تخم مرغ برای رشد کودکان
تخم مرغ برای رشد کودکان بسیار تاثیر گذار است و علاوه بر رشد فپقد آن ها برای سلامتی جسمانی آن ها بسیار مفید است.

تاثیر تخم مرغ در بلند شدن قد کودکان

استفاده ی روزانه از تخم مرغ باعث رشد و تندرستی هرچه بیشتر در کودکان می شود . تحقیقات و بررسی هایی که به تازگی انجام شده اند نشان می دهند که تخم مرغ کودکان را به میزان 47٪ از بازماندگی رشد حفاظت می کند.

با توجه به بررسی های محققان ، تخم مرغ می تواند بطور قابل توجهی باعث افزایش رشد در کودکان و نوجوانان شود و درسال 2015 میلادی در ایکادور کودکان بطور رندوم بین سنین 6 تا 9 سال به مدت 6 ماه روزانه یک عدد تخم مرغ می خوردند .

چنانچه در نمناک گفته ایم محققان برای بدست آوردن نتایج بهتر گروهی از کودکان را که تخم مرغ می خوردند با گروهی دیگر که تخم مرغ نمی خوردند، مورد بررسی و تحقیق قراردادند و متوجه شدند گروهی که تخم مرغ دریافت می کردند در مقایسه با گروه دیگر وضعیت سلامتی بهتری داشته و قد بلندتر بودند .

زرده و سفیده ی تخم مرغ حاوی پروتئین ، ویتامین و مواد معدنی است و بسیار مقوی بوده و بیش از نصف پروتئین تخم مرغ در سفیده ی آن است ، سفیده منبع ویتامین های دی ، ب6،ب12 و مواد معدنی ای همچون زینک و آهن است که منبع مغذی ای برای رشد و سلامتی در بزرگسالان و به ویژه کودکان می باشد .

رشد قد کودکان

نویسنده مقاله ای علمی به این موضوع اشاره کرده که تخم مرغ ها پتانسیل این را دارند تا عوامل بازماندگی رشد را کمتر کرده و نتایج بررسی ها نشان دهنده ی کاهش شایع و رایج در بازماندگی رشد و کسری وزن به ترتیب به میزان 47٪ و 74٪ می باشد .

این نویسنده همچنین گفته است که از تاثیرات این مداخله بسیار شگفت زده شده اند و بررسی های دقیقی روی عکس العمل های آلرژیکی به تخم مرغ انجام داده شده و هنوز هیچ حادثه ای رخ نداده و گزارش نیز نشده است و در کل تخم مرغ یک غذای کامل محسوب می شود که به طور مطمئن و قابل اعتمادی بسته بندی می شود و برای جوامع مختلفی نسبت به غذاهای مکمل مخصوصاً غذا های مقوی به راحتی قابل دسترسی است .

تاثیر تخم مرغ در بلند قد شدن کودک

4.775
این مطلب مفید بود ؟705
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
برچسب : تغذیه کودک
وبگردی