بهترین مدارس ایران
از تاثیر محیط روی هر انسانی نمیشه گذشت. مدرسه از مهمترین محیط هایی هست که روی فرد می تونه تاثیر مثبت یا منفی بگذاره . پدر و مادرسعی می کنند بهترین مدرسه را برای فرزندشون انتخاب کنند.

بهترین مدارس ایران چه ویژگی هایی دارند ؟

در جامعه امروزی ما اکثر پدر ومادرها در ظاهر می گن اخلاق مهمتر هست اما بچه هاشون رو بیشتر به سمت موفقیت ونتیجه سوق می دن در ظاهر می گن سلامت جسمی و روانی مهمتره اما در واقعیت برای ثبت نام وارد مدرسه که می شن به دنبال نتیجه، موفقیت و رتبه شدن فرزندانشون هستن و با تاکید بر نتیجه فرزندانی نتیجه گرا بزرگ می کنند که حتی حاضر هستن برای نتیجه ، اخلاق رو هم زیر پا بذارند مشکلی که جامعه امروز ما هم دچار آن شده است.

از طرفی فشار و استرسی که بخاطر کنکور بر شانه های دانش اموزان هست آن ها را مجاب می کند تا کمتر به مسائلی غیر از کنکور فکر کنند ، که همین موضوع باعث میشه اکثر دانش آموزها با ورود به مرحله جدید زندگیشون و گذراندن دوره دبیرستان با اختلال های زیادی مثل سرخوردگی ، عدم اعتماد به نفس ، تک بعدی بودن ، دست و پنجه نرم کنند . تعادلی باید بوجود آید بین تلاش کردن و درس خوندن و یادگیری مهارت های زندگی تا فرزندانمان بعد از دوره دبیرستان و با هر نتیجه ای بتوانند برای زندگی در آینده وجامعه آماده شوند.

زندگی امروز، فقط ریاضی و فلسفه و زیـست نیست.

افراد در کنار سواد علمـی، باید سواد زندگی داشته باشنـد؛ مهارت های ارتباطی، هوش اجتماعی، هوش اقتصادی و توانمندی هایی که خوش بختی نهایی آن ها در این دنیای بسیار سخت و پر مشکل، تهدید نکند.

با یک تحقیق و مطالعه ساده متوجه می شویم ، ژاپنی ها به صورت میانگین سالی 50 کتاب می خوانند! وارن بافت ، نفر اول ثروت دنیا، روزی 5 ساعت مطالعه دارد! همه ی این ها به ما نشـان می دهـد که کشـور و مردمی که قصد تعـالی و پیـروزی دارند، اگر به مطالعه نپـردازنـد در خواب به سر می بـرنـد.

اما در حال حاضر در مدارس ما چقدر به این موضوعات پرداخته می شود ؟

مدرسه زندگی از رویا تا واقعیت ؟

جدیدا اصطلاح جدیدی در حوزه آموزش کشور می شنویم؛ مدرسه زندگی ؛ مدرسه ای از جنس خوشبختی؛ در این بین کنجکاو و امیدوار به وجود همچین مدارسی در کشورمان شدیم پس به سراغ دبیرستان مدبران بارسا در منطقه 2 تهران رفتیم که به عنوان اولین مدرسه زندگی یا مدرسه ای از جنس خوشبختی معروف شده.

برای اطلاعات بیشتر از این مدارس با تعدادی از خانواده های این مدرسه هم صحبت شدیم.

دغدغه خیلی از خانواده های این مدرسه علاوه بر نتیجه کنکور، مهارت فرزندشون برای زندگی در جامعه بود.

مهارت صحبت کردن در جمع؛ سخنرانی کنترل استرس؛ کنترل خشم؛ قدرت نه گفتن؛ عشق به ایران؛ هوش مالی هوش اجتماعی بود که در این مدرسه به صورت کامل وتخصصی آموزش می دیدند.

تمرکز این مدرسه مشاوره محور مدبران بارسا همزمان برای همه دانش آموزان مدرسه در سه حوزه مختلف هست :

  • مدرسه زندگی ( کشف استعدادها ، آموزش مهارت های زندگی ، موفقیت های علمی ، سلامت جسمی ، کارآفرینی ،آموزش ترمیکال زبان ، آموزش ICDL ، برگزاری خیریه، هوش اقتصادی و اجتماعی و ... )
  • مدرسه کنکور ( استفاده از دبیران و مشاوران حرفه ای کنکور و روانشناس هایی با استانداردهای جهانی (SEC) ) و آموزش خانواده ها هست.

خیلی جالب بود برامون که حتی دانش آموزان کنکوری هم این مهارت ها رو آموزش می بینند و بچه های در این مدارس به صورت میانگین شش کتاب غیردرسی در سال می خوانند که هنـوز هم باید ایـن عدد و کیفیـت آن در این مدرسه هم پیشرفت کند.

مهارت های زندگی که بر اساس آخرین آموزش های علی میرصادقی تنها ایرانی عضو انجمن مشاوران تحصیلی جهانی (sec) آموزش داده می شود ، این مدرسه که بر اساس الگوی آموزشی علی میرصادقی هست در سال 2013 بهترین سیستم آموزشی خاورمیانه شده.

آیا مدرسه زندگی هم به کنکور و هم به روحیات و آموزش مهارت زندگی شما توجه می کند ؟

جالب بود که در صحبت های والدین ، کمتر درباره نتیجه کنکور می شنیدم هر چند با نگاهی به لیست قبولی این مدرسه درکنکورهای سراسری سال های اخیر و رتبه های دو رقمی و سه رقمی ، خود به خود دغدغه برخی از دانش آموزها و والدین برای نتیجه مناسب در کنکور کم تر می شود و یکی از بهترین دبیرستان دخترانه تهران در زمینه نتیجه کنکور نیز می باشد.

تعدادی از خانواده ها تاکید داشتن هزینه ای که برای سرمایه گذاری آینده فرزندشان درنظر داشته اند را ترجیح دادن در این سن برای فرزندشون سرمایه گذاری می کنند.

  • آیا واقعا تعداد این مدارس در کشور کافیست ؟
  • چرا همه ی مدارس ما نباید تبدیل به مدارس زندگی شوند ؟
  • به راستی کنکور آیا ارزش اینهمه استرس و اختلال های روانی که در دانش آموز ایجاد می کند را دارد؟!
  • چرا تعداد این مدارس حتی به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد؟!
  • آیا مدارس امروز ما دانش آموزان را برای زندگی در جامعه امروزی آماده می کند ؟
  • آیا نتیجه گیری در کنکور تضمین موفقیت فرزندمان هست ؟

بطور قطع کشورمان ، نیاز به مدارسی اینچنینی دارد تا جوان هایی کارآفرین ، سخت کوش و با مهارت های زیاد تحویل جامعه دهد .

بهترین مدارس ایران چه ویژگی هایی دارند ؟

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی