انوشیروان ارجمند

مراسم تشییع انوشیروان ارجمند + تصاویر

تاریخ انتشار : 25 آذر 1393کد مطلب : 10354زمان مطالعه : 5 دقیقه
پیکر زنده یاد انوشیروان ارجمند صبح امروز سه شنبه 25 آذرماه از تئاتر شهر به سمت تالار وحدت و سپس بهشت زهرا (س) تشییع شد.

 پیکر زنده یاد انوشیروان ارجمند بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

پیکر زنده یاد انوشیروان ارجمند صبح امروز سه شنبه 25 آذرماه از تئاتر شهر به سمت تالار وحدت و سپس بهشت زهرا (س) تشییع شد.
بنا به وصیت زنده یاد انوشیروان ارجمند و همچنین خواسته خانواده این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون پیکر وی صبح امروز ساعت 8:30 ابتدا به صحنه سالن اصلی تئاتر شهر برده شد تا وی آخرین خداحافظی خود را از صحنه تئاتر داشته باشد.
خانواده زنده یاد انوشیروان ارجمند و جمعی از هنرمندان نیز روی صحنه تئاتر با این هنرمند پیشکسوت وداع کردند.
 
انوشیروان ارجمند , داریوش ارجمند , برزو ارجمند , فوت بازیگر سینما
 
جمعی از هنرمندان تئاتر، تلویزیون و سینما در این مراسم حضور داشتند که از جمله آنها می توان به داریوش ارجمند، برزو ارجمند، بهروز شعیبی، ویشکا آسایش، هومن برق نورد، فخرالدین صدیق شریف، علی دهکردی، فرهاد قائمیان، مهدی میامی، داریوش اسدزاده، محمود پاک نیت، علی لک پوریان، علی جلیلوند، سعید داخ و .... اشاره کرد.
 
مراسم تشییع انوشیروان ارجمند
 
 
حسین پاکدل:انوشیروان ارجمند را با زوربای یونانی قیاس می کنم
حسین پاکدل، نویسنده و کارگردان تئاتر ضمن قرائت متنی گفت:ما در این روزها گرد هم جمع می شویم و برای هنرمندی شریف، صحنه ای را ترتیب می دهیم که صحنه رفتن او و نمایشی بسیار قوی است و عجب که این مقسم حیات و مرگ چقدر خوب کارش را انجام می دهد و افراد شایسته را برای سفر به آن دنیا گلچین می کند.
 
مراسم تشییع انوشیروان ارجمند
 
وی ادامه داد:به تدریج اجرای مراسم تراژیک بیرون از صحنه رو به افزایش است. ظاهرا ملک الموت هم هنرمند خفته زیر خاک را به هنرمند فعال روی صحنه ترجیح می دهد و به درستی هنرمندانی که جاودانه در این دنیا زندگی کردند، برای ما مردم هم زندگی را قابل تحمل می کردند.
 
این کارگردان تئاتر در ادامه صحبت های خود گفت:من انوشیروان ارجمند را با زوربای یونانی قیاس می کردم. انوشیروان ارجمند در تمام آثاری که بازی می کرد، چنان حضور داشت که هیچ کس او را نمی دید. او در «امام علی»، «تفنگ سرپر» و «روزی روزگاری» آنچنان نقش هایی را بازی می کرد که گویی دیگر انوشیروان ارجمند نیست. ضمن اینکه من او را هنرمندی بدون حاشیه می بینم و دوست دارم از این به بعد نیز او را در هیبت و اقتدار همیشگی ام نگه دارم و با او زندگی کنم.
 
ایرج راد:با انسانیت در کنار هم زندگی کنیم
ایرج راد، مدیرعامل خانه تئاتر نیز در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد انوشیروان ارجمند گفت:انوشیروان چه آرام از میان ما رفت. او با اینکه دلی پرآشوب داشت، اما همواره آرام زیست. او عشق به فرهنگ و بازگو کردن واقعیت ها را داشت.
 
مدیرعامل خانه تئاتر گفت:هنرمندان عرصه تئاتر وقتی در صحنه حضور پیدا می کنند، زندگی می کنند. آنها تا آنجا که حقیقت، راستی و پاکی وجود دارد، خود را روی صحنه عیان می کنند و انوشیروان ارجمند همواره با آرامش خود به ما درس می داد. از این هیاهوها بپرهیزیم و با انسانیت در کنار هم زندگی کنیم.
 
مراسم تشییع انوشیروان ارجمند
 
داریوش ارجمند:چه خوب است بر شانه مردم از دنیا هجرت کنیم
داریوش ارجمند، برادر زنده یاد انوشیروان ارجمند در این مراسم با تقدیر از حضور پررنگ مردم در تشییع پیکر این هنرمند، توضیح داد:همه ما خواهیم رفت و چه بهتر که این گونه بر شانه مردم از این جهان هجرت کنیم. من نه به واسطه سبب خونی، بلکه اینجا به عنوان یک رفیق، همکار و شاگرد راجع به انوشیروان ارجمند حرف می زنم. مردی که همیشه صبر، آرامش و دانسته هایش الگوی همه بود.
 
مراسم تشییع انوشیروان ارجمند
 
وی گفت:درست چند ساعت از فوت برادرم برنامه ریزی شده بود که من در برنامه «بعضی ها»، علی ضیاء در شبکه 3 سیما حضور داشته باشم و دقیقا چهار یا پنج ساعت قبل از حضورم در این برنامه بود که برادرم از این دنیا رفت و عوامل برنامه نیز کسی را نداشتند که جایگزین من برای حضور در این برنامه بماند اما من به یاد حرف های علی دهکردی می افتم که چندی پیش در همین روز به نکته خوبی اشاره کرد اینکه این انوشیروان ارجمند بود که با تمام بی هیاهو بودن و به دور از منیت هایش، کاری کرد که بدون هیچ برنامه ریزی بیش از 1.5 ساعت یک برنامه زنده به او اختصاص داده شود و به نظر من این همان اجر آن صبری است که در کلبه احزان رفت.
 
بهار ارجمند:یادته مرشد!
بهار ارجمند، فرزند زنده یاد انوشیروان ارجمند نیز در این مراسم با اجرای پرشور قطعه ای از نمایش «سایه ماه»، خطاب به پدرش گفت:«یادته مرشد. 34 سال فرزند دو مرشد بودم. مرشد اول؛ مادرم، کیهانم (خطاب به مادرش کیهان دخت) و مرشد همه چیز من، پدرم، رفیقم و استادم. ممنون بابا که اجازه دادی دخترت باشم. بابا دخترت بهت قول می ده که راه انوشیروان ارجمند رو ادامه می ده در صحنه ها، با قدرت و ایستادگی. برزو جان سرتو بلند کن. همه هستند. من از همتون ممنونم. ناز قدمتون.»
 
برزو ارجمند:بابا قول می دهم پسر خوبی باشم
برزو ارجمند، پسر زنده یاد انوشیروان ارجمند نیز با تشکر از حضور مردم در مراسم تشییع پیکر پدرش گفت:«پدر جلوی این همه آدم، می خوام بهت یه قول بدم. می دونید که بابام عاشق خانه و خانوادش بود. بابا من هم قول می دم مواظب همه کس و کارم باشم. قول می دم سرم پایین باشه، قول می دم مثل تو بی حاشیه باشم. با همه حرف بزنم. بابا من قول می دم پسر خوبی باشم.»
 
ارجمند ادامه داد:پدر من مردی بسیار بی حاشیه ای بود و من جا دارد در اینجا علیرغم حاشیه هایی که در چند روز پیش به وجود آمده، به این نکته تاکید کنم که تمامی پرسنل بیمارستان پارسیان تهران، پدر من را روی چشم خود گذاشتند. اگرچه پدرم جنگید اما مرگ به او اجازه حیات نداد.
 
مراسم تشییع انوشیروان ارجمند
 
وی در بخش پایانی صحبت های خود با بیان اینکه نظم و انضباط از ویژگی های اصلی پدرش در طول ایام کاری بود، خطاب به مردم گفت:پدرم همیشه می گفت که یک بازیگر با صدای دست تماشاگران است که می تواند بفهمد روی صحنه خوب بوده یا خیر و اصولا روی صحنه چه کرده است. به همین جهت از شما می خواهم تا برایش دست بزنید و بازی او روی صحنه را تشویق کنید.
 
بر اساس این گزارش، پس از برگزاری مراسم سخنرانی، نماز میت با حضور حجت الاسلام دعایی، بر پیکر زنده یاد انوشیروان ارجمند خوانده شد.
محمود عزیزی، داریوش فرهنگ، حسین طاهری، فرهاد قائمیان، رضا کیانیان، محمود رضوی، بهروز شعیبی، ویشکا آسایش، حسین پارسایی، محمود پاک نیت، هومن برق نورد، علی لک پوریان، سعید داخ، مهدی کرم پور، محمد طالقانی، محسن علی اکبری، رضا حداد، هادی منتظری، داوود گنجی، حمیدرضا پگاه، اتابک نادری، امیرحسین مدرس، عباس عظیمی، امید حاجیلی، عادل بزدوده، بهرام جمالی، سعید ذهنی، علی بوستان، پویا امینی، فخرالدین صدیق شریف، پرستو صالحی، ایلیا منفرد و تعدادی دیگر از هنرمندان از جمله افرادی بودند که در مراسم تشییع پیکر زنده یاد انوشیروان ارجمند در مجموعه تئاتر شهر و تالار وحدت حضور پیدا کردند.

انوشیروان ارجمند ، تشییع انوشیروان ارجمند

4.623
این مطلب مفید بود ؟212
برگرفته از خبرگزاری مهر - / ک
وبگردی