بستن برنامه های ویندوز
پیغام خطای Not Responding در برنامه هایی که هنگ کرده پیامی آشنا برای کاربران است.برای بستن برنامه های ویندوز که قفل شده راهی به غیر از ری استارت کردن وجود دارد که می توانید آن را به کار گیرید.

آموزش بستن برنامه های ویندوز و برنامه های هنگ کرده

کامپیوترها بی شک یکی از بزرگترین اختراعات بشر بوده است که به وسیله آن تعداد زیادی از مشکلات انسان ها برطرف شد. از این رو امروزه از این ابزار برای انجام شدن سریع تر کارها استفاده می کنند. اما این ابزار گاهی اوقات ممکن است دچار برخی مشکلات شود که به تبع کاربر را عصبی خواهد نمود. برای مثال یکی از مشکلاتی که در کامپیوترها وجود دارد، هنگ کردن در اثر باز شدن برنامه ای سنگین می باشد که در سدد آن پیغام " Not Responding " را در نمایشگر خود مشاهده خواهید نمود که بنابر دیدگاه قدیمی، برای رفع این مشکل بی شک کامپیوتر خود را از طریق کیس آن ری استارت خواهید نمود که این اقدام بسیار مخرب است و می تواند آسیب های جدی به کامپیوتر شما وارد سازد.

هنگ کردن ویمدوز

چگونه برنامه های هنگ کرده را ببندیم؟

در این صورت باید چه اقدامی برای آنکه بتوانیم برنامه ای که باعث هنگ کردن کامپیوتر شده است، انجام دهیم؟

انجام این کار بسیار ساده و آسان است. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک، شما را با روشی آسان برای جلوگیری از این موضوع آشنا سازیم. همراه ما باشید.

چگونه برنامه های باز شده و برنامه های هنگ کرده را ببندیم؟

1- اگر خواستار بستن برنامه های باز و یا هنگ کرده هستید، ابتدا سه کلید کاربردی " Ctrl + Alt + Del " را با یکدیگر بفشارید تا پنجره ای برای شما باز شود. در پنجره باز شده بر روی " Task manager " کلیک نمایید تا پنجره ذیل برای شما باز شود. اینک بر روی برنامه مورد نظرتان کلیک کنید و سپس گزینه " End task " را از انتها بفشارید تا برنامه در لحطه بسته شود.

هنگ ویندوز 

مراحل بستن برنامه های هنگ کرده در سیستم عامل ویندوز

2- همچنین اگر قصد دارید تا از اطلاعات بیشتری نسبت میزان فعالیت برنامه های باز شده در سیستم ویندوز خود مطلع شوید، باید بر روی گزینه " More details " از پایین تصویر بالا کلیک نمایید تا پنجره ذیل برای شما باز شود. اینک شما می توانید به برنامه های باز شده دسترسی کامل داشته باشید که می توانید CPU و Memory استفاده شده توسط برنامه های باز شده را مشاهده نمایید و در صورت دلخواه می توانید برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه " End task " از پایین کلیک نمایید تا در لحظه برنامه مورد نظرتان بسته شود.
 
باز کردن برنامه های قفل شده

چگونه برنامه های هنگ کرده در ویندوز را ببندیم؟

بستن برنامه های هنگ کرده در ویندوز

450
این مطلب مفید بود ؟4010
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ویندوز
وبگردی