ترسناک ترین حیوانات
در این مطلب حیواناتی بسیار عجیب و غریب را خواهید دید که تا به حال ندیده اید، این حیوانات بسیار ترسناک و عجیب می باشند.

14 نمونه از موجودات و حیوانات ترسناک ما قبل تاریخ که از منقرض شدن شان خوشحال خواهید شد

یکی از پایان یافته های عصر ما قبل تاریخ حیواناتی هستند که انسان ها از انقراض آنها خوشحال هستند و این خوشحالی به دلیل ترسناک بودن شان است چرا که حتی تماشای تصاویر این موجودات نیز موجب وحشت می شود ؛ در این بخش از سرگرمی نمناک 14 مورد از ترسناک ترین حیوانات ماقبل تاریخ را خواهید دید.

ترسناک و خوفناک ترین حیوانات ماقبل تاریخ

گربه ی دندان شمشیری

اسمیلدون حدود 13000 سال پیش در شمال آمریکا زندگی میکرد و این بدین معناست که با انسان های اولیه زمین هم دوره بود. دندان شمشیری گوشتخواری با دندان نیش 6 اینچی بود و فسیل های این حیوان در La Brea یافت شده است.

 دندان شمشیری

 

بندپهلو

طولی بیش از 6 پا دارد. این موجودات مثلثی بزرگترین عضو آرموتروپ (گروهی شامل بی مهرگان مانند حشرات، عنکبوت، خرچنگ ها ) بودند. این پدیده در اواخر دوره پالئوزوئیک زندگی میکرد. دانشمندان درباره اینکه چرا حشرات در آن دوره (حدود 300 میلیون سال پیش ) بزرگ تر بودند هیچ ایده ای ندارند ؛ نظریه اصلی این است که احتمالا به دلیل اکسیژن بالا در آن دوره که حدود 30 درصد از اتمسفر را تشکیل میداد در مقایسه با امروز که 21 درصد را تشکیل میدهد به آن ها برای رشد و خوردن غذای بیشتر کمک میکرد.

بندپهلو

 

بیش سگ

پیش از پرسه زدن گرگ های وحشی و خاکستری در شمال آمریکا ، عضوی بزرگتر از خانواده کانین ها ( درواقع بزرگترین عضو) در اینجا بود. بیش سگ ها، بین 12 تا 6 میلیون سال پیش زندگی میکردند و بعقیده موزه فلوریدا، آن ها به اندازه یک خرس گریزلی بودند که وزنی معادل 300 پوند را نیز داشتند.

بیش سگ

 

خرس کوتاه چهره

این خرس های غول پیکر نیروی زیادی بسیار قوی تر از خرس های امروزی یا حتی گریزلی دارند. همچنین آن ها پاهای بلندی نیز داشتند و همین ، دویدن سریع را ممکن میساخت. برخی از خرس های آمریکایی یافت شده در La Brea وزنی بیش از 2,000 پوند داشتند (برای مقایسه خرس های قطبی امروزی فقط تا 1,600 پوند رشد میکنند.)

خرس کوتاه چهره

 

بزرگ دندان ( مگالادون ها )

در دنیای شکارچیان بزرگ ، حتی خرس های 11 فوتی هم نمی خواهند با بزرگترین کوسه هایی که تاکنون زندگی کرده اند ، روبرو شوند.

بزرگ دندان 

 

مگاپیران ها

این نسل از مگاپیران های امروزی میتواند نیرویی معادل 50 برابر وزن خود را داشته باشد. در آمریکای جنوبی بین 6 تا 10 سال پیش زندگی میکرد. زمانی که ماهی ها و تمساح هایی که از آن ها تغذیه میکردند نیز احتمالا جثه ی بزرگ تری داشتند.

مگاپیران ها

 

مگانهورا

چه چیزی درمورد یک سنجاقک میتواند شما را بترساند؟ این حشره بزرگترین حشره ی شناخته شده است ، که دو بال پشتی تقریبا دو ونیم پایی داشت.

مگانهورا 

 

گرگ وحشت

این گرگ یکی دیگر از شکارچیان بزرگ است این گونه از گرگ ها تقریبا طولی برابر با گرگ های خاکستری امروزی داشتند اما وزن آن ها بسیار بیشتر بود ، (چیزی حدود 175 کیلوگرم). این گرگ ها فک های قوی تری نسبت به گرگ های امروزی داشتند که برای خرد کردن استخوان مناسب بود. آن ها 10،000 سال پیش از بین رفتند درحالیکه عموزاده های کوچکترشان هنوز جمعیت گرگ های خاکستری امروزی را تشکیل میدهند. غذای مورد علاقه گرگ وحشت، اسب غربی بود که زیستگاه او آمریکای شمالی بود و 11000 سال پیش زندگی میکردند.

گرگ های خاکستری 

 

اوباپینیا

برخی از موجوادات میتوانند بسیار وحشتناک بنظر برسند حتی اگر خیلی هم عظیم الجثه نباشند. مثل این جانور بندپای سه اینچی . اوباپینیا شناگری با بدن صاف، پنج چشم و 30 باله و یک لوله طولانی چسبیده به چهره. وجود این لوله احتمالا به دلیل چسباندن آن به سطح دریا و جذب کرم ها بود.

اوباپینیا 

 

شیرهای آمریکایی

این شیرها حدود 20 درصد بزرگ تر از شیرهای امروزی بودند. آن ها درحدود 13000 سال پیش و نزدیک به زمان ماموت ها وسایر حیوانات بزرگ منقرض شدند.

شیر آمریکایی

 

جوزفوارتیگاسیا مونسی

درمورد جوندگان چه احساسی دارید؟ از موش ها میترسید؟ اگر اینطور است ، باید خوشحال باشید که در سه میلیون سال پیش زندگی نمیکنید چراکه این جانور، تقریبا به اندازه گاوهای امروزی بودند.

 حیوانات بسیار عجیب

 

تیتانوبوآ

58 میلیون سال پیش ، ماری 40 فوتی در آمریکا زندگی میکرد. این یعنی فقط چند میلیون سال پس از انقراض دایناسورها. آن ها وزنی معادل یک تن داشتند ، برای مقایسه ، مارهای آناکوندای امروزی میتوانند درحدود 29 فوت طول و وزنی معادل 550 پوند وزن ، رشد کنند.

تیتانوبوآ

 

کوئتزالکواتلوس

حیوانات وحشتناک تنها زمین و آب را اشغال نکرده بودند ، تصور کنید موجود شکارچی به اندازه یک زرافه با طول 33 فوتی که در حال پرواز در آسمان است.این موجودات در دوره کرتاسه و در کنار دایناسور ها زندگی میکردند و احتمالا حتی شکارچی دایناسورهای کوچکتر هم بودند. آن ها وزنی معادل 2،800 پوند را داشتند و بدن آن ها پوشیده از مو بودکه احتمالا آن ها را قادر میساخت تا دمای بدن خود را در طول پرواز تنظیم کنند.

کوئتزالکواتلوس 

 

مرغ وحشت و رعب آور (terror birds)

این مرغ ها حتی نمیتوانستند پرواز کنند. ترور برد به طول 10 فوت و در حدود 60 میلیون سال پیش در آمریکای جنوبی زندگی میکرد ، که حدود 2 میلیون سال پیش منقرض شدند.

مرغ وحشت و رعب آور

ترسناک ترین حیوانات ماقبل تاریخ که خوشحالیم منقرض شده اند!

3.271
این مطلب مفید بود ؟4526
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی