ترفند زیبایی
مهمترین ترفندهای زیبایی پوست و موی خانم ها را به شما میگوییم که دیگر نیازی به آرایش کردن نداشته باشید.

ترفندهای زیبایی پوست و مو

ابزار کا رهای سحرآمیز اغلب عصای جادویی، دود و آیینه است. اما برای این شاهکارهای زیبایی، داشتن روغن زیتون، پودر بچه و کمی نبوغ کفایت می کند!

بیایید به روزهایی برگردیم که مردم در مقایسه با امروز ما، گزینه های زیادی بعنوان محصولات آرایشی نداشتند و مجبور بودند خودشان آنها را درست کنند. بجای پرداخت هزینه های زیاد برای حل مشکلات زیبایی تان، راه حل چشمان پف کرده یا موهای نازکتان، شاید در قفسه یا کیفتان باشد.

ترفند زیبایی

ترفندهای زیبایی خانم ها

اینها تجربیات آزمایش شده خانم ها هستند که آنها را با ما درمیان گذاشته اند، شما هم این روش های آسان و ارزان را امتحان کنید و تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید و اگر ترفند خاصی بلدید به ما هم بگویید!اگرچند بار در هفته، چند قطره روغن زیتون را به کرم مرطوب کننده خود بیافزائید پوستی سالم و براق برایتان به ارمغان خواهد آورد. این نکته را از مقاله ای که اندر فواید روغن زیتون نوشته شده بود، آموختم. من از آن دسته افرادی هستم که خیلی به آرایش علاقه ای ندارم، به همین دلیل زیبایی چهره ام را با آب رسانی صحیح تامین می کنم. اگرچه اکنون چهل و چند سال دارم، اما هیچ کس باورش نمی شود.

 لیست زیر را که شامل ده نکته ی اعجاب انگیز است را بررسی کنید، چون خیلی به زیباییتان کمک می کند.

1. خط چشم قدیمی یا جدیدتان را دوباره احیا کنید
به یاد دارم وقتی بچه بودم، پرستارم هنگامی که می خواست برای یک قرار بیرون برود، آرایش می کرد. وقتی که خط چشمش را بر می داشت، از یک فندک برای روشن کردن نوک مداد استفاده می کرد. او به من می گفت:این کار باعث می شود مداد نرمتر و کشیدن خط چشم آسانتر شود.
این کار را امتحان کنید:یک فندک بردارید و نوک مدادتان را برای یک یا دو ثانیه در شعله اش نگه دارید. بعد از آن، یادتان باشد که آن را فوت کنید و قبل از استفاده چند ثانیه صبر کنید تا زیاد داغ نباشد. حالا نرمتر از همیشه می توانید از آن استفاده کنید!

2. سفت کردن منافذ پوست
فرو کردن صورت در آب یخ که یک روش قدیمی مفید است، می تواند برای صورت های خسته و بی رنگ و رو بسیار کارامد باشد. اگر بتوانید سرما را تحمل کنید، این کار بطور موقت پوست و منافذش را با محدود کردن جریان خون، سفت و محکم می کند.
این کار را امتحان کنید:یک سینک یا کاسه را با آب سرد و قطعات یخ پر کنید و صورت خود را در آن فرو ببرید و برای 8 تا 10 ثانیه در این حالت بمانید.
یک نکته ی زیبایی دیگر:فرو بردن ناخنی هم که تازه لاک زده شده در آب یخ، می تواند به سریع تر خشک شدن لاک کمک کند.

3. چشمانی بدون پف در 10 دقیقه
خیره شدن به رایانه برای ساعات طولانی، مخصوصا در اواخر شب، می تواند باعث ایجاد پف و ورم در چشم ها شود. کیسه های چای آرامش بخش ارل گری که در کمدتان دارید فقط تشنگی شما را برطرف نمی کنند، بلکه بخاطر خواص ضد محرکشان، می توانند به چشمهای خسته نیز کمک کنند!
این کار را امتحان کنید:دو عدد چای کیسه ای را بمدت 3 دقیقه در آب داغ قرار دهید. سپس آنها را در یخچال بگذارید تا سرد شوند. هر کیسه ی چای را روی یک چشم قرار دهید و برای ده دقیقه استراحت کنید. چشم هایتان دوباره با طراوت خواهند شد و کمتر متورم بنظر می آیند.

4. ماسک صورت خانگی
سرکه ی سیب برای مصارف مختلفی بکار می رود، مخصوصا برای پوست! سرکه ی سیب می تواند بعنوان یک ماسک عالی که به درمان آکنه کمک می کند، عمل کند. خاصیت اسیدی سرکه می تواند به خشک کردن جوش ها کمک کند و اجازه دهد تا پوست سالم تری جایگزین آن شود.
این کار را امتحان کنید:مخلوطی تهیه کنید که به تناسب شامل یک بخش سرکه ی سیب، و چهار بخش آب باشد. سپس شبها بعد از پاک کردن پوست، پوستتان را با آن شستشو دهید. اگر احساس می کنید که می توانید از محلول قوی تری استفاده کنید، مخلوط را با سه قسمت آب امتحان کنید.

5. شاداب کردن موهای ظریف و نازک
روغن زیتون فقط یک ماده ی آشپزی سالم و خوشمزه نیست، بلکه یک مرطوب کننده ی عالی است و می تواند موهای مرده و نازک شما را با طراوت کند. روغن زیتون، از اسیدهای چربی ساخته شده است که بدنه ی اصلی موی شما را می پوشاند و می تواند مو را سالم نگه دارد و در برابر انواع آسیب ها از آن محافظت نماید.
این را امتحان کنید:نصف فنجان روغن زیتون را بمدت 10 ثانیه در مایکروویو بگذارید، به اندازه ای که گرم شود نه خیلی داغ. آن را بطور کاما روی موهایتان بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند. سپس بطور معمول موهایتان را شامپو بزنید. فقط توجه کنید که شاید بیشتر از یکبار شستشو لازم باشد. در آخر موهای شما نرمتر و درخشانتر خواهند شد!

ترفند شماره 6. بلند کردن مژه ها
اگر مژه های صافی دارید که حالت دادن به آنها مشکل است، یکی از وسایل موی هر روزتان می تواند به شما کمک کند! منظورم فرمژه نیست. کمی فکرکنید! یک اتوی مو اگر گرم نباشد بخوبی کار نمی کند، درست است؟ همین مسئله در مورد فر مژه نیز صدق می کند!
این کار را امتحان کنید:سشوار را بردارید و فرمژه تان را برای چند ثانیه گرم کنید. قبل از استفاده، دمای آنرا از طریق لمس فرمژه با کف دستتان امتحان کنید.حالا به مژه های جدید و بدون عیبتان سلام کنید.

ترفند شماره 7. برداشتن پوست مرده
خیلی اوقات برای اینکه از شر پوست های خشکتان خلاص شوید، به یک اسکراب صورت لوکس نیاز ندارید. یک ماده ی معمولی که در آشپزخانه دارید، یعنی همان شکر، از آنجایی که می تواند رطوبت را در خودش نگاه دارد، می تواند چیزها را می تواند یک لایه برداری عالی انجام دهد.
این کار را امتحان کنید:به تناسب دو بخش شکر ارگانیک را با یک بخش روغن نارگیل یا زیتون مخلوط کنید. مخلوط را به نرمی روی صورت مالش دهید، سپس با آب گرم آبکشی کنید. شما می توانید از این ترکیب برای درمان لب های ترک خورده و خشک نیز استفاده کنید.

ترفند شماره 8. قرمزی لکه ها را کم کنید
بیایید فرض کنیم که شما برای یک رویداد مهم آماده می شوید و یک جوش قرمز روشن دارید که کرم پودر و ساتر شما به پوشاندن آن اصلا کمکی نمی کنند! آیا قطره ی چشمی Visine در کابینت تان دارید؟ از این محلول برای کاهش قرمزی چشم استفاده می شود، اما می توانید از خاصیت انقباش عروقش، برای بهبود جوش هایتان بهره ببرید!
این کار را امتحان کنید:یک پنبه ی توپی را با این قطره ی چشم خیس کنید و برای چند دقیقه روی جوشتان قرار دهید. این کار، لکه را کوچکتر نمی کند، اما حداقل برای چند ساعت قرمزی آنرا به حداقل می رساند.

ترفند شماره 9. به پوست خشک آبرسانی کنید
فکر کردن به اینکه از آووکادو برای تهیه ی چیزی به غیر از غذا استفاده کنید، شاید شما را ناراحت کند، اما تعداد زیادی از چیزهای عجیب و جالب وجود دارند که می توان برای کمک به آنها از آووکادو استفاده کرد، از جمله پوست شما! چربی های غیر اشباع و آنتی اکسیدان های موجود در آووکادو، می توانند پوست شما را مرطوب نگه دارند، به کاهش قرمزی و سوزش کمک کنند و خاصیت انعطاف پذیری پوست را حفظ کنند.
این کار را امتحان کنید:یک آووکادو را له کنید و آن را در سراسر پوستتان پخش کنید. بگذارید برای بیست دقیقه یا بیشتر روی پوستتان بماند و سپس با آب گرم آبکشی کنید. پوست شما نرم و صاف خواهد شد.

ترفند شماره 10. مو را بطور طبیعی روشن کنید
در زمان های گذشته، آبلیمو یکی از راه های رایج برای روشن کردن مو بود. به یاد دارم که در دبیرستان، وقتی که می خواستم با دوستانم به ساحل بروم، این کار را انجام می دادم. لیمو، محتوی اسید سیتریک است که می تواند به باز شدن کوتیکول های مو و ترکیب آن با اشعه فرابنفش کمک کند. در نتیجه موی شما بطور طبیعی روشن می شود.
 
این کار را امتحان کنید:آب 4 عدد لیموترش را بگیرید و با یک سوم فنجان آب در یک بطری اسپری مخلوط کنید. آن را بطور مساوی روی موها اسپری کنید. سپس به مدت 45 دقیقه در نور خورشید قرار بگیرید (البته ضد آفتابتان را فراموش نکنید). سپس مو را بطور کامل آبکشی کنید و از نرم کنننده استفاده کنید. موهای شما دو درجه روشن تر خواهد شد. این کار روی موهای بلوند یا خرمایی روشن، بهترین نتیجه را دارد.
بسیار خب، 10 ترفند زیبایی ما تمام شد. اگر شما، مادر یا مادربزرگتان هم راه هایی قدیمی و مؤثر برای زیبایی بیشتر بلدید، حتماً آن ها را با ما به اشتراک بگذارید

با این ترفندها، بدون آرایش زیبا شوید!

4.4174
این مطلب مفید بود ؟15420
برگرفته از آلامتو - آی بانو -/ح
وبگردی