آپدیت خودکار گوگل پلی
اگر به محض روشن کردن دیتا و وایفای، شاهد فعال شدن آپدیت خودکار برنامه ها در گوشی اندرویدی خود هستید، می توانید اقدام به لغو آپدیت خودکار گوگل پلی کنید.

آموزش غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک گوگل پلی

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که پس از خرید تلفن همراه جدید و یا پس از تنظیمات کارخانه، با این موضوع روبرو شوید که وقتی دیتا گوشی و یا وای فای را روشن می کنید و به شبکه وصل می شوید، بصورت اتوماتیک برنامه های گوشی شما شروع به آپدیت خودکار می کنند. زمانیکه با این پیغام روبرو می شوید، به خوبی می توانید کند شدن و سنگینی گوشی را لمس کنید چرا که میزان زیادی رم و دیتای شما را به خود اختصاص داده است. از این رو این در حالی است که شما خیلی ساده می توانید این فرایند را غیرفعال کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک، به نحوه غیرفعال کردن آپدیت خودکار گوگل پلی خواهیم پرداخت که باید بصورت مرحله به مرحله پیش بروید. همراه ما باشید.

1. از منو کاربری وارد برنامه Play Sore یا همان گوگل پلی که فروشگاه رسمی برنامه های اندرویدی است، شوید.

منو گوشی اندروید

2. از قسمت بالا سمت، دایره ای را که مشخص شده است انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این دایره در گوشی ما به رنگ نارنجی می باشد و به همین دلیل الزامی مبنی بر نارنجی بودن در گوشی شما نیست و هر رنگی که باشد باید آنرا انتخاب کنید.

گوگل پلی

3. هم اکنون پنجره ای در وسط صفحه نمایش شما باز خواهد شد که در این پنجره باید گزینه Settings را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات گوگل پلی شوید.

منو گوگل پلی

4. هم اکنون وارد تنظیمات اصلی گوگل پلی شدید که برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار گوگل پلی، باید گزینه Network preferences را انتخاب کنید.

تنظیمات گوگل پلی

5. در این مرحله، شما به آپدیت خودکار برنامه ها در گوگل پلی رسیدید و می توانید آنرا شخصی سازی کنید. از این رو گزینه Auto-update apps را انتخاب کنید.

آپدیت خودکار برنامه ها

6. اینک شما می توانید با انتخاب گزینه آخر، یعنی Don't auto-update apps، برای همیشه دسترسی گوگل پلی به آپدیت خودکار برنامه را ببندید. بعد از انتخاب این گزینه، برای اعمال تغییرات، باید گزینه Done را بفشارید. 

لغو آپدیت خودکار

توجه مهم : هم اکنون آپدیت خودکار گوگل پلی شما بسته شده است و دیگر مشکلاتی در این زمینه نخواهید داشت. اما واقعا برخی از برنامه ها در طول زمان نیاز به آپدیت دارند چرا که شاید نسخه قبلی آنها باگ امنیتی داشته باشد و شما باید با دانلود نسخه جدید، این مشکل را برطرف کنید. به همین دلیل توصیه می شود برنامه هایی که از آنها خیلی استفاده می کنید را در طول زمان آپدیت کنید تا چنین مشکل هایی برای شما رخ ندهد.

آموزش تصویری غیرفعال کردن آپدیت خودکار گوگل پلی

4268
این مطلب مفید بود ؟21454
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی