بزرگترین هواپیمای جهان

بزرگترین هواپیمای جهان سرانجام پرواز کرد + فیلم جالب

تاریخ انتشار : 25 فروردین 1398کد مطلب : 2488زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرانجام بزرگترین هواپیمای جهان با 250 تن وزن و پهنای بال 117 متری با موفقیت پرواز کرد.

پرواز موفقیت آمیز بزرگترین هواپیمای جهان

فارس:بزرگترین هواپیمای جهان سرانجام با موفقیت پرواز کرد. این هواپیمای 250 تنی دارای بالی به پهنای 117 متر بوده و دو بدنه مجاز دارد. 

به نقل از ورج، بزرگترین هواپیمای جهان سرانجام صبح روز شنبه با موفقیت پرواز کرد. این هواپیمای 250 تنی دارای بالی به پهنای 117 متر بوده و دو بدنه مجاز دارد. دو بدنه این هواپیما از طریق ادامه بال بلند آن به یکدیگر متصل می شوند. هواپیمای یادشده دارای 6 موتور جت نیز می باشد. 

پرواز این هواپیما که توسط شرکت Stratolaunch ساخته شده، در ساعت ده صبح به وقت محلی از پایگاه هوایی Mojave کالیفرنیا رخ داد. از این هواپیما برای پرتاب انواع راکت به فضا استفاده خواهد شد. این پرواز آزمایشی در حدود 150 دقیقه به طول انجامید و فرود آن نیز با امنیت کامل رخ داده است.

بزرگترین هواپیمای جهان

لحظه پرواز بزرگترین هواپیمای جهان

هواپیمای مذکور به گونه ای طراحی شده که می تواند در ارتفاع 10670 متری از سطح زمین هم پرواز کند. ارتفاع یادشده برای پرتاب راکت به مدار زمین کاملا مناسب است. شرکت خصوصی Northrop Grumman برای استفاده از این هواپیما برای پرتاب راکت Pegasus XL به فضا قراردادی با Stratolaunch امضا کرده است.

بزرگترین هواپیمای جهان

خروج بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه

 سرعت این هواپیما در پرواز آزمایشی به 280 کیلومتر در ساعت و ارتفاع آن نیز 4572 متر از سطح زمین رسید. این پرواز در شرایطی صورت می گیرد که شرکت سازنده در ماه های گذشته بیش از 50 نفر از کارمندان خود را اخراج کرده و برنامه های قبلی برای تولید راکت های فضایی اختصاصی خود را کنار گذاشته بود. علت اصلی این تغییرات مرگ پل آلن موسس این شرکت و یکی از بنیانگذاران مایگروسافت در سال 2011 بوده است.

فیلم لحظه پرواز بزرگترین هواپیمای دنیا

انتهای پیام/م/ف.ن

پرواز بزرگترین هواپیمای جهان + مشخصات و عکس بسیار زیبا

58
این مطلب مفید بود ؟80
وبگردی