جرم گوش
متخصصان گوش ، حلق بینی برخی از مشکلات را با توجه به غلظت و رنگ جرم گوش تشخیص می دهند. اینکه گاهی جرم گوش بوی بد می دهد یا غلیظ می شود نشانه مشکلی است که باید جدی گرفت.

جرم گوش چه رازهایی را از سلامت فاش می کند؟

جرم گوش یک ماده ناخالص که شما گاهی با تمیز کردن گوشتان آن را می بینید . تمام تعریفی که جرم گوش برای شما دارد ماده ای زرد رنگ تیره یا کم رنگ که باید تخلیه شود اما در علم پزشکی به همین سادگی و بی اهمیتی نیست و جرم گوش روشی برای اطلاع از وضعیت داخلی بدن فرد است چطور؟ در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند.

با بررسی رنگ و سطح غلظت ادرار، مدفوع، خلط و همچنین جرم گوش می توان به اطلاعات زیادی درباره آنچه در داخل بدن رخ می دهد، دست یافت. جرم گوش مانع از ورود کثیفی و باکتری به عمق گوش می شود و می تواند اطلاعاتی درباره وضعیت جسمی به ما بدهد . دکتر " برت کمر " متخصص گوش ، حلق بینی و استاد دانشگاه کنتاکی در این باره می گوید:ترشح مایع از گوش به احتمال زیاد به دلیل راه پیدا کردن عرق به داخل گوش و مخلوط شدن با جرم گوش است.اما اگر عرق نکردیدو جرم گوش آبکی سبز یا زرد پررنگ است، این می تواند نشانه عفونت گوش باشد.

 وقتی جرم گوش بوی تندی دارد:

زمانی که جرم گوش بوی بدی داشته باشد یعنی گوش میانی دچار یک نامتعادلی و گاهی آسیب دیدگی در ساختمان کلی شده است. به طور کلی وجود بوی بد در جرم گوش مشکلات گوش میانی از قبیل وزوز گوش ، اختلال در حفظ تعادل و یا احساس پری و مسدود شدن گوش را به همراه خواهد داشت.

زمانی که شما متوجه ترشح جرم گوش می شوید:

وجود عفونت و یا پارگی در داخل پرده گوش می تواند منجربه شکل گیری در رشد غیرطبیعی پوست یا همان "کلستئاتوم" یا رشد کیست و پرشدگی در کانال گوش می شود . با وجود این شرایط شما احساس در و فشار در گوش خواهید داشت.

 جرم گوش

اسرار سلامتی داخل گوش از جرم گوش قابل تشخیص است

جرم گوش خشک یا چسبناک:

در کل نوع جرم گوش می تواند سرنخ ژنتیکی باشد چرا که به گفته ی محققان بررسی ها ثابت کرده اند که مردم قاره آفریقا و اروپا جرم گوش چسبناک و خیس دارند در حالی که مردم قاره اسیا جرم گوش خشک دارند.

گوش شما اصلا جرم ندارد:

این مورد یکی از مشکلات نادر است که در گوش رخ می دهد و به واسطه آن جرم گوش محو می شود و شما به میزان طبیعی این ماده را داخل گوشتان نمی بینید. این عارضه در حقیقت به دلیل پراکندگی جرم گوش رخ می دهد .

جرم گوش چیست

نبودن جرم در داخل گوش

جرم گوش پوسته پوسته می شود:

به گفته دکتر " برت کمر " پوسته پوسته شدن جرم گوش نشانه بیماری خاصی نیست و بیشتر با افزایش سن رخ می دهد.

تشخیص بیماری از روی جرم گوش

3.731
این مطلب مفید بود ؟238
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
برچسب : سلامت بدن
وبگردی