواند در کنار چوب بلوط سمی رشد کند، که خوب است از زمان جمع آوری برگ های خود آگاه باشید.

برگ ها در اواخر بهار و اوایل تابستان بهترین برگ ها هستند. برای گونه های انگور آفریقایی این تاریخ ممکن است در اوایل ماه ژوئن باشد, اگرچه رشد جدید برگ می تواند در طول ماه های تابستان به ویژه در زمانی که توسط یک منبع آب شیرین واقع شده است, ادامه یابد.

آن ها به عنوان یک گونه خزان رنگ قرمز خواهند شد و برگ های خود را در فصل پاییز از دست خواهند داد. برگ های سبز را که تقریباً اندازه یک دست باز است, انتخاب کنید. این اندازه برای استفاده به عنوان پوشش پر کننده غذا بهتر است.

هنگام برداشت, آن ها را با فشار با شست خود قطع کنید. بهتر است آن ها را در جهت یک سان برای حمل آسان و ایمن در یک سبد یا کیف قرار دهید. وقتی گیاهان وحشی می روید, چیدن برگ ها بر روی هر تاک مهم است بنابراین چرخه رشد مداوم آن را به خطر نیندازید.

برگهای خود را در یک کیسه پلاستیکی یا ظرف پلاستیکی در یخچال نگه دارید. برای مقاصد ذخیره سازی, اگر ساقه را دست نخورده نگه دارید, طول خواهد کشید. برگ های انگور قرمز, اگرچه تقریباً به عنوان غذای تازه و یا ترشی قابل خوردن هستند, می توانند در فرمول های دارویی, چای و چای مورد استفاده قرار گیرند.

 

خواص متفاوت درمانی برگ مو و کاهش وزن و لاغری با برگ انگور

4.638
این مطلب مفید بود ؟353
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : shapeve / webmd / thenest / healthybenefits / healwithfood / sfgate / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : برگ مو
وبگردی