تميز كردن پنجره
شاید تمیز کردن پنجره ها برایتان کارجالبی نباشد، ولی با این 6 ترفند می توانید به راحتی با پنجره های کثیف خود خداحافظی کنید.

6 ترفندموثر برای تمیز کردن پنجره ها

احتمالا پنجره های خانه را قبلا تمیز کرده اید و از نتیجه ی بدست آمده نا امید شده اید و این نا امیدی شما را از انجام دوباره این کار بازداشته است. اما پنجره های کثیف میتوانند خانه ی شما را بد جلوه دهد.، حتی اگر مبلمان و سطوح را تمیز و مرتب نگه داشته اما روی پنجره های خانه گرد و غبار و روغن نشسته باشد ، پس هنوز چیزی کم است .
 
تمیز کردن کامل پنجره

راه های تمیز کردن شیشه ها و پنجره ها

از آن جا که پنجره ها در معرض محیط طبیعی هستند، به راحتی کثیف می شوند و این بدان معنی است که باید از آن ها بهتر نگه داری کنیم. شاید تمیز کردن برایتان کارجالبی نباشد، ولی هر کاری راه حل خود را دارد برای آسان سازی و سریعتر ساختن این کار ، در این بخش از خانه داری نمناک 6 ترفند زیر را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت با استفاده از این ترفند ها با پنجره های کثیف خداحافظی کنید.

6ترفند برای خداحافظی با پنجره های کثیف

  1. سرکه ؛ هیچگاه نا امیدتان نخواهد کرد

 

در حالیکه بسیاری از پاک کننده ها میتوانند اثر مشابهی داشته باشند ، ولی سرکه بسیار قدرتمند تر است علاوه بر آن ، مانند دیگر محصولات شیمیایی بوی بدی نمیدهد و ایجاد آلرژی نخواهد کرد. سرکه خاک را به سرعت از بین میبرد و با این روش مجبور نیستید که فشار زیادی بیاورید چراکه همه کثیفی ها به سرعت پاک میشوند. آسان ترین راه برای تمیزکردن پنجره ها ، مخلوط مقدار کمی سرکه سفید با آب داغ است.
 
 تمیز کردن شیشه پنجره

برای براق کردن شیشه ها و پنجره ها چه روش هایی وجود دارد

برای کم کردن مزه و بوی سرکه ، کافیست کمی اب لیمو به آن اضافه کنید، اگر بوی سرکه شما را اذیت میکنید آبلیموی بیشتری بیافزایید ؛ اگر هنوز تمایل دارید که از پاک کنندگی های شیمیایی استفاده کنید ، توصیه میکنیم آن را ترکیب کنید. چراکه موجب ماندگاری بیشتر آن خواهد شد.سه قاشق غذاخوری سرکه سفید را در دو فنجان آب مخلوط کنید و نصف قاشق چایی خوری مایع شوینده اضافه کنید ؛ خواهید دید که چقدر راحت آلودگی ها از بین میروند.

پاک و تمیز کردن پنجره ها با روش های طبیعی

2. دستمال تمیزکننده پنجره
میتوانید این دستمال ها را از فروشگاه تهیه کنید؛ اما اگر قصد صرفه جویی دارید ، بهترین گزینه ی پیشنهادی روزنامه است که پنجره را براق و درخشنده می نماید ؛ جدای از این ، با استفاده از آن دیگر لازم نیست درمورد خش افتادن روی پنجره ها نگران باشید ؛ اسفنج های موجود در خانه نیز جهت پاک کنندگی بقایای مواد شوینده مفید است. اگر هیچیک از موارد بالا را نداشتید ، استفاده از صافی قهوه یک ترفند بسیار کاربردی است ، این روش نیز همان درخشندگی را ایجاد میکند.
 
تمیز کردن شیشه

روش های موثر برای تمیز کردن شیشه ها و پنجره ها

3. پاک کردن پنجره ها در یک روز ابری
صرف نظر از شرایط آب و هوایی که در آن زندگی میکنید ، میتوانید یک روز ابری را برای تمیز کردن پنجره هایتان بیابید. اگر این کار را در یک روز آفتابی انجام دهید ، خورشید پاک کننده را خشک میکند و این موجب ایجاد خط هایی روی شیشه خواهد شد.
 
تمیز کردن کامل پنجره

6 راهکار برای تمیز کردن شیشه ها و پنجره ها

مراحل اصولی تمیز کردن شیشه پنجره ها

4.پنجره های بسیار کثیف را تمیز کنید
اگر چند ماه است که پنجره ها را تمیز نکرده اید ، احتمالا بسیار کثیف شده اند ؛ در این مورد بهتر است از یک اسفنج پراز منفذ استفاده کنید . از بالا به پایین دستمال را بکشید و اجازه ندهید که آب چکه کند. میتوانید از دستمال های مایکروفیبر جهت براق کردن شیشه نیز استفاده کنید.
 
5. عمودی و افقی
پس از اتمام تمیز کردن شیشه ها ممکن است از نتایج حاصل شده راضی نباشید، هنوز لکه ها و خط هایی هستند که روی شیشه وجود دارند قسمت داخلی و بیرونی شیشه را بررسی میکنید اما چیزی نیست ولی شیشه ها باز هم بنظر کثیف می آیند. زمانیکه پنجره ها را از هر دو طرف می شوئید ، دستمال را در شیشه جا به جا کنید ، و حرکت های عمودی را در قسمت بیرونی انجام دهید .
 
تمیز کردن کامل پنجره

برای تمیز کردن شیشه ها و پنجره ها چه کنیم

6. پرده ها
پرده ها نیز نیاز به تمیز کردن دارند اما دیگرنگران نباشید اصلا سخت نیست ؛ آن ها را بایک اسپری ضد عفونی کرده و از یک دستمال برای تمیز کردن شان استفاده کنید.

بهترین روش ها برای تمیز کردن پنجره با مواد طبیعی

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی