سرما

بهترین راه سرما نخوردن

کد مطلب : 10912زمان مطالعه : 2 دقیقه
پیشگیری از سرماخوردگی راهی بسیار ساده اما فوق العاده موثر داشته است که محققان به تازگی بعد از مطالعات و انجام تحقیقات به آن دست یافته اند و نتیجه ی آن را به این صورت منتشر کرده اند که..

بهترین راه پیشگیری از سرما خوردگی:

 

پیشگیری ازسرماخوردگی بهتر است استفاده از روشی باشد که در حقیقت راه اصلی برای سرمانخوردن است. حتما می پرسید چطور در هوای سرد می توان از سرماخوردگی در امان بود؟ پاسخ را بخوانید.

محققان در جدیدترین تحقیقات و مطالعات خود به نکته ی جالبی پی برده اند که راهی موثر برای پیشگیری از سرماخوردگی است و آن راهی نیست جز گرم نگاه داشتن بینی.

یکی از محققان این موضوع در رابطه با ایده اصلی این تحقیقات می گوید:

برایم سوال بود که چرا مادران بیشتر اوقات تاکید بر پوشاندن بینی دارند و زمانی که از انها سوال می کردم به درستی نمی دانستند که چرا و بیشتر برای جلوگیری از سردرد و عفونت سینوس ها این کار را انجام می دادند غافل از اینکه انها راه اصلی پیشگیری از سرماخوردگی های مکرر را دریافته بودند.

کلید اصلی جلوگیری از سرماخوردگی های مکرر گرم نگاه داشتن بینی است. انسان برای جلوگیری از سرماخوردگی در فصل زمستان باید از خود محافظت کند؛ و بینی خود را گرم نگه دارد.

پیشگیری از سرما خوردگی 

عوامل سرما خوردگی در زمستان

 

در این مطالعه تاکید شده است علت سرماخوردگی این نیست که ویروس سرماخوردگی در فصل زمستان بهتر فعالیت می کند؛ بلکه به این علت است که بینی ما در هوای سرد بد عمل می کند.

در این زمینه پروفسور اکلس اوساکی گفت:ویروس در بینی هنگام پایین آمدن دمای هوا، سریعتر منتشر می شود.

اکلس رئیس دانشگاه کاردیف می گوید برخلاف نظر های قبلی که میکروب ها در گرما بیشتر توانایی رشد دارند ویروس سرما خوردگی نوعی از ویروس است که در سرما توانایی تکثیر را دارد و بهترنی راه برای جلوگیری از آن پوشاندن بینی با یک شال پشمی است.

بهترین راه سرما نخوردن

4.585
این مطلب مفید بود ؟778
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب : سرماخوردگی
وبگردی