تخته وایت برد

آموزش کامل تمیز کردن تخته وایت برد + رفع لکه های مقاوم

کد مطلب : 40903تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
پاک کردن لکه های تخته وایت برد از نظر همه یک کار نشدنی است ولی این لکه ها با چند ترفند کوچک به سادگی از بین می روند.

نحوه تمیز کردن تخته وایت برد

تخته های وایت بورد از کارایی زیادی در حوزه های مختلف زندگی برخوردارند اما استفاده مکرر از آن ها باعث ایجاد خط و رنگ هایی در آن ها می‎ شوند که پاک کردنشان کار آسانی نیست.

برخلاف تصور عموم ، تمیز کردن این خط و رنگ های ماندگار بر روی تخته های وایت بورد آنقدر هم دشوار نیست و تنها چیزی که لازم است یک محصول پاک کننده ساده مانند صابون و یا الکل است . در این قسمت از نمناک به ارائه روش های مناسب برای تمیز کردن تخته های وایت بورد خواهیم پرداخت. 

بخش اول:از بین بردن لکه های سر سخت

1. کشیدن خطوط جدید بر روی خطوط قدیمی

استفاده از ماژیک های غیر وایت بورد بر روی این گونه تخته ها باعث ایجاد علائمی می ‏‎شود که پاک کردن ها بسیار دشوار خواهد بود . با کشیدن خطوطی بر روی خطوط حاصل از استفاده از ماژیک های غیر وایت بورد، می‎ توانید به پاک شدن راحت تر آن ها کمک کنید. 

2. اجازه دهید که خطوط جدید کشیده شده خشک شوند

با خشک شدن خطوط جدید کشیده شده بر روی خطوط قدیمی می‎ توانید با استفاده از یک پارچه و یا یک پاک کن مخصوص تخته وایت بورد، لکه های قبلی را پاک کنید ، این امر به این دلیل است که جوهر تازه در ترکیب با جوهر قدیمی به پاک شدن آن ها کمک می ‎کند. 

3. در صورت لزوم این حرکت را تکرار کنید

برای پاک کردن بهتر علامت های قدیمی این روند را مجددا تکرار کنید.

خطوط قدیمی را با خطوط جدید بپوشانید و بعد از گذشت چند ثانیه از خشک شدن آن، با استفاده از یک اسفنج تخته را پاک کنید. 

لکه های تخته

4. تخته را تمیز کنید

پس از پاک کردن لکه های قدیمی با استفاده از یک دستمال آغشته شده به مواد تمیز کننده، تخته را تمیز کنید و اجازه دهید که تخته خشک شود .

برخی از محبوب ترین پاک کننده ها عبارتند از :الکل ، استون یا پاک کننده لاک ناخن ، آب مخلوط شده با صابون ، شیشه پاک کن ، خمیر دندان ، قهوه ، سرکه ، اسپری موی سر، پراکسید هیروژن، دستمال مرطوب نوزاد و یا روغن های خوراکی. 

بخش دوم:تمیز کردن روزانه

1. یک یا دو روز در میان تخته وایت بورد را تمیز کنید

با استفاده از یک دستمال مرطوب حداکثر هر دو روز یک بار علامت های ایجاد شده بر روی تخته وایت بورد را تمیز کنید و از ماندگاری آن ها بیش از دو روز بر روی تخته جلوگیری کنید.

2. تمیز کردن تخته با محلول تمیز کننده

یک پارچه و یا اسفنج تمیز را با محلول تمیز کننده مورد علاقه خود مرطوب کنید و اگر قصد استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی را دارید ، از وجود تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید. پارچه مرطوب را بر روی تخته بمالید و آن را به خوبی پاک کنید.

3. پاک کردن و خشک کردن تخته

پس از پاک کردن لکه های مورد نظر، پارچه یا اسفنج مورد نظر تان را با آب بشویید و تخته را به وسیله آن تمیز کنید و سپس اجازه دهید که تخته به خوبی خشک شود. 

تمیز کردن تخته

آموزش روشی ساده برای تمیز کردن لکه های مقاوم روی تخته وایت برد

لوازم مورد نیاز

  • اسفنج تمیز ( تخته پاک کن )
  • آب
  • ژل ضدعفونی کننده دست
  • دستمال کاغذی و دستمال مرطوب الکل دار
  • اسپری تمیزکننده
  • الکل 

تخته وایت برد

مراحل انجام کار

ابتدا با استفاده از تخته پاک کن تمام سطح وایت برد را تمیز کرده و سپس ژل ضدعفونی کننده را پشت دستمال کاغذی که بهتر است از نوع لوله ای باشد ریخته و تخته وایت برد را با آن تمیز کنید. به دلیل وجود الکل در دستمال لکه ها ضعیف شده و از بین میروند.

بعد از تمیز کردن وایت برد با دستمال الکلی دستمال کاغذی خشک را روی تخته بمالید.

در میان لکه های موجود روی تخته وایت برد برخی مقاوم ترند و به راحتی پاک نمیشوند ، در مورد این نوع لکه ها اسپری های تمیزکننده دارای الکل (استاندارد) و دستمال کاغذی بهترین گزینه است. 

روش دیگری که برای رفع این نوع لکه ها توصیه می کنیم ترکیب مساوی آب و الکل است به این روش که دستمال کاغذی را داخل آن فرو برده و وایت برد را تمیز کنید. روش صحیح این است که دستمال کاملا آغشته به الکل باشد و محکم روی خطوط و لکه های مقاوم روی تخته وایت برد بکشید. 

در انتها اجازه دهید تخته وایت برد شما پیش از استفاده مجدد حداقل دو ساعت در هوای آزاد قرار گرفته و خشک شود.

آموزش کامل تمیز کردن تخته وایت برد + رفع لکه های مقاوم

3.3192
این مطلب مفید بود ؟12666
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
2 نظر به ثبت رسیده است
سیلا نظرپور1401-02-24
با سلام سیلا هستم برای پاک کردن تخته وایت برد چند قطره وایتکس روی پارچه نخی می ریزید وتمام تخته پاک میکنید بلافاصله تخته وایت برد شما مثل روز اولش میشه امیدوارم انجام بدید ونتیجه اش ببینید
174
مریم1402-02-30
با صابون تمیز کردم عالی بود132
10
وبگردی