تاریخ انقضا
برخی از وسایل مصرفی که شما حتی فکرش را هم نمی کنید تاریخ انقضا دارند اما بی توجه به این مسئله مدتها از آن استفاده می کنید ولی اگر بدانید که این امرچه عوارض جدی دارد حتما تغییر رویه خواهید داد.

6کالایی که نمیدانید تاریخ انقضا دارد

آیا میدانید حوله منقضی میشود گذشته از اینکه با گذشت زمان حوله نرمی خودش را از دست می دهد تاریخ انقضای حوله در اثر رطوبتی که دارد و باکتری که در رشدمی کند پایین می آید
هیچ چیز در زندگی عمر نامحدود ندارد در این متن بعضی وسایلی که در منزل باان سر کار دارید و تاریخ انقضاء مشخصی ندارد می پردازیم مثل پاپوش،  بالشت، پستانک حوله چیزهایی هستند که روزانه از آن استفاده می کنیم اگرچه این وسایل تاریخ انقضا مشخصی ندارد اما افراد باید بعد از مدتی استفاده این وسایل را عوض کنندبنابراین برای اینکه ازخیلی بیماریها جلوگیری کرده باشید به انقضای این وسایل دقت کنید.
Six Common Household Items You Didn’t Know Could Expire

وسایلی که تاریخ انقضا دارند و شما نمی دانید

بالشت
کیفیت بالشت در داشتن یک خواب مفید بسیار موثراست علاوه بر اینکه بعد از گذشت دو یا سه سال کهنه می شود موجب آزردن گردن هم می شود وبدلیل چیزهایی که بالشت را باان پر میکنیم باگذشت زمان خانه کرمها می شود وآلرژی فرد را در پی دارد.
دمپایی مخصوصا پاپوش ها
بعد از داشتن یک روز پر کار وقتی به منزل می رسیم کفش ها را در می آوریم و از دمپایی استفاده می کنیم به همین منظور پیشنهاد می کنیم هر 6 ماه دمپایی ها را عوض کنید چون ممکن است باعث عفونت های قارچی شود.
تاریخ انقضا

دمپایی ها تاریخ انقضا دارند

حوله هم تاریخ انقضا دارد

این مقدار پارچه معمولا برای خشک کردن دست ها استفاده میشود و از 1 تا 3 سال مفید است بهتر است بدانید کاهش جذب و نرمی آن تنها نشانه تعویض حوله نیست به دلیل اینکه حوله دائمامرطوب می شود محل بسیار مناسبی برای رشد باکتری هااست وبعدازمدتی بوی بدی میگیرد که حتی اگر در ماشین لباسشویی بشویید هم اثری نخواهد داشت.
مسواک
مسواک یک وسیله ضروری برای بهداشت دهان و دندان است و باید هر3ماه تعویض شود علت آن چیست آیا به دلیل اینکه موهای مسواک خراب میشود و تاثیر خود را از دست می دهد چون مسواک به طور دائم روزانه استفاده می شود خطر ابتلا به عفونت های دهان و دندان به دلیل رشد باکتری قارچ روی مسواک افزایش میابد.
تاریخ انقضا

اهمیت توجه به تاریخ انقضا مسواک

بی توجه به تاریخ انقضا شیشه شیر ها و پستانک های پلاستیکی نباشیم

حتما بهداشت کودکان را جدی بگیرید، پستانک هاوشیشه شیر هایی که برای کودکانتان استفاده می کنید چون دائما در دهان بچه می گذارید دو تا پنج هفته بیشتر تاریخ انقضا ندارد البته این مورد اغلب به شرایط بستگی دارد چون با کوچکترین ترکی که بخورد میکروبهاشروع به رشد می کند.
کفش ورزشکاران
کفش های دونده هاهم تاریخ انقضاداردچون بعدازطی مسافت400تا500کیلومتر کفشهاالاستیسته واستحکام خودرازدست میدهندوباعث فشارروی مفاصل میشودبه همین دلیل پیشنهادمیکنیم هرسال کفش هاراتعویض کنید.

وسیله شخصی که تاریخ انقضا دارد اما شما نمی دانید!

4.614
این مطلب مفید بود ؟131
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ن
وبگردی