شمع های معطر
شمع، علاوه بر اینکه یک منبع نور و گرمای زیبا به شمار می رود، می تواند خیلی خوب از عده رایحه درمانی برآید. شمع های معطر می تواند حسی رمانتیک و زیبا به شب بدهند و نوعی احساس آسایش و آرامش را در خانه متساعد کنند.

رایحه های شمع های معطر به چه درد می خورند

هیچ چیز در دنیا نمی تواند مثل عطر خالصی که از گل ها، انواع چوب و میوه ها گرفته می شود، روحیه تان را عوض کند و به آن طراوت ببخشد. علاوه بر این، این عطرها خاصیت درمانی هم دارند و به خوبی استرس و فشار عصبی را بهبود می بخشند.

حس بویایی از قوی ترین حواس انسانی است و تاثیر عطرها روی رفتار و واکنش های انسان بسیار شناخته شده است. شمعبه خاطر همین شهرت، شمع های معطر روز به روز بیشتر می شوند. در این مقاله تاثیر برخی شمع های معطر که حاوی انواع روغن های معطر هستند، آشنا شوید.
شمع های معطر تاثیر روانی خوشایندی از محیط خوشبوی اطراف روی انسان ایجاد می کنند. این تاثیر “آروماکولوژی” نامیده می شود. (مطالعه تاثیر عطرها روی احساسات انسانی)
بوی خوش یک شمع روشنِ معطر از طریق تبخیر مواد معطر موجود در شمع آب شده و همینطور بخش جامد آن ساطع می شود.
شمع های معطر برای همه اتاق های خانه فوق العاده هستند، اما شمع های بدون بو برای اتاق غذاخوری مناسب ترند.شمع های معطرر می توانند در عطر غذا و لذتی که قرار است از آن ببرید اختلال ایجاد کنند

رایحه درمانی با شمع

نعناع
نعناع باعث افزایش هوشیاری و تمرکز و ایجاد نگرش مثبت می شود. عطر نعناع سیستم عصبی را تحریک کرده ، میگرن را تسکین داده و به هضم غذا کمک می کند.
اوکالیپتوس
اوکالیپتوس باعث بهبود مشکلات ریه شامل آسم، سرفه، سینوزیت، ذات الریه و برونشیت می شود. اوکالیپتوس درمان مهمی برای رماتیسم و آرتروز است. عطر اوکالیپتوس حشرات را فراری می دهد.

شمع های معطر

تاثیر شمع های معطر

یاس
یاس نشاط آورترین رایحه را در بین روغن های معطر دارد. عطر یاس بسیار آرامش بخش و ضد افسردگی است. این عطر برای درمان فشار روحی بسیار مفید است. یاس موجب تحریک هوشیاری شده، انرژی زاست و سیستم ایمنی را تقویت می کند.
اسطوخودوس
عطر اسطوخودوس موجب بهبود سردرد و بی خوابی می شود. این رایحه هنگام بروز استرس، افسردگی و مشکلات حرکتی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
لیمو
لیمو به خاطر اثرات محرکش بسیار مشهور است.کارفرمایان ژاپنی برای بهبود بهره وری کارمندان شان از عطر لیمو استفاده می کنند. دفعه بعدی که خواستید کتابی را با تمرکز بخوانید یک شمع با عطر لیمو روشن کنید. علاوه بر این عطر لیمو حشرات را دور می کند.
شکوفه پرتقال
شکوفه پرتقال باعث درمان بی خوابی، افسردگی و اضطراب می شود.
رزماری
رزماری در درمان آرتروز، برونشیت و سرماخوردگی موثر است. عطر رزماری اثری آرامش بخش روی سیستم عصبی دارد و ذهن را باز می کند.
وانیل
اکثر افراد عطر وانیل را دوست دارند. شمع های معطر وانیلی برای مراسم سرگرم کننده و هر زمان دیگری که نیاز به جوی آرام و دلپذیر دارید، فوق العاده است.

آشنایی با تاثیر برخی شمع های معطر

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دارچین -/ ر
برچسب : شمع
وبگردی