توتون پیپ
اگر قصد نگهداری طولانی مدت توتون پیپ را دارید باید رطوبت آن را حفظ کنید که روش های مختلفی برای مرطوب کردن توتون وجود دارد می توانید استفاده کنید.

روش نگهداری از توتون پیپ با تکنیک های ساده

اگر اهل استفاده از پیپ هستید می دانید که خریداری یک توتون مرغوب بسیار اهمیت دارد زیرا توتون خشک طعم تند و آتشین دارد و کاملا با توتون سالم متفاوت است . نگهداری اشتباه از توتون موجب خشک شدن و از دست دادن رطوبت آن می شود بنابراین یکی از مهمترین عوامل سالم نگه داشتن توتون حفظ و رطوبت دهی به توتون است.

توتون اگر به درستی نگهداری شود می تواند سالها مورد استفاده قرار گیرد.اگر قصد خریداری توتون های بیشتری را دارید و دوست دارید از هر کدام آنها در صورت نیاز استفاده کنید این بخش از نمناک را مطالعه کنید تا روش نگهداری و رطوبت دهی توتون را بیاموزید.

چه توتونی را خریداری نمایید؟

توتونی را بخرید که چند ماه در هومیدور مانده است . در هومیدور دستگاهی به نام همیدیفیر وجود دارد رطوبت لازم برای نگهداری توتون را فراهم می کند. توتون هر چه در هومیدور مرغوب بیشتر بماند لایت تر و مرغوبتر و خوش عطر و طعم تر می شود.

توتون را چگونه نگهداری کنید؟

اگر می خواهید مقدار زیادی توتون بخرید حتما به یک فروشنده حرفه ای توتون مراجعه کنید و هومیدورهای مخصوص نگهداری توتون بخرید . شما می توانید مانند استفاده کننده های حرفه ای پیپ چند هومیرور نگهداری توتون بخرید و هر نوع توتون را در یک دستگاه قرار دهید تا همیشه توتون مرغوب داشته باشید.

هومیدور را بخرید که سنگ اکسیژنه توتون در آن کار گذاشته شده باشد و دستگاه خاصیت اکسیژن دهی و رطوبت دهی را داشته باشد.

توتون پیپ از توتون سیگاربرگ زبرتر است نیاز به مرطوب کردن تدریجی نخواهد داشت.

نگهداری توتون پیپ

روش مرطوب کردن توتون پیپ

اگرشما توتون خریده اید اما به درستی از آن نگهداری نکرده اید و توتون پیپ شما خشک شده ، توتون را دور نریزید زیرا می توانید آن را احیا کنید.

روش های زیر کمک می کند توتون پیپ خشک شده را دوباره مرطوب کنید :

توتون را با دیسک مرطوب کننده احیا کنید:

در این روش یک دیسک سکه ای مرطوب کننده را 3 دقیقه داخل آب مقطر قرار دهید و سپس آن را داخل جعبه توتون بگذارید تا توتون شما مرطوب شود. نیازی نیست این رطوبت ساز را از توتون خارج نمایید . رطوبت سازها زمان انقضا ندارند واگر رطوبت کاهش یافت دوباره می توانید این کار را انجام دهید.

با استفاده از اسفنج توتون را مرطوب نمایید:

داخل ظرف توتون خشک شده خود ، یک تکه اسفنج تازه چهار گوش را که با آب مقطر، مرطوب نموده اید ، قرار دهید.

با روش دستمال کاغذی توتون را مرطوب نمایید:

دستمالی را با آب مقطر مرطوب نمایید و درون ظرف شیشه ای حاوی توتون قرار دهید. همچنین شما می توانید این دستمال را روی ظرف شیشه ای قرار داده و با تکه ای پلاستیک ظرف را بپوشانید تا پس از چند ساعت توتون مرطوب شود .همچنین می توانید دستمال مرطوب شده را روی ظرفی بگذارید و ظرف را داخل مایکروویو قرار دهید.

توتون پیپ

از یک قابلمه استفاده کنید:

درون قابلمه یا کتری آب جوش بریزید و درون صافی توتون خشک ریخته و آن را روی قابلمه بگذارید به طوری که صافی با آب برخورد نکند سپس در قابلمه را بگذارید . پس از 30 دقیقه اگر توتون مرطوب شده بود آن را بردارید.

با اتو توتون را مرطوب نمایید:

یک روزنامه روی سطح مقاوم در برابر حرارت پهن کنید و توتون خشک را روی آن بریزید . اتو را روی داغ ترین درجه حرارت و با دکمه بخار اتو بخار را به مدت 10 ثانیه روی توتون اعمال کنید.

با پوست پرتقال توتون را مرطوب کنید:

توتون خشک را در یک ظرف شیشه ای بریزید و یک چهارم پوست پرتقال را به آن بیفزایید .در کیسه را ببندید و بگذارید پوست پرتقال تا صبح درون ظرف بماند تا توتون را مرطوب کند.

با سیب زمینی توتون را مرطوب کنید:

در ظرف حاوی توتون خشک یک برش سیب زمینی یا یک تکه نان را قرار دهید و در ظرف را محکم ببندید و هر یک ساعت آن را چک کنید و زمانی که رطوبت توتون کافی بود سیب زمینی را در آورید .اگر سیب زمینی زیاد در توتون بماند توتون بسیار مرطوب می شود.

رطوبت ساز توتون

با اسپری آب توتون ها را مرطوب نمایید:

نصف توتون خشک را روی یک کاغذ حوله ای بریزید و به آرامی آنها را با یک اسپری مرطوب کنید سپس توتون های خیس شده را با بقیه توتون خشک مخلوط کنید و آنها را در کیسه پلاستیکی زیپ دار بریزید و نیم ساعت اجازه دهید تا تمام توتون ها مرطوب شوند.

هومیدور بسازید :

هومیدور وسیله ای برای نگهداری توتون پیپ است . جعبه ای بدون منفذ بسازید و با کمک یک رطوبت ساز، رطوبت مورد نیاز را مهیا کنید.

توتون ها باید چقدر مرطوب شوند؟

رطوبت توتون ها باید به اندازه ای باشد که اثر کند سوزی (آرام سوزی) را به همراه داشته و طعم مطلوبی از آن را ارائه دهد. و هنگام به دست گرفتن توتون دست شما خیس نشود و توتون خیلی هم خشک نباشد تا خیلی راحت بشکند.

روش نگهداری و مرطوب کردن توتون پیپ

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب :
وبگردی