بهترین کفپوش
قصد انتخاب یک کفپوش زیبا و با قیمت مناسب دارید برای همین به بازار می روید اما قبل از همه ی این اقدامات باید نکاتی در مورد بهترین کفپوش خانه و یا اداری را بدانید.

نکات مهم و کاربردی در انتخاب بهترین کفپوش برای خانه شما

کفپوش ها یکی از مهم ترین تصمیماتی هستند که شما در طراحی خانه تان می توانید از آنها استفاده کنید . انتخاب کفپوش ها برای خانه یکی از بزرگترین تصمیمات محسوب می شودچرا که به غیر از زمان نصب آنها روی زمین و هزینه ی مواد مصرفی در کفپوش ها و... اکثر صاحبخانه ها بدون این که در انتخاب آن دقت کنند ، آنها را خریداری و نصب می کنند و بعدها ممکن است که مشکلاتی در آنها ایجاد شود که شاید باید دوباره آنها را جدا کنید و سری جدیدی را خریداری نمایید و مجددا روی زرمین نصب نمایید .
در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک ما راهنمایی هایی در جهت انتخاب صحیح کفپوش ها را به شما ارائه خواهیم کرد ، پس ادامه این مقاله را با دقت بخوانید تا دچار مشکلی نشوید و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
بهترین کفپوش

نکاتی که برای انتخاب و خرید بهترین کفپوش باید رعایت کنید

برای تعیین بهترین کفپوش ابتدا نگاهی به کاربرد خانه بیندازید و مطابق آن انتخاب نمایید و در مورد عملکرد فکر کنید .
چطور و کجا باید در تصمیمی که برای طراحی خانه می گیرید باید از کفپوش ها استفاده نمایید؟ به عنوان مثال اگر شما نمی خواهید از فرش استفاده کنید می توانید از کفپوش ها برای زیبایی بیشتر خانه استفاده کنید و می توانید از فرش هایی در ابعاد کوچکتر استفاده نمایید .

معرفی انواع بهترین کف پوش ها برای زیبایی و تکمیل منزل

بهترین کفپوش برای خانه

آشنایی با بهترین کفپوش ها برای خانه

در ادامه یک مرور کلی از استفاده بهینه برای انواع کفپوش ارائه شده است که عبارتند از :

کفپوش وینیل :

این نوع کف پوش ها ساخته شده از پلیمرهای مصنوعی و تعدادی رنگدانه رنگ برای رنگامیزی آن که وینیل ها بسیار آسان تمیز می شوند و در برابر آب بسیار مقاوم هستند و این گزینه بهترین انتخاب برای کف فضاهایی چون آشپزخانه ، اتاق ها و سالن ورودی خانه ها می باشند . 
بهترین کفپوش برای خانه
کفپوش وینیل بهترین کفپوش برای خانه

کاشی کفپوشی از قدیم تا امروز  :

از آنجایی که کاشی ها از سرامیک ساخته شده اند در برابر آب بسیار مقاوم هستند و تمیز کردن آنها نیز آسان است . کاشی ها یک گایم از وینیل ها در زیبایی بالاتر هستند و در آشپزخانه ها و سرویس بهداشتی بیشتر از کاشی ها استفاده می شود که نیاز به تمیز کردن مکرر دارند . کاشی ها در حال حاضر در طرح های چوب و سنگ موجود هستند و می توانید از آنها استفاده کنید که زیباتر از کاشی های ساده هستند . 

کفپوش مدرن و زیبای چوب های مهندسی شده یا کامپوزیت :

این نوع کفپوش از فشرده سازی تعدادی چوب چند لایه و یک لایه دیگر که در سطح آن برای زیبایی قرار می گیرد ، ساخته می شود . این نوع کفپوش در تمام اتاق ها می توانند نصب شود و البته باید مراقب باشید که در جایی که رطوبت وجود دارد نباید از کامپوزیت ها استفاده نمایید . 

چوب سخت کفپوش استاندارد برای منزل:

این نوع کفپوش از استاندارد برخوردار هستند و بسیار بادوام هستند و می توانید آنها را چندین بار بشویید و تمیز کنید و این نوع کفپوش نیز باید از مناطق مرطوب دور باشند . 

فرش هم یکی از کفپوش پرطرفدار است :

معمولا فرش از پلی استر ، نایلون یا پلی پروپن ساخته می شوند و در صورتی می توانید از فرش استفاده کنید که راحتی برای شما اهمیت دارد و می توانید در اتاق خواب و دیگر اتاق ها استفاده نمایید . 
بهترین کفپوش برای خانه
در تعمیرات و تمیز کردن نوع کفپوشی که خریداری می کنید دقت داشته باشید و شرایط نگهداری و تمیز کردن کفپوش مورد نظر خود را به یاد داشته باشید. از آنجایی که اکثر اتاق های شما ممکن است به راحتی با کفپوش مورد نظرتان پوشش داده شوند ولی باید همین گونه در مراقبت و تمیز کردن آنها هم تلاش کنید تا مشکلی برای کفپوش اتفاقی نیوفتد و به نحوی باید در این مورد با خودتان صادق باشید و زمانی را در هر هفته برای تمیز کردن کفپوش اختصاص دهید . 

آنچه باید در مورد کفپوش های منزل بدانید تا بهترین را انتخاب کنید ، ویژگی های کف پوش ها

موارد زیر را در تصمیمات خود لحاض کنید :

مراقبت از کف پوش های وینیل :

خاک و آب سطحی روی کفپوش هایی از نوع وینیل به راحتی پاک می شوند . تمام چیزی که شما نیاز دارید شامل جارو ، گردگیر و صابون ملایم می باشد . با این وجود اگر کفپوش وینیل آسیب ببیند به سختی تعمیر می شود پس از افتادن خط و خش و هر گونه مواد شیمیایی روی این نوع کفپوش مراقب باشید . 

مراقبت از کف پوش های کاشی :

کاشی را می توانید از طریق آب و صابون تمیز کنید اما برای گردو غبار می توانید از جارو استفاده کنید و نسبت به کیفیت کاشی باید هر 5 الی 10 سال کاشی های جدید را خریداری و جایگزین نمایید . 

مراقبت از کف پوش های چوب های مهندسی شده یا کامپوزیت :

به طور معمول چیزهایی که برای تمیز کردن این نوع کفپوش نیاز دارید یک عدد جارو است که به کمک آن می توانید گردوغبار را از بین ببرید و یکی دیگر از کارهایی که به یاد داشته باشید این است که باید گردوغبار روی این نوع کفپوش فورا پاک شود و آنرا به زمان دیگر موکول ننمایید و از کشیده شدن اجسام تیز رو کامپوزیت اجتناب نمایید . 
بهترین کفپوش برای خانه
نکاتی برای انتخاب و خرید بهترین کفپوش چوبی و کامپوزیتی برای خانه

مراقبت از کف پوش های چوب سخت :

از آنجایی که کف این نوع کفپوش نسبت به کفپوش های دیگر بادوام تر هستند و می تواند در برابر خط و خش تا درصدی مقاوم باشد . برای تمیز کردن این نوع کفپوش شما به جارو نیاز دارید و می توانید با برخی مواد پاک کننده نیز این نوع کفپوش را تمیز کنید و باعث درخشش آنها شوید . 

مراقبت از کف پوش هایی نرم به نام فرش :

الیاف فرش به راحتی لکه دار می شوند بنابراین باید از مواد شوینده مناسب استفاده کنید تا به الیاف فرش آسیبی نرسد . 

برای انتخاب بهترین کف پوش به بودجه خود توجه کنید :

همانند همیشه ابتدا به بودجه خود توجه کنید و بنابر بودجه خود تصمیم به خرید کفپوش مورد نظر خود نمایید . در ادامه برخی قیمت از کفپوش ها برای شما تهیه و تنظیم شده است .
وینیل : کفپوش وینیل ارزان ترین نوع کفپوش محسوب می شود و برای هر متر مربع باید 2 یا 4 دلار بابت آن بپردازید . همچنین می تواند بر روی هر نوع کف نصب شود . 
کاشی :کاشی ها بنابر قیمت هایی که دارند ، قیمت های متفاوتی را شامل می شوند . قیمت هر متر مربع از کاشی حدودا از 12 الی 19 دلار می باشد . علاوه بر این نصب کاشی ها کار هرکسی نمی باشد و باید هزینه ایی رابرای نصب آن بپردازید . 
چوب های مهندسی شده یا کامپوزیت : قیمت این نوع کفپوش حدودا برای هر متر مربع از 7 الی 11 دلار شروع می شود . نصب این محصولات آسان است و می توانید از آن استفاده کنید . 
چوب سخت : هزینه این نوع کفپوش کمی بیشتر از کفپوش های دیگر می باشد . بطور متوسط این نوع کفپوش در هر متر مربع حدودا بین 10 الی 15 دلار است و باید برای نصب کفپوش نیز هزینه ایی جداگانه کنید .
بهترین کفپوش برای خانه
 
فرش : قیمت هر متر مربع فرش معمولا از 4 تا 6 دلار می باشد و یک گزینه نسبتا مقرون به صرفه است . 
از نکات بالا برای انتخاب بهترین کفپوش بنابر بودجه خود استفاده کنید .انتخاب کفپوش مناسب برای خانه می تواند کمی استرس زا باشد . برای شروع ابتدا کمی دقت کنید و کاربرد خانه را بدست بیاورید و بنابر بودجه خود این خرید را به مرحله ثبت برسانید و اگر شما در این انتخاب کمی اشتباه کنید ، احتمالا یک اشتباهی خواهد بود که پر هزینه است .

راز انتخاب و خرید بهترین کفپوش برای خانه + عکس

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : دنیای مد نمناک/ ف.ن
برچسب : کفپوش خانه
وبگردی