تالار وحدت

تالار وحدت سالن غذاخوری شد ! + تصاویر

تاریخ انتشار : 12 مهر 1395کد مطلب : 37580زمان مطالعه : 3 دقیقه
پس از رونمایی ماشین بر روی صحنه تالار وحدت تهران ، این بار این مجموعه تاریخی-فرهنگی تبدیل به رستوران شد.

تبدیل تالار وحدت به سالن غذاخوری

اگر به زودی شاهد برگزاری مراسم عروسی و نظایر آن در تالار وحدت باشیم، نباید بابت چنین اتفاقی تعجب کرد و شاید ضروری باشد، پیش از نابودی این تالار، با آن یک عکس یادگاری بگیریم!
تالار وحدت تا پیش از انقلاب 1357 ایران ، تالار رودکی نام داشت . مجموعه تالار رودکی در اصل شامل دو تالار می شد. بعد از انقلاب 57 تالار بزرگ تر رابه تالار وحدت و تالار کوچک تر را به تالار رودکی تغییر نام دادند و پس از انقلاب اسلامی در این تالار بیشتر کنسرتهای موسیقی و نمایشهای تئاتر اجرا شده است.
اما مدتی است شاهد اتفاقات عجیب و غریب در تالار وحدت هستیم.
چند روز پیش بود که رونمایی محصولات تازه یک شرکت خودروسازی جنجال آفرین شد و اعتراضات گسترده هنرمندان و اهالی هنر را در پی داشت. اما این بار تالار وحدت بعد از نمایشگاه ماشین تبدیل به تالار غذاخوری شد!
تالار وحدت

تالار وحدت تبدیل به رستوران شد

مسولان پس از اعتراض دامنه دار اهالی هنر به رونمایی ماشین در صحن تالار وحدت، با برگزاری این مراسم نشان دادند که اساسا توجهی به خواسته های اهالی هنر ندارند و رسما همه جیز را برای فروش گذاشته اند. این روزها نه تنها چاره ای برای بازسازی تالار وحدت اندیشه نمی شود که با بهره برداری های ناصحیح و با کارکشی های بیش از حد از مجموعه فرسوده تالار وحدت، رفته رفته این مکان را به مخروبه تبدیل می شود. با این رویکرد صرف تجاری به تالار پنجاه ساله وحدت، رفته رفته باید شاهد نابودی مهمترین سالن موسیقی کشور باشیم. رویکرد اقتصادی که حتی به لابی و محوطه اطراف تالار هم رحم نمی کند.

تالار وحدت

مجموعه تاریخی-فرهنگی وحدت رستوران شد

تاسیس کافه ها در اطراف محوطه تالار وحدت و برگزاری نمایشگاه های فروش ساز در لابی تالار نمونه هایی دیگری از رزومه درخشان مسولان این مجموعه است. اجاره سالن به یک شرکت خودروساز نیز آخرین شاهکار مدیریت جدید بنیاد رودکی است.

گذشته از قدمت تاریخی تالار وحدت تهران به دلیل اینکه مرکز فرهنگی کشور محسوب می شود دارای شان و جایگاه ویژه ای است و جایگاه بالای این مکان به برنامه یا مراسمی که در آن اجرا می شود؛ شانیت می دهد.

تالار وحدت

برگزاری همایش صنعت چاپ در تالار وحدت

تالار وحدت قدیمی ترین و مجهزترین تالار هنری کشور است. این تالار به عنوان یکی از مراکزی شناخته می شود که به دلیل موقعیت مناسب منطقه ای و مکانی که در مرکز شهر قرار می گیرد، برای گروه های هنری، مکانی مناسب به حساب می آید.

ای کاش تمهیدی اندیشیده می شد که مکان های تاریخی و ارجمند تبدیل به کنام های تجار وامانده از حرفه خویش نشوند و فخر موسیقی یک ملت بازیچه جیب و گیشه و فردای بی سرانجام تالار وحدت نشود.

نوع برخورد مسولان با تالار وحدت یک هشدار جدی را به اهالی هنر و رسانه می دهد، همه ما باید بترسیم که از گنجینه موسیقی کشور که روزگاری محل آمد و شد بزرگان هنر این سرزمین بوده، ویرانه ای بر جای بماند که نمونه بارز آن تالار شرقی کنار تالار وحدت است.

تصاویر مربوط به همایش صنعت چاپ است که روز گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد.

تالار وحدت سالن غذاخوری شد ! + تصاویر

35
این مطلب مفید بود ؟32
برگرفته از خبرگزاری فارس / م.ف
وبگردی