تغییر دکوراسیون داخلی
برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود باید به فضای داخلی خانه و سلیقه افراد خانواده توجه کنید و از ایده های طراحان حرفه ای کمک بگیرید.

تغییر دکوراسیون داخلی خانه با ایده هایی از زبان طراحان داخلی

طراحی داخلی خانه بر اساس سلیقه شما از لحاظ استایل ممکن است متفاوت باشد. بعضی از افراد هستند که تنها راحتی را در نظر می گیرند و بعضی دیگر بیشتر به مدلهای جدید اهمیت می دهند، تمام این ها باعث می شود که طراحی داخلی متفاوتی داشته باشیم.

طراحی داخلی بستگی به میزان مکان خاص و فضای داخلی منزل شما دارد که امروز در سایت نمناک یاد خواهید گرفت چگونه تغییرات داخلی را در منزل خود ایجاد کنید و با 20 راهکار هوشمندانه در این بخش از دنیای مد نمناک آشنا خواهید شد.

طراحی داخلی خانه باعث می شود استایل زیبایی به خانه شما بخشیده شود که نه تنها شخصیت شما را نشان می دهد، بلکه بیانگر راحتی و آرامش نیز می باشد، حال استایل چنین طراحی هایی بستگی به خانه شما لوکیشن منزل و میزان فضا دارد، ممکن است در طراحی های مختلف کمی دچار چالش شوید که در این حالت بهتر است از اعضای خانواده خود نظرخواهی کنید.

تغییر دکوراسیون داخلی

چگونه دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟

20 طراحی هوشمندانه برای تغییر دکوراسیون داخلی

1. عناصر مختلف را به یکدیگر ترکیب کنید.

چه کسی گفته است که نمی توان فلز را با چوب ترکیب کرد یا اینکه پلاستیک را در کنار مس گذاشت؟ ترکیب کردن عناصر مختلف انعطاف پذیری شما را نشان می دهد و شاید فکر کنید که نتیجه آن کمی شلختگی در منزل باشد اما اصلاً اینگونه نیست، این طراحی باعث می شود که یک تم بسیار زیبا برای منزل شما ایجاد شود که بسیار منحصر به فرد و متفاوت است که این طرح می تواند ترکیبی از فلز، چوب، نقره، طلا یا هر عنصر دیگری باشد.

2. با قرار دادن آینه، یکنواختی داخل خانه را از بین ببرید.

آینه ها فقط مخصوص مکان ها و فضاهای کوچک نیستند و می توانند بافت متنوعی را به اسباب داخل خانه ببخشند و حتماً ضروری نیست که آینه ها را روی دیوار آویزان کنید، می توانید آنها را روی میز یا حتی روی کابینت ها در اتاق نشیمن قرار دهید.

3. برای هر اتاق یک رنگ متفاوت انتخاب کنید.

شاید بسیاری از صاحبخانه ها برای کل خانه تنها یک رنگ را انتخاب کنند و تنها تنوعی که به خرج می دهند این است که رنگ اتاق خواب را تغییر خواهند داد، اگر چه این کار باعث می شود تناژ منزل شما یک دست باشد اما برای تغییر بهتر است که هر اتاق را به یک رنگ در بیاوریم.

رنگ اتاق خواب ها

تغییر دکوراسیون داخلی با تغییر رنگ اتاق ها

 طراحی دکوراسیون داخلی به سبک حرفه ای ها 

4. طراحی ترکیبی مدرن و کلاسیک.

شاید اگر به یک نوع دیزاین بسنده کنید، اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید، اما استفاده از هر دو نوع کلاسیک و مدرن می تواند استایل منحصر به فرد را برای منزل شما ایجاد کند و می توانید طراحی های قدیمی را که توسط اعضای خانه که قدیمی تر هستند با طراحی های جدید توسط افراد جوانتر منزل ترکیب کنید.

5. استایل اسباب منزل را بسته به اینکه قرار است در کجای منزل قرار بگیرند، انتخاب کنید.

انتخاب لوازم خانه با دقت بالا می تواند تعیین کننده میزان زیبایی منزل شما باشد. در اتاق نشیمن جا هر مکانی که افراد بیشتر وقت خود را در آنجا می گذرانند، بهترین انتخاب این است که از طراحی های برجسته و ضمخت استفاده کنید.

6. ظاهر خانه را مخملی کنید.

شاید مخمل سلیقه هر کسی نباشد اما می دانستید که مخملی می تواند ظاهر بسیار جذابی به خانه شما ببخشد؟ جدا از مخمل صحبت از لاکچری بودن و جذابیت می کند، این استایل که قبلا هم در بخش دکوراسیون داخلی دنیای مد نمناک عنوان کردیم برای اتاق های نشیمن بسیار عالی است که اولین مکانی است که افراد با وارد شدن در خانه آنجا را می بینند.

مبلمان مخملی

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با مبل مخملی

نحوه تغییر دکوراسیون داخلی خانه

7. تمام سیم های مربوط به لوازم برقی را در پشت دیوار نصب کنید.

این کار باعث می شود که هیچ شلختگی در هیچ جای خانه مشاهده نشود و اگر امکان این کار برایتان وجود ندارد. می توانید از پوشش سیم استفاده کنید، اگر برنامه ریزی کرده اید که سیم ها را در قسمت خاصی از خانه قرار دهید، این کار نیز می تواند آپشن خوبی باشد.

8. فرش کردن فضاهای خالی بزرگ

می توانید قسمت هایی که فضای خالی بزرگی دارند را با فرش پوشش دهید، این قسمت می تواند اتاق نشیمن، اتاق مطالعه یا اتاق خواب باشد، پر کردن فضای خالی یک گزینه مناسب است و با این کار می توان فضای خانه را کمی مربعی تر نشان داد.

9. صندلی چوبی گزینه بهتری نسبت به صندلی راحتی می باشد.

استفاده کردن از صندلی های چوبی در اتاق نشیمن یا برای میز ناهار خوری می تواند باعث شود که از شلوغی و شلختگی منزل دوری کنید و فضای بیشتری را حفظ کنید.

صندلی چوبی مدرن

صندلی چوبی میز ناهارخوری برای دکوراسیون داخلی منزل

طراحی حرفه ای دکوراسیون داخلی منزل

10. از قفسه هایی استفاده کنید که طراحی های پیچیده ای دارند.

مثلاً برای طرح قفسه می توانید دو پرنده را در نظر بگیرید که با یکدیگر یک سنگ برداشته اند، این طراحی نه تنها فوق العاده و پیچیده است بلکه در عین حال می تواند عملکرد یک کمد یا قفسه را داشته باشد که می توان اجسام ها و وسایل دیگر خود را با یک طراحی ساده در این قفسه پیچیده جای داد، سعی کنید که از ظاهر بیش از حد شلوغ خودداری کنید.

11. دور ریختن و یا اهدا کردن لوازم بلااستفاده

یکی از عواملی که باعث می شود خانه شما حالت شلخته داشته باشد، این است که لوازم قدیمی را دور نمی اندازید، مخصوصاً اگر این لوازم هنوز هم سالم باشند، نگران نباشید . می توانید با بازیافت کردن دوباره این مواد به شکل دیگری از آنها استفاده کنید پس دور خودتان را خلوت کنید.

12. به تمیزی رنگ سفید ایمان بیاورید

دیوارهای سفید همیشه جذابیت خود را دارند اما اگر بچه کوچک در خانه داشته باشید، ممکن است سفید گزینه خوبی برای دیوارها نباشد، اگرچه دیوار ها و مبلمان سفید برای منزل تنها در صورتی مناسب است که این لوازم جنس خوبی داشته باشند و راحت تمیز شوند.

جنس چرم، پلاستیک یا چوب به راحتی تمیز خواهند شد و می توان از رنگ سفید آنها استفاده کرد.

دکوراسیون سفید

استفاده از رنگ سفید در تغییر دکوراسیون داخلی حرفه ای خانه

تکنیک های تغییر دکوراسیون داخلی خانه

13. برای هر اسباب و اثاثیه فضا را باز کنید

برای فضا های محدود، فضا سازی و استفاده بهینه از فضا یکی از مهم ترین موارد می باشد، مثلاً میز های قهوه خوری می توانند با قرار دادن میز دوم زیر آن ها فضای بیشتری داشته باشند و در این قسمت می توانید مجله ها و کتاب هایتان را نیز نگهداری کنید.

14. لوازم بزرگ، فضای بیشتر

برای فضاهای کوچک بهتر است که از اسباب کوچک استفاده کنید تا منزل شما بزرگ تر به نظر برسد، برای این کار چنانچه در دنیای مد نمناک گفته ایم کافی است اسباب های کوچک را در کنار یکدیگر ترکیب کنید و فضای محدود را مناسب کنید.

15. با رنگ ها بازی کنید، حتی رنگ های خنثی.

کسانی که عاشق رنگ های درخشان و بسیار جیغ هستند، می توانند کمی رنگ های خنثی را وارد منزل کنند تا به دیزاین خانه تعادل ببخشند، یک طراحی چوبی می تواند کمی فضای خانه را آرام تر کند و تنوع را به اسباب و لوازم شما ببخشد.

چیدمان اصولی منزل

ایده هایی برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل

بهترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل

16. با تغییر فصل، طراحی خانه را تغییر دهید.

شاید کمی برایتان سخت باشد اما این کار می تواند شما را دوباره سر ذوق بیاورد و هیجان را وارد خانه تان کند، حتی در دوران تعطیل، این کار برای کودکان نیز جذاب است و آن ها همیشه چیزی دارند که برایشان جدید باشد.

17. از دیزاین های مختلف روی دیوار استفاده کنید.

ترکیب بافت های مختلف روی دیوار در داخل خانه می تواند انعطاف پذیری و عمق طراحی خانه شما را افزایش دهد، مثلاً دیوارهای آجر نما در اتاق نشیمن توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد.

18. گالری نقاشی راه بیندازید.

شاید مشاهده تابلو های نقاشی آویزان شده روی دیوار آنقدرها هم منحصر به فرد نباشد، اما اگر آنها را در کنار یکدیگر بگذارید، می توانید فضای منحصر به فردی را ایجاد کنید که این نوع استایل برای اتاق نشیمن و هم چنین مکان هایی در خانه که دیوارهای پهن و بزرگ دارند، بسیار مناسب می باشد.

تابلو نقاشی زیبا

تابلوهای نقشی برای تغییر دکوراسیون داخلی

19. مبل راحتی را دقیقاً مقابل روشنایی قرار دهید.

به هیچ وجه نباید عکس ها را مقابل نور قرار دهید، اما برای طراحی اسباب و اثاثیه می توانید مبلمان را دقیقاً زیر پنجره بگذارید، مخصوصا اگر مبلمان شما بزرگ است که با چنین کاری می توانید روی مبل به راحتی مطالعه کنید.

20. اگر نسبت به استایلی دچار تردید شدید، به دنبال تقارن بروید.

مثلا ممکن است در مواقعی که مجبور به انتخاب هایی بین مثل میز های دوتایی، قاب های دوتایی یا لامپ های دو تایی دچار شک و تردید شوید. می توانید آنها را یکی در میان در کنار هم بگذارید تا تعادل درستی در منزل شما ایجاد شود.

ایده های طراحی داخلی خانه را می توانید هر بار تغییر دهید.

شاید بعضی از این تغییرات برای شما بسیار خوشایند نباشد اما بهتر است که به روز رفتار کنید و ایده های تازه را وارد طراحی منزل خود کنید، حتی می توانید با یک متخصص طراحی مشورت کنید تا نظرات خوب خودش را راجع به طراحی به شما بدهد.

 

مثل یک طراح حرفه ای دکوراسیون داخلی را تغییر دهید

310
این مطلب مفید بود ؟64
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی