تمیز کردن آکواریوم

بهترین و حرفه ای ترین راه برای تمیز کردن آب آکواریوم

کد مطلب : 47922تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر آب آکواریوم برای مدتی تمیز نگردد مشخص است که تبدیل به یک آب پر از بیماری و میکروب میگردد پس بهتر است هر هفته یک بار آب آکواریوم را تمیز نمایید.

بهترین راه و روش برای تمیز کردن آکواریوم 

معمولا، ما باید ماهی خود را در یک منطقه با تهویه ی مناسبی از اتاق قرار دهیم آب تمامی موادی ک بر روی دیواره آکواریوم هستند را در خود حل میکند و میبرد علاوه بر این، ماهی ها نیز کمی محیط خود را کثیف می سازند. با این حال ، مهم است که آکواریوم تمیز باشد.  به طور کلی، ماهی ها حیوانات خانگی هستند، که احتیاج به نگهداری و مراقبت زیادی ندارندآنها فقط نیاز به کمی غذا، آب پاک و اکسیژن دارند ، در این بخش از نمناک  به شما نحوه صحیح تمیز کردن آکواریوم را ، نشان می دهیم، تا بتوانید ماهی های خود را سالم و آرام نگه دارید آیا شما آماده یادگیری چگونگی حفظ ماهی خود در یک محیط تمیز و سالم هستید؟ پس، به ادامه ی مطلب توجه کنید .
 
تمیز کردن آب آکورایوم

روش هایی برای تمیز کردن آب آکورایوم 

برای تمیز کردن آکواریوم چه چیزی نیاز دارید؟ 

برای شروع، مهم این است که قبل از شروع ،همه چیز را آماده کنید، از جمله حوله، زیرا احتمالا در هنگام تمیز کردن آکواریم مقداری آب از آن خارج خواهد شد به خاطر داشته باشید که اولویت شما باید باعث کمترین تاثیر بر روی ماهی شود. به همین دلیل آب باید کم کم از آکواریم خارج شود حالا ، اینها موادی هستند که باید برای شروع پاکسازی آنها را داشته باشید: 
  • 1 سطل خالی
  • حوله های تمیز
  • 1 سیفون آب
  • 1 وسیله ی پاکسازی خزه
  • تهویه آب 
باز هم، می خواهیم به شما یادآوری کنیم که باید بسیار مراقب باشید که ماهی ها را مضطرب و آشفته نکنید تا به آنها آسیب نرسد .
 
نحوه تمیز کردن آب آکواریوم

آب آکورایوم را چگونه تمیز کنیم ؟

مراحل تمیز کردن آکواریوم: 

1. حوله تمیز را ،در اطراف آکواریوم خود قرار دهید تا آبی که از اکواریم به بیرون ریخته میشود را در خود جذب کند اگر یک حوله کافی نباشد، حوله های بیشتری را در اطراف آن قرار دهید. 
 
2. با دقت، تمام وسایل تزئینی داخل آکواریم را بردارید و آنها را با کمک یک اسفنج و آب جاری گرم، تمیز کنید اطمینان حاصل کنید ،که تمامی جلبک هایی را که ممکن است در آکواریم تشکیل شده باشند، را پاک کرده باشید.
3. از پاک کننده های خارجی ساینده و سوزش آور استفاده نکنید ،زیرا آنها در داخل وسایل تزئینی آکواریوم ته نشین میشوند وممکن است به ماهی شما آسیب برسانند از طرفی مواد شیمیایی موجود ،در مواد شوینده برای ماهیان شما سم هستند. 
 
4. شیشه ی داخلی آکواریوم را با استفاده از وسیله ی زداینده ی جلبک تمیز کنید ؛ حرکات صعودی و نزولی را به آرامی انجام دهید برای این کار ابتدا از قسمت سفت و زبر اسکرابر و سپس قسمت صاف آن را استفاده کنید .
تمیزی آب آکورایوم

تمیز کردن آب آکواریم و شیشه آکواریوم

5. از یک توری برای جمع آوری جرم ها و کثیفی هایی که به سطح آب آمده اند ،استفاده کنید بعد از آن، بخشی از آب را با سیفون خارج کنید .کوچکترین انتهای سیفون را داخل آکواریوم و وسیع ترین بخش ،را داخل سطل خالی قرار دهید . حرکات ملایم ،اما سریع را با سیفون داخل آکواریوم انجام دهید ،تا آب شروع به بیرون آمدن از آن کند.
 
اگر به آن دسترسی دارید، می توانید از یک پمپ کوچک نیز استفاده کنید که کار را ساده تر می کند ؛سیفون را بر روی سنگریزه هایی که کثیف است، قرار دهید تا بخشی از کثیفی آن را از بین ببرد مراقب باشید که هیچ سنگی را که بتواند در سیفون گیر کند توسط سیفون مکیده نشود. هنگامی که شما 15 یا 20٪ از کل آب موجود در آکواریوم را دارید، سیفون را برداریدشما مجبور نیستید تمام سنگ های در آکواریوم را تمیز کنید، فقط چند بخش از آن را تمیز کنید . 
 
6.دوباره وسایل تزئینی تمیز را وارد کنید و آب تمیز را از شیر آب به آکواریوم اضافه کنید تا پر کردن مخزن با تهویه آب تکمیل شود هنگام ریختن در آب آکواریم ، مراقب باشید که آن را به آرامی و از یک گوشه انجام دهید، تا باعث مضطرب کردن و اذیت ماهی ها نشود.
 آب آکواریوم

نکات و توصیه های تمیز کردن آب آکواریوم

توصیه هایی برای تمیز کردن آکواریوم

آکواریوم را حداقل یکبار در ماه بشویید. 
از سفید کننده یاهر نوع صابونی استفاده نکنید، زیرا ممکن است ماهی را مسموم کنید. 
اگر جلبک هایی را مشاهده کردید که درحال رشد در آکواریوم هستند، لازم است فورا آن را تمیز کنید. 
از ظروف تمیز و به صورت انحصاری فقط برای آکواریوم خود استفاده کنید در غیر این صورت، ممکن است باکتری هایی را که می توانند به ماهیان شما آسیب برسانند، از طریق ظروف متفرقه وارد اکواریوم شوند. 
ماهی هایی معروف به "لجن خوار " (مانند گربه ماهی کوچک) وجود دارد که می تواند آلودگی هایی که در آب شنا می کنند، را بخورند قبل از استفاده آنها، اطمینان حاصل کنید که آنها با ماهی هایی که در آکواریوم شما هستند، سازگار هستند. 
تمیز کرن آب آکورایوم

تمیز نگه داشتن همیشگی آب آکواریوم

اطمینان حاصل کنید که آب جدیدی که شما در حال استفاده آن هستید، درجه حرارتش مشابه با درجه حرارت موجود در مخزن ماهی باشد، تا از شوکه شدن ماهی ها جلوگیری شود. 
در نهایت، مهم است که آگاه باشیم ، اگر ماهی ها ی زیادی در یک آکواریوم قرار بگیرند، آب سریع تر کثیف می شود. 
اگر گیاه دارید، حتما آنها را با دقت پاک کنید و خوب بشویید.

تمیز کردن آب آکواریوم با بهترین و حرفه ای ترین راه

3.7123
این مطلب مفید بود ؟9033
برگرفته از بخش سبک زندگی / ک.ک / ن
برچسب : آکواریوم
3 نظر به ثبت رسیده است
محسن1397-03-17
مطالب شما بعنوان یک رسانه مورد توجه خوانندگان قرار خواهد گرفت و خود من هم یکی از طرفداران هر روزه سایت شما هستم. اما با عرض پوزش برخی نکات این پست صحیح نبوده و انجام آن باعث مرگ و میر بیشتر ماهی ها خواهد شد. اصولا هر بار که آب آکواریوم را تعویض نماییم، مدتی طول خواهد کشید تا به اصطلاح سیکل ازت و نیترات آب کامل شود با به عبارت دیگر آب از لحاظ پارامترهای شیمیایی به تعادل برسد. لذا اگر شما بخواهید هر هفته آب آکواریوم را تعویض کنید، 2 اتفاق پیش خواهد آمد: اولا پس از یک ماه حتما قید داشتم آکواریوم را خواهید زد. دوما عملا ماهی ها را در معرض استرس بیشتر شیمیایی و فیزیکی قرار خواهید داد.
905
ایلیا1397-03-21
سلام منم با دوست خوبم محسنکاملا موافق هستم ایشون هم حتما یک آکواریوم دار حرفه ای هستن که با استفاده ازسامپ و فیلتر های بیولوژِکی یا شیمیایی و کنترل تعداد ماهی و تعویض و سیفون 20 در صد آب آکواریوم در دوهفته ای یک بار برای کم کردن نیترات و نیتریت و ... و خیلی کارها دیگه آب آکواریوم رو حتی سالی یک بار هم عوض نمی کنن و همچنین مورد دیگه ای که یادم افتاد کت خرگوشی ها و لجن خوار ها فقط جلبک و کمی از غذاهای باقیمانده در کف آکواریوم رو می خورن و نه میکروب زدایی . که در نبود آنها با کمتر غذا دادن به ماهی دیگر غذا در کف نخواهیم داشت و با استفاده نکرد از نور مستقیم جلبک کمی خواهیم داشت که جلبک فقط آکواریوم رو زشت میکنه و یه ماهی نه تنها ضرر نمی رسونه بلکه با تولید اکسیژن و تولید مواد آلی آب که ماهی نیاز داره و بیشتر اون از طریق باکتری ها در فیلتر ها و یا سامپ آکواریوم تولید می کنه ببخشید اگه کامل توضیح بدم خیلی طولانی تر میشه
453
میلاد پارسا1397-04-17
ممنون از مطلب خوبتون.،وقتی میخوایم اب جدید اضافه کنیم باید از قبل دپو کرده باشیم تا کلر اب باکتریهای مفید رو ازبین نبره، واینکه هر دوهفته خیلی زوده سیکل بهم میخوره،ولی اگر هفته ایی یکبار سیفون بزنیم،از ته اکواریوم فقط قسمتهایی که فضولات مونده لابلای شن ها روالبته به مقدار 7% کل اب،،ویا اینکه سیفون درصد بالا بزنیم حتی 100%ولی اب رو نگه داریم ته نشین که شد فضولات و ات واشغالها،مثل خود من از توری و صافی وپشم شیشه رد کنید تا،سیکل بهم نخوره،
235
وبگردی