نمک
نمک حمام طبیعی حاوی مواد مغذی طبیعی است.سموم پوست را به طور طبیعی پاک میکند.مشکلات آکنه و سایر مشکلات پوست را کاهش می دهد. همچنین به بهبود بافت پوست کمک می کند

آیا واقعا حمام نمک تسکین دهنده درد است

اگر شما در طول یک روز پرمشغله قرار داشته باشید یا این که برای مدت طولانی بر روی پاهای خود بوده باشید، به احتمال زیاد عضلات و مفاصل شما کمی از کار می افتند و متورم و دردناک می شوند.

هر چند این درد موقتی است ولی این طبیعی است که ما بخواهیم سریعاً بهبود یابد. نیازی نیست که شما خیلی به جاهای دوری فکر کنید؛ یکی از موثرترین و ارزان ترین راه ها برای تسکین و تلطیف دردهای بدن هم اکنون در کابینت خانه شماست:نمک (نمک دریایی)

یک کشاورز در شهری در انگلستان به نام اپسوم (Epsom) قدرت شفا دهندگی نمک را در سال 1618 کشف کرد؛ بعد از این که حیوانات او از خوردن آب از چاهشان امتناع کردند. او آن آب معدنی را نوشید و فهمید که آن کمی تلخ است و در نهایت متوجه شد که بعضی از خراش ها و جوش ها ی پوستی که او داشته است بهتر شده اند.

برای سال ها مردم به آن منطقه برای حمام کردن با آب آن چاه یا چشمه درمانگر غنی از منیزیم سولفات (MgSO4) هجوم می آوردند. هر دو قسمت این ماده توانایی خاصی در کمک به افراد برای بهبود صدماتی از جمله دردهای عضلانی و مفصلی را داراست. منیزیم هنگامی که به داخل پوست جذب می شود، می تواند به صورت اختصاصی باعث کاهش پاسخ های درد در مغز شود.

نمک

حمام نمک

هم چنین می تواند بعضی از پروتئین های بدن را نیز کنترل کند که باعث افزایش کلی عملکرد بدن افراد می شود. سولفات نیز از جانب دیگری به علت ساخته شدن از دو ماده به نام های سولفور و اکسیژن می تواند باعث تصفیه سموم بدن شود و هم چنین شکل های پروتئنی که می توانند باعث افزایش عملکرد ماهیچه ای و عصلانی شود. (منبع:DeCarbo)

خوشبختانه دیگر لازم نیست برای لذت بردن از حمام لذت بخش (سونا) اپسوم به جنوب شرقی انگلستان مسافرت کنید. امروزه شما می توانید با خریدن مقداری از نمک های دریایی در ازای مقدار پول اندک (در مقابل هزینه سفر به اپسوم!) از آن ها در خانۀ خود استفاده کنید.

مقدار ایده آل از نمک های معدنی برای حمام کردن، 2 پیمانه از این نمک ها در یک وان با آب ولرم است.

آب ولرم می تواند باعث افزایش حرکت و کمک به آرامش ماهیچه ای شود در حالی که آب داغ به نظر نمی رسد برای درمان مفاصل متورم دردناک موثر باشد. مطمئن شوید که به این نمک های معدنی فرصت کافی برای انجام کارشان را می دهید. مرکز مشاوره ای نمک اپسوم (Epsom Salt Council) (درست است؛ همچین چیزی هم وجود دارد) توصیه می کند برای مدت حداقلی 12 دقیقه در معرض این ماده باشید.

علاوه بر درمان دردهای ناشی از فعالیت شدید عضلانی، شما می توانید از نمک های معدنی برای درمان دیگر انواع دردها نیز استفاده کنید. نشان داده شده است که می توان از این مواد برای بهبود کبودی ها و کاهش درد نیش زنبور، سوختگی (ناشی از حرارت یا خورشید) و دردهای ناشی از سرماخوردگی استفاده کرد.

نمک بهترین و ارزان ترین راه برای تسکین و دردهای بدن

4.341
این مطلب مفید بود ؟356
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامتی -/ ر
برچسب : درد بدن نمک
وبگردی