شنا کردن
هنگامی که در آب آلوده دریا در حال شنا کردن هستید باید به این فکر هم باشید که دچار بیماری های گوارشی خواهید شد.

احتمال بیماری های گوارشی با شنا کردن در دریا

تحقیقی جدید نشان می دهد آب دریاها آلوده است و شنا کردن در آن احتمال ابتلا به بیماری های گوارشی را 29 درصد و گوش درد را 77 درصد افزایش می دهد.

تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که در آب دریا شنا یا حمام یا ورزش می کنند در معرض خطر ابتلا به ویروس های معده قرار دارند.

مضررات شنا کردن در دریا

نتایج این تحقیق نشان داد شنا کردن در دریا احتمال ابتلا به بیماری های گوش را دو برابر می کند به طوریکه احتمال گزارش گوش درد پس از شنا در آب ازسوی افراد 77 درصد بیشتر می شود. همچنین احتمال ابتلا به بیماری های گوارشی نیز 29 درصد رشد می کند.
 
 دریا

افزایش احتمال بیماری های گوارشی با شنا کردن در دریا 

در کشورهای ثروتمندی مانند انگلیس مردم تصور می کنند وقت گذرانی در دریا خطر کمی برای سلامت دارد. اما تحقیقات ما نشان می دهد دریا احتمال ابتلا به بیماری های گوش و سیستم گوارشی را می افزاید.
این امر حاکی از آن است که آلودگی حتی در آب های کشورهای ثروتمند نیز وجوددارد.

گفته محققان در مورد آب دریا

به گفته محققان حتی با وجود بهبود کیفیت آب در سال های اخیر، زباله های صنعتی، فاضلاب و غیره هنوز هم دریاها را آلوده می کنند.
به هرحال محققان بیش از 6 هزار پژوهش را بررسی کردندکه در برخی از آنها هزاران نفر شرکت کرده بودند. این تحقیقات در کشورهای آمریکا، انگلیس، استرالیا، نیوزلند، دانمارک و نروژ انجام شده اند.
 
 آب دریا

 ضررهای فراوان شنا کردن در دریا

افزایش بیماری های گوارشی با شنا در دریا

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر/ح.ب
وبگردی