تحریک زنان
یکی از مشکلات خانم ها در رابطه زناشویی نرسیدن به مرحله ای است که پزشکان به عنوان عاملی موثر در سلامت جسم و روح توصیه می کنند به همین دلیل بر تحریک زنان تاکید دارند.

 عوامل تحریک زنان در روابط زناشویی

تعداد زیادی از خانم ها وجود دارند که در حین رابطه زناشویی رسیدن به ارگاسم را تجربه نمی کنند زیرا خانم ها در قیاس با آقایان ارگاسم پیچیده ای دارند . عوامل زیادی بر فرآیند ارگاسم خانم ها موثر است که در این بخش از سلامت جنسی نمناک به آن پرداخته ایم.

تحریک زنان در رابطه ی زناشویی تابع سه مرحله است

تحریک زنان تابع سه مرحله ، ذهن و احساس و لمس است اما تحریک پذیری مردان ذهنی است و یک مرد می تواند با یک جرقه ذهنی در حالت تحریک جنسی قرار گیرد.

در اکثر خانم ها تحریک ذهنی به وجود می آید که بر گرفته از میل جنسی آنهاست اما تحریک پذیری احساسی که مهم ترین مرحله برای زن است زمانی شکل میگیرد که زن نسبت به همسرش احساس داشته باشد در صورتی که این فاکتور در مردان بسیار کمرنگ است و مردان برای برقراری رابطه زناشویی نیازمند احساسی مانند خانم ها نیستند.

عامل مهم دیگر بعد از تحریک پذیری ذهنی و احساسی ، تحریک پذیری لمسی است که هنگامی شکل می گیرد که تماس فیزیکی حاصل شود، تحریک پذیری لمسی دو بخش از اعضای بدن را شامل می شود که یکی از آنها اندام های جنسی است که باعث تحریک پذیری بیشتری نسبت به سایر اعضای بدن دارند و دومین بخش سایر اندامهای بدن از سر تا پا است که موجب تحریک می شود.

آموزش تحریک زنان

اصول تحریک زنان و عوامل موثر در آن

عوامل کاهش تحریک پذیری جنسی خانم ها در رابطه زناشویی

عواملی که باعث کاستن یا از بین رفتن تحریک جنسی خانم ها می گردد عبارتند از :

عدم تمرکز زمان برقراری رابطه زناشویی

تحریک ذهنی یکی از اولویتهای سه گانه برای خانم ها است و اگر خانم ها زمان برقراری رابطه زناشویی تمرکز نداشته باشند تحریک نخواهند شد پس در زمان برقراری رابطه زناشویی تنها به لذت زناشویی از همسرتان فکر کنید و افکار تنش زای دیگر را از ذهن خارج کنید .

ترس و استرس

برخی از زوجین بعد از چندین ماه پس از ازدواج نیز از برقراری رابطه زناشویی ترس دارند . احساس ترس و استرس از درد و سوزش هنگام برقراری رابطه زناشویی موجب کاهش تحریک جنسی و ایجاد اسپاسم می شود. درد در حین ارتباط می تواند به علت ، تنگی دهانه واژن، نوع بکارت، عفونت،خشکی دهانه واژن، گرفتگی عضلات و اسپاسم باشد که در ارگاسم تاثیر گذار است.

عدم پیشنوازی و معاشقه کافی

برخی مردان هنگام برقراری رابطه زناشویی به جای اینکه قدم به قدم پیشروی کنند و قبل از ارتباط ، پیشنوازی و معاشقه کافی داشته باشند ، بلافاصله سراغ آخرین مرحله می روند و رابطه زناشویی برقرار می کنند. پیشنوازی، هر چه طولانی تر تحریک پذیری نیز بیشتر میشود زیرا یکی از مراحل لازم برای تحریک کامل خانم ها لمس کردن و معاشقه و پیشنوازی است.

تحریک جنسی زنان

علت کاهش تحریک پذیری زنان 

موانع تحریک شدن زنان در رابطه زناشویی

مشکلات زناشویی

صمیمیت مهم ترین بخش میل جنسی برای زنان، احساس نزدیکی است. نزاع، ارتباط اندک، خیانت کردن یا... سبب از بین رفتن میل جنسی زنان می شود.

خشکی واژن

در جریان برقراری رابطه زناشویی ، ضربان قلب تند تر می شود و دستگاه تناسلی ترشحاتی بی رنگ و لزج مانند خواهد داشت اما برخی خانم ها دچار خشکی واژن هستند و این ترشحات در آنها کمتر میباشدبنابراین این دسته از خانم ها هنگام رابطه زناشویی درد دارند و میل کمتری به برقراری رابطه زناشویی خواهند داشت.

آمادگی روحی و جسمی

زنان باید از قبل از برقراری رابطه زناشویی آمادگی روحی و جسمی لازم را داشته باشند تا تحریک پذیری بهتر و کاملتری در آنها پدید آید در مواقعی که نیاز به توجه بیشتر است شرایط برای تحریک پذیری مناسب است . در تحریک پذیری زنان تغییراتی خاص که مربوط به دوره ماهانه زنان است نیز موثر است. بنابراین اگر زنان از لحاظ روحی یا جسمی آماده نباشند تحریک پذیری در آنها کمتر اتفاق می افتد.

دمای بدن و محیط

پیش از این هم در بخش سلامت جنسی نمناک اشاره کردیم که دما از عوامل موثر دیگر در تحریک پذیری و حتی ارگاسم است. هر چه دمای بدن به خصوص دمای پاها و محیط بیشتر باشد تحریک پذیری و ارگاسم بهتر اتفاق می افتد . پس اگر در زمان برقراری رابطه زناشویی دمای بدن و محیط مناسب نباشد تحریک پذیری کاهش می یابد.

نحوه تحریک زنان

تحریک جنسی زنان و عوامل کاهش آن

چه چیزی باعث کم شدن تحریک زنان در رابطه زناشویی می شود؟

نارضایتی از تصویر بدن 

اگر از اندام تان راضی نباشید میل جنسی تان کمتر خواهدشد. پس ورزش کنید و از پزشک کمک بگیرید زیرا داشتن احساس خوب نسبت به خود اعتماد به نفس را افزایش می دهد.

یکنواخت شدن رابطه زناشویی

اگر هنگام برقراری رابطه زناشویی تنها از پوزیشن های یکسان استفاده نمایید و رابطه زناشویی خود را تنها در اتاق خواب برقرار کنید ، به تدریج تحریک پذیری شما کاهش می یابد پس بهتر است پوزیشن های مختلفی را امتحان کنید و در محل برقراری رابطه زناشویی تنوع ایجاد کنید اما در این تنوع در نظر داشته باشید محیط آرامش بخش و بدون تنش برای زنان اولویت دارد .

علت مهم نرسیدن به ارگاسم کامل در زنان در رابطه زناشویی

خانم ها تنها در صورتی میتوانند به ارگاسم کامل برسند که در آنها فرایند تحریک پذیری به درستی و کامل انجام شده باشد. متاسفانه برخی خانمها در رابطه زناشویی علایق خود را پنهان و از مطرح کردن و انجام آن به این دلیل که ابراز تخیلات ذهنیشان سبب می شود همسرشان به گذشته آنان شک کند، دوری می کنند .

بنابراین برای داشتن یک رابطه زناشویی لذت بخش باید زوجین از تخیلات جنسی یکدیگر مطلع شوند و آنرا عملی کنند .خانم ها بهتر است در رابطه زناشویی مراحل و حالتها را مدیریت و در آن تنوع ایجاد کنند.

زن چند درصد حال میکند

تحریک زنان و مشکلات آن

ارگاسم از طریق رابطه ی زناشویی در همه خانم ها اتفاق نمی افتد

تنها حدود 30 درصد از زنان که نقطه G-Spot در آنها وجود دارد میتوانند ارگاسم از طریق رابطه ی زناشویی را تجربه کنند و اکثر خانمها از تحریک کلیتوریس ارگاسم را تجربه میکنند نه از طریق دخول پس اگر از طریق دخول ارگاسم را تجربه نکردید غیر طبیعی نخواهد بود.

ارگاسم های پیاپی

خانم ها بر خلاف آقایان می توانند بعد از ارگاسم دوباره تحریک شوند و توانایی تجربه ارگاسم های پشت سر هم را دارند. اما آقایان پس از انزال تا چند ساعت یا چند روز در حالت تحریک نا پذیری به سر میبرند که این مدت بستگی به سن افراد و شرایط روحی و روانی آنها دارد. 

سطح لذت جنسی در خانم ها بیش از آقایان است

در خانم ها فرایند تحریک پذیری و ارگاسم پیچیده تر است و به زمان بیشتری نیاز دارد اما سطح لذت جنسی در خانم ها بیش از 7 برابر نسبت به آقایان است . مسئولیت آقایان در فرآیند رابطه جنسی بسیار گسترده تر از خانم ها میباشد . 

عوامل موثر در تحریک جنسی زنان در رابطه زناشویی

4.5708
این مطلب مفید بود ؟63672
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : رابطه جنسی
وبگردی