مشکلات دستگاه تناسلی مردان
مردان نیز دارای انواع مشکلات دستگاه تناسلی هستند که اگر رسیدگی و درمان نشود می تواند زندگی مشترک و شخصی آن ها را مختل کند و شاید از بین ببرد.

مشکل دستگاه تناسلی مردان و انواع بیماری های آن

تعداد زیادی اختلال و بیماری های مزمن وجود دارد که می تواند آلت تناسلی مرندانه را مبتلا کند و آزار دهد و که در نتیجه آنها عفونت های مقاربتی وحشتناکی نیز ایجاد می شود.خیلی از مردان چیز زیادی در مورد عملکرد آلت خود نمی دانند و خیلی از ما نیز نگران سلامت کلی آن نیستیم که خیلی جای تعجب دارد، زیرا برای همه ما خیلی اهمیت دارد ؛ ولی همه چیز اشتباه پیش می رود.

تعداد زیادی اختلال و بیماری مزمن وجود دارد که می تواند آلت مردانه را مبتلا کند و به دلیل آن بیماری های مقاربتی وحشتناکی ایجاد می شود که بر اثر یک رابطه عاشقانه برای شما باقی می ماند. با احترام به درخواست شما کاربران در این بخش از سلامت جنسی نمناک لیستی از شرایط گوناگون که می تواند بر روی آلت شما اثر بگذارد، آورده شده است.

گفتنی است که این یک لیست جامع نیست و اگر نگرانی مشخصی دارید ، برای تشخیص و درمان باید با پزشک مشورت کنید.

بیماری مردونه

مشکلات و بیماری های مرتبط به دستگاه تناسلی مردان

مشکلات و بیماری های دستگاه تناسلی مردان 

بیماری پیرونی ؛ انحنای آلت در حالت نعوظ

مربوط به انحنای آلت در حالت نعوظ است و به دلیل بافت سخت و لیف مانندِ اسکار ایجاد می شود. بیماری پیرونی می تواند سریع یا در ط چند دوره چند ماهه پیشرفت کند.این بیماری نعوظ را دردناک و رابطه جنسی را سخت میکند. 

سرطان آلت جنسی و کارسینامو

این مشل آلت جنسی بسیار نادر است و باعث رشد بدخیم در پوست و یا در بافت آلت تناسلی می شود. این بیماری اغلب به عنوان یک توده کوچک، نامنظم و بدون درد و یا زخمی در سر و یا بیضه، شروع می شود، اما معمولا ً رشد می کند و به بقیه آلت می رسد.

کارسینامو سرطان

مشکلات دستگاه و آلت تناسلی مردانه 

مریضی های مردانه ؛ مشکلات دستگاه تناسلی آقایان

پریاپیسم

در حقیقت یک مشکل جدی است که در آن حرکت آلت تناسلی به حالت فلاسید باز نمی گردد. این می تواند به شدت دردآور باشد و برای ساعت ها یا حتی در بدترین حالت روزها طول بکشد و ممکن است نیاز به قطع عضو باشد. 

ناتوانی جنسی و یا ضعف جنسی

به معنای ناتوانی در دستیابی به و حفظ یک فرآیند است که آلت به اندازه کافی برای آمیزش جنسی محکم نیست. 

فیموسیس یا پارافیموسیس

شامل وضعیتی است که در آن ختنه گاه بیش از حد محکم است که بر روی بیضه آلت تناسلی کشیده شود و یا در پشت تاج آن گیر کرده باشد.

پارافیموسیس در مردان

مشکلات رایج در دستگاه تناسلی مردان 

مشکلات دستگاه تناسلی مردانه که باعث نابودی زندگی شان می شود

لیمفانینگیوسلروسیس

در این مشکل رگ های لنف موجود در آلت تناسلی سفت می شود که ممکن است باعث درد در طول استمنا و روابط جنسی شود. 

سنگ های ادراری

توده هایی از مواد معدنی هستند که در هر جایی در مجاری ادراری، از جمله مجرای پیشاب وجود دارند و می توانند منجر به درد بسیاری شوند. 

دیفالیا یا آلت دوتایی

شرایط بسیار نادری است که فرد با دو آلت به دنیا می آید. 

انزال پس گرد

زمانی اتفاق می افتد که منی وارد مثانه می شود به جای اینکه از نوک آلت تناسلی در طی ارگاسم بیرون بیاید.این منجر به "ارگاسم خشک" می شود و بی ضرر است، اما ممکن است باعث ناباروری مردان شود.

انزال پس گرد

مردان چه مشکلاتی در  دستگاه تناسلی شان دارند؟ 

مشکلات دستگاه تناسلی مردان علت خیلی از جدایی ها

شکستگی آلت - بله ، می تواند اتفاق بیفتد!

وقتی یک آلت برجسته بیش از حد خم می شود، در واقع می تواند به همراه صدای شکستگی یا صدای ترک خوردن شکسته شود ؛ لازم نیست ذکر شود که این یک وضعیت دردناک است که نیازمند توجه فوری پزشکی است. 

مشکل پودندال عصبی

شامل یک عصب فشاری یا فشار در آلت تناسلی است که می تواند باعث درد مزمن شود. 

پسوریاسیس

شرایطی که در ان آلت تناسلی تکه های بزرگ قرمز با لبه تیزی دارد ؛ می تواند ارثی باشد اما به ندرت یک وضعیت جدی است. 

هایپوسپادیاس

یک نقص تولدی است که در آن مجرای پیشاب در نوک آلت تناسلی باز می شود و ادرار و منی از بدن خارج می شوند.

هایپوسپادیاس آقایان

مشکلات نگران کننده دستگاه تناسلی مردانه

انواع بیماری و مشکلات دستگاه تناسلی مردان

انواع مختلف توده ها، لکه ها و جوش ها

این مشکلات می تواند روی آلت باشد و اگرچه برخی علائم ناشی از عفونت مقاربتی هستند ( STIs ) ، اما بسیاری از آنها بی ضرر می باشند.لک های آلت نقاط کوچکی ( 1 تا 3 میلیمتر در قطر ) در اطراف محیط آلت تناسلی و بیضه هستند که عفونی نیستند و نیازی به درمان ندارند. 

خال های فوردیس

خال های کوچک قرمز یا بنفش ( 1 تا 5 میلی متر در قطر ) در بیضه و بدنه است ؛ آن ها بدون درد هستند و به طور انفرادی یا در گروه های 100 تایی می زنند.این خال ها به خاطر گشاد شدن رگ های خونی می باشند و بی ضرر هستند.

خال های فوردیس

بیماری ها و مشکلات دستگاه تناسلی مردان 

گره های ریز در بیضه و یا در آلت تناسلی

به احتمال زیاد به سوی کیسه های ترشحی مو بی ضرر هستند.

خال های چرکی

خال های کوچک متوسطی که حاوی چرک هستند و جوش و یا لک های پوستی می باشند. 

بالانتیس

یک سوزش، تحریک، قرمزی به رنگ نارنجی و ملتهب است که بر سر آلت تناسلی و یا ختنه گاه تاثیر می گذارد و ممکن است از طریق رابطه جنسی منتقل شود.

بالانتیس مردانه

مشکلات و اختلالات دستگاه تناسلی مردان

 مشکلات مقاربتی آقایان و دستگاه تناسلی مردانه

سیفلیس

یک بیماری مقاربتی ناشی از باکتری ترپونما پالیدوم است. عفونت اولیه معمولا ً منجر به زخم ساده می شود، گرد و بدون درد در آلت تناسلی یا بیضه است، اما با گذر زمان به بخش های دیگر بدن سرایت می کند و به بسیاری از اندام ها آسیب می رساند. 

زگیل تناسلی

با رنگی صورتی سفید. متمایل به صورتی و یا همراه با سطح مرطوب هستند، که معمولا ً در بالای آلت تناسلی یافت می شوند، اما همچنین می توانند بر روی بدنه،بیضه ،در اطراف مقعد و در دهان و گلو پیدا شوند ؛ این بیماری توسط ویروس پاپیلوماویروس انسانی ایجاد می شود.

سیفلیس

مشکلات زگیل در دستگاه تناسلی مردان 

تبخال

اصطلاحی است که به عنوان برجستگی کوچک قرمز در نظر گرفته می شود که منجر به تاول هایی و زخمی می شود. 

عفونت مخمری مردان

عفونت های مخمری در میان زنان رایج است، اما همچنین می توانند در مردان نیز رخ دهند که به طور مکرر از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند. خارش، قرمزی و سوزش در نوک آلت تناسلی را می توان با پماد ضد قارچ درمان کرد.

 

انواع مشکلات دستگاه تناسلی مردانه که باید بدانید!

4266
این مطلب مفید بود ؟21155
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی