تارت لیمویی

طرز تهیه تارت لیمویی

کد مطلب : 17805زمان مطالعه : 2 دقیقه
تهیۀ اولیۀ این کیک 1 ساعت طول می کشد و کلاً در مدت 1 ساعت و 45 دقیقه آمادۀ سرو می شود. این مقدار مواد برای تهیۀ دسر تارت لیمویی به اندازۀ 8 نفر کفایت می کند.

 مواد لازم تارت لیمویی

آرد½ 2 پیمانه
کره1 پیمانه
شکر شیرینی پزی¾ پیمانه
زردۀ تخم مرغ 1 عدد
آب سرد1 قاشق غذاخوری
تخم مرغ4 عدد
خاک قند¾ پیمانه
پوست لیمو ترش رنده شده  2 قاشق غذاخوری
آب لیمو¾ پیمانه
خامه½ پیمانه
 
طرز تهیه تارت لیمویی
طرز تهیه تارت لیمویی
 
ابتدا آرد، کره و شکر شیرینی پزی را در غذا ساز می ریزیم و همه را با هم مخلوط می کنیم تا مواد مخلوط شده مثل خرده های نان شود. در این مرحله زردۀ تخم مرغ را همراه با یک یا دو قاشق غذاخوری آب سرد به مواد اضافه و مخلوط می کنیم تا این ترکیب به صورت خمیر در آید. خمیر به دست آمده را به دو قسمت تقسیم می کنیم و هر قسمت را کمی پهن می کنیم و آنها را به همان شکل در پوشش پلاستیکی گذاشته و به مدت 20 دقیقه در یخچال می گذاریم.
خمیر ها را با وردنه به قطر سه میلیمتر پهن می کنیم و در سینی 24 سانتیمتری شیرینی پزی تخت می گذاریم و به مدت 20 دقیقه در فریزر قرار می دهیم. فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود.
پس از 20 دقیقه خمیر را از فریزر در می آوریم و آن را با فویل می پوشانیم و روی آن برنج خام می ریزیم (که وزن آن مانع باد کردن و ترک خوردن خمیر در حین پخت شود) و در فر به مدت 15 دقیقه می گذاریم. سپس فویل و برنج ها را بر می داریم و خمیر را دوباره در فر می گذاریم تا خمیر به رنگ طلائی در آید.
در یک کاسه تخم مرغ ها، خاک قند، پوست لیمو ترش و آب لیمو ترش را به همراه خامه می ریزیم و همۀ مواد را کمی مخلوط می کنیم. مخلوط لیموئی را روی خمیر می ریزیم.
تارت را به مدت 20 دقیقه در فر می گذاریم.  ترکیب لیموئی  به حالت مایع  می ماند که پس از خنک شدن، خشک و ترد می شود. توجه کنید که بیش از حد در فر نماند، زیرا ترک می خورد. پس از سرد شدن تارت را سرو می کنیم.
 

 تارت لیمویی

نکات تکمیلی در مورد تارت لیمویی

تارت لیمویی جزو کیک و شیرینی > پای و تارت میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 40دقیقه میباشد .
تارت لیمویی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه تارت لیمویی

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
برگرفته از پارسه گرد/ ش
برچسب :
وبگردی