بستری های کرونا

افزایش شیب بستری های کرونا در تهران

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1399کد مطلب : 60699زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از افزایش موارد بستری و مراجعات سرپایی ناشی از کووید19 در بیمارستان های استان خبر داد.

ایسنا: نادر توکلی با اشاره به اینکه شیب موارد بستری شده مبتلا به کرونا با کمی افزایش همراه است، گفت:متاسفانه طی 10 روز گذشته تعداد موارد بستری تجمیعی در بیمارستان های تهران به نزدیک 2000 نفر رسیده است و در بسیاری از بیمارستان ها افزایش موارد سرپایی را هم شاهد بوده ایم که این موضوع هم نگران کننده است. همچنین میزان بستری های روزانه حدود 250 تا 300 نفر است.

وی افزود:بیم آن می رود که افزایش تعداد بیماران در بخش سرپایی و بستری مشکلاتی را ایجاد کند. میانگین سنی بستری شدگان در استان تهران نیز طی سه ماه اخیر کاهش یافته است؛ البته میانگین سنی جانباختگان تقریبا در همان رنج قبلی است.

وی در ادامه تاکید کرد:پس از شناسایی موارد مبتلا به نوع جهش یافته ویروس در استان های همجوار و سپس تهران، نگرانی عمده ما افزایش بروز موارد ابتلا به نوع جهش یافته است. به دلیل نزدیک شدن به فصل بهار و عید نوروز ما احتمالا شاهد افزایش حضور مردم در بازار های رسمی و غیر رسمی خواهیم بود و این موضوع هم ممکن است منجر به افزایش موارد ابتلا شود و لازم است مردم نسبت به شرایط موجود آگاه بوده از ساده انگاری و عدم رعایت پروتکل ها خودداری کنند.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است بروز موج چهارم بیماری از نوع جهش یافته آن باشد، اظهار کرد:قطعا نگرانی ما نسبت به نوع جهش یافته بسیار زیاد است؛ زیرا شهری هم که موارد ابتلا در آن شناسایی شده است نزدیک تهران است و به طور کلی به دلیل رفت و آمدها، ویروس می تواند به تقاط مختلف برسد. تنها تفاوت تهران این است که تاثیر پذیری بیماری در این شهر نسبت به شهرستان ها بیشتر است.

وی ادامه داد:نوع جهش یافته ممکن است تظاهرات متفاوت داشته باشد و حتی دوره بیماری را تغییر دهد. در موارد شناسایی شده مبتلا به نوع جهش یافته کرونا در استان تهران؛ خانواده آنها، محل هایی که تردد داشتند و سایر تماس هایشان مورد رصد و غربالگری قرار گرفته است.

وی درباره تاثیر برگزاری جشنواره فیلم و تئاتر فجر در افزایش آمار بیماری در استان تهران، اظهار کرد:خوشبختانه بر اساس گزارشاتی که از پایش مراکز به دست ما رسیده است موازین بهداشتی به خوبی انجام شده و بعید است از این نظر مشکل خاصی به وجود آید.

انتهای پیام/م

 

افزایش شیب بستری های کرونا در تهران

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی