تولد
تميز كردن مبل چرم
تمیز کردن لکه های موجود بر روی مبل های چرم شاید کمی سخت و طاقت فرسا باشند و این در حالی است که خیلی ساده می توانید اقدام به تمیز کردن این مبل ها کنید.

روش تمیز کردن مبل چرم و رفع انواع لکه از روی این جنس مبلمان

در صورت نگه داری صحیح از وسایل چرمی، مدت ها به عنوان یک شی ء باارزش قابل استفاده خواهد بود.اگر به هر دلیلی جوهر خودکار روی این جنس پارچه ریخته شد پاک کردن لکه آن را به راحتی انجام دهید.مبل های چرمی، یک حس ظرافتی را به خانه و دکور اضافه می کنند و تمیز کردن و نگهداری این مبل های لوکس، کار سختی است زیرا شما نمی توانید آنها را فقط با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

علاوه بر این، پاک کننده های خشن می توانند به راحتی این مبل گران را خراب کنند پس بهتر است روش های صحیح برای تمیزکردن انواع لکه از روی مبلمان چرمی که در ادامه این بخش از نکات خانه داری نمناک خواهیم گفت آنها را تمیز نگاه دارید، فقط دقت داشته باشید که از پاک کننده های سفید کننده و آمونیاک نیز باید اجتناب شود. اگر چه چرم یک ماده با دوام است، اما می تواند در طبیعت متخلخل شود.

لکه مبل چرم

نکات مهم و کلی برای تمیز کاری مبلمان چرم

 1. مبل را به وسیله قلم مویی نرم تمیز کنید و حتما خاک را از همه شکاف ها بکشید، در غیر این صورت گرد و غبار و رطوبت می تواند در هنگام استفاده از محلول تمیز کننده باعث کثیفی شود.
 2. ذرات گرد و غبار در طبیعت سایشی هستند از این رو، هنگامی که در تماس با رطوبت قرار می گیرند، می توانند به مواد آسیب برسانند.
 3. محلول تمیز کننده را با مخلوط کردن نسبت های مساوی از آب و سرکه سفید تهیه کنید.
 4. به طور جایگزین، شما می توانید چند قطره پاک کننده چرم تجاری را در آب مخلوط کنید.
 5. در این محلول یک پارچه نرم (ترجیحا یک پارچه میکروفیبر) را فرو ببرید تا پارچه خیس باشد، نه فقط مرطوب.
 6. تمام مبل را با محلول تمیز کننده بشورید ، بهتر است تمیز کردن را از بالا به پایین انجام دهید.
 7. مبل را با یک حوله تمیز خشک کنید. برای این منظور از خشک کن استفاده نکنید ،چون احتمال دارد پوست چرم را از بین ببرد.
 8. برای نرم کنندگی، یک نسبت سرکه سفید و دو نسبت روغن دانه کتان را باهم مخلوط کنید.
 9. با استفاده از پارچه نرم و تمیز، این مخلوط را روی مبل با حرکات وسیع و دایره ای بکشید.
 10. اجازه دهید یک شب بماند و روز بعد، مبل راحتی را با یک پاک کننده تمیز کنید تا بتوانید درخشش آن را برگردانید.
 11. جدا از محلول سرکه، شما می توانید مبل چرم خود را با صابون مرطوب کننده (مانند داو) و آب تمیز کنید.
 12. قبل از استفاده از آن روی کل مبل، محلول تمیز کننده را روی یک نقطه غیر قابل تشخیص آزمایش کنید. بعضی ها حتی توصیه می کنند که مبلمان چرم را با صابون زین تمیز کنید، اعتقاد بر این است که استفاده مداوم از صابون زین، در یک دوره زمانی مشکلات جرم را از بین می برد.

لکه مبل چرمی

چند فرمول ساده پاک کردن لکه از روی مبل چرم

 1. برای پاک کردن کپک، منطقه آسیب دیده را با ترکیبی از مقادیر مساوی از آب و الکل مالش دهید.
 2. لکه های دائمی ماژیک را می توان با اسپری زدن مو بر روی لکه ها پاک کرد.
 3. اگر کودک شما به وسیله چیزی رد خودکار روی مبل کشیده، آن را با مالش روغن اوکالیپتوس تمیز کنید.
 4. همچنین می توان از مالش الکل استفاده کرد تا لکه های جوهر را تمیز کند ، برای این منظور شما فقط باید یک تکه پنبه در الکل فرو ببرید و آن را روی لکه مالش دهید.
 5. پاک کننده های ناخن، استون، دستمال مرطوب بچه و حتی خمیر دندان (خمیر دندان سفید، نه ژله ای) همچنین می تواند به شما در از بین بردن لکه های مبل چرمی کمک کند. اطمینان حاصل کنید که گزینه ای را که انتخاب می کنید اول حتما در یک منطقه پنهان تست کنید تا اطمینان حاصل کنید که رنگ مبل را محو نمی کند.
 6. اگر می خواهید یک گزینه امن تری را انتخاب کنید، از پاک کننده های چرم یا پاک کننده های فومی چرم استفاده کنید با این حال، دستمال مرطوب چرمی ممکن است جای لکی را بر مبلمان چرم شما به جای بگذارد.
 7. برای لکه های رنگی تیره بر یک مبل چرم رنگی روشن، لکه ها را با یک خمیر تهیه شده از یک نسبت آب لیمو و کرم تارتار مالش دهید ؛ اجازه دهید حدود 10 دقیقه بماند. دوباره کمی خمیر را روی محل قرار دهید و آن را با اسفنج پاک کنید.
 8. برای خلاص شدن از لکه های گریس، کمی جوش شیرین را در محل بریزید و پس از چند ساعت آن را بشویید. جوش شیرین روغن را جذب می کند و مبل را پاک می کند.

مبل های چرم

راهنمایی ها و نکات پایانی تمیز کردن مبل چرم

 1. برای تمیز کاری منظم هر هفته، شما می توانید غبار را به راحتی مبلتان را با پارچه خشک یا دسته پر از پر، تمیز کنید.
 2. اگر آن را با فشار و زیاد استفاده می کنید، استفاده از جارو برقی را برای خود در نظر بگیرید.
 3. به علاوه، به طور مرتب کوسن ها را بچرخانید تا از چین و چروک روی آنها جلوگیری کنید.
 4. مبل های چرمی خود را در مقابل نور خورشید نگذارید، می تواند چرم را خشک و قدیمی کند، در نتیجه منجر به تغییر رنگ و ترک خوردگی مبل می شود.
 5. در حقیقت، آن را حداقل در دو فوت دور از منابع گرما و تهویه هوا نگه دارید.
 6. در هر بار ریختن آب (حتی آب بر روی مبل) فورا آن راخشک کنید و یا از نفوذ مایعاتی که به داخل مبل نفوذ و لک می کنند، جلوگیری کنید با این وجود، آن را با پارچه پاک نکنید، ممکن است مایع گسترش پیدا کند و منطقه اطراف آن را هم رنگی کند.
 7. لکه های برجسته و لکه های معمولی را با پاک کننده های حرفه ای پاک کنید، به جای اینکه مبل خود را با روش های تجربی خراب کنید.

روش تمیز کردن انواع لکه از روی مبل چرم طبیعی و مصنوعی

3.1216
این مطلب مفید بود ؟13680
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ /ف.ن
وبگردی