تمیز کردن سردوش حمام
سردوش حمام بعد مدتی پر از رسوبات آب می شود و دیگر آب را مثل اول از خود عبور نمی دهد که لازم است هر چند وقت یکبار اقدام به تمیز کردن آن کرد.

آموزش تمیز کردن سردوش حمام و ازبین بردن رسوبات آب

حتما در حمام با مشکل جرم گرفتن سر دوشی مواجه شده اید و مشاهده نموده اید که هر چند وقت یکبار سوراخ های سر دوشی حمام به علت ذرات و رسوبات موجود در آب گرفته و بسته می شود به طوری که فشار آبنمی تواند آن را باز کند.

برای تمیز کردن سردوش حمام در این بخش از نکات جالب خانه داری نمناک ساده ترین و البته کم هزینه ترین روش را آموزش داده ایم با ما همراه باشید تا طریقه تمیز کردن سر دوشی حمام را یاد بگیرید.

جرم گیری رسوبات آب

بهترین روش طبیعی برای تمیز کردن سردوش حمام

ساده ترین و کم هزینه ترین روش تمیز کردن سر دوشی حمام

یکی از ساده ترین روش های از بین بردن جرم سر دوشی های حمام که نه تنها تمامی رسوبات را از بین می برد و منافذ و سوراخ های سر دوشی را تمیز و باز می کند بلکه موجب درخشندگی و زیبایی سردوشی هم می شود ، استفاده از سرکه سفید است که بسیار موثر و ارزان است.

مواد و تجهیزات مورد نیاز برای تمیز کردن سردوش حمام

  • سرکه
  • کیسه پلاستیکی
  • کش لاستیکی یا تکه ای بند
  • فرچه

رسوب زدایی با سرکه

تمیز کردن سردوش حمام با سرکه سفید

مراحل تمیز کردن سردوش حمام

1) سرکه را داخل نایلون بریزید

یک و نیم تا دو پیمانه سرکه سفید را درون یک نایلون بریزید ، مقدار سرکه باید متناسب با سایز و حجم سر دوشی باشد . همچنین شما می توانید از هر نوع سرکه ای استفاده کنید.

2) کیسه را به دور سردوشی ببندید

اگر سر دوشی جدا می شود آن را باز کنید و داخل نایلون حاوی سرکه قرار دهید اما اگر سردوشی قابلیت جدا شدن ندارد کیسه حاوی سرکه را دور سر دوشی ببندید به طوری که سردوشی کاملا درون سرکه قرار بگیرد سپس نایلون را با کش محکم کنید و بگذارید یک شب همانگونه بماند.

تمیز کردن دوش

آموزش مرحله به مرحله تمیز کردن سردوش حمام

راهکار شستن حمام و تمیز کردن سردوشی

3) تمیز کنید

بعد از 8 تا 10 ساعت نایلون را از دور سردوشی باز کنید . خواهید دید که جرم های سر دوشی قابل تمیز کردن هستند زیرا سرکه خاصیتی دارد که تمامی رسوبات موجود در داخل سر دوشی را در خود حل می کند. اکنون با یک فرچه سر دوشی را بشویید تا تمیز شود.

4) آب بکشید

در مرحله آخر چند بار سردوشی را آب بکشید . این روش را هر 1 تا 2 ماه یکبار برای زدودن جرم های سردوشی انجام دهید و از فشار آب سر دوشی لذت ببرید. 

 

بهترین روش خانگی برای تمیز کردن رسوب سردوشی حمام

4.748
این مطلب مفید بود ؟453
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی